Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 4   [ 49 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2013 21:58 
Moderator
Аватар

Здравейте, забелязах, че темата за сглобяването на часовници в неоригинален вид се подминава незаслужено. Вече няколко колеги споделиха, че обичат да сглобяват часовник макар и такъв да не е забелязван в каталози.
Аз си признавам, че съм фен на кръстоските на части стига те да са в добър синхрон. И тъй като такъв тип часовници са един вид депа за последващи интервенций с надеждата те да станат оригинални, те малко или много се пренебрегват и съфорумците не споделят за тях. Симпатизирам на тези творения по-простата причина, че не ми е жал да ги употребявам. т.е. оригиналните за колекцията ги слагам рядко когато съм в настроение или има повод, но е много рядко, а тогава се появява въпросът какво да нося в ежедневието, на работа и т.н. Ето тук идва мястото на моите франкени (котлети, самоделки, хомиджи, мулета и т.н.) Правя си нещо по мои вкус и като знам, че не може да влезе в колекцията си го нося, спокойно и му се радвам, ама много му се радвам.
Може би и при вас има такива. Споделете и вие!

Ето нещо за начало:
Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2013 06:07 
Moderator

Ето моят кандидат за кастинга.

Изображение

Циферблат - от осмоъгълна амфибия; корпус от обикновена кръгла амфибия (предпочитам го пред осмоъгълната), капак и механизъм от автоматик Восток с 21 камъка, безел подарък от руски колега shadow_ru, верижка от ул.Солунска.

и като подгласник - RR автоматик 21 камъка, преместена в кръгъл корпус

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2013 08:41 
Moderator
Аватар

Още един от мен:

Изображение Изображение

а, ще взема да се престраша и да покажа командирската амфибия с черен безел като твоята.. но не съм снимал още.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2013 09:10 
Напреднал

Изображение
тази огромна Доксичка я имам от незапомнени години Беше в олющена каса с корозийки отдолу което ме дразнеше Сложих я в стоманена каса с неангажиращ капак , стана една тъничка и смея да твърдя че някой след мен ако почне да я чопли освен по липсата на маркировка на капака по нищо друго не би се усетил След време ми попадна и оригиналната му каса в отлично състояние но се въздържах да я местя Държа си и двете каси макар че ако зависи от мен не бих ги разменил
Изображение

Изображение
този не е единствен имам доста но са станали толкова добре че съм забравил кое какво е и като нищо мога да се кълна че е оригинално -неволно разбира се
Изображение

Изображение
това е истинската каса
Изображение
десния е оригинален но левия скоро се зверих в него отварях го и,,, не си спомних Някакво нишанче ще трябва да си поставям поне на моите си пържолки

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2013 10:33 

Atanweb,много хубава тема си пуснал....знам че, не е много на почит това,но и аз го харесвам.Така винаги можеш да носиш часовник с качествен механизъм и не се притесняваш толкова дали ще му стане нещо.Нали най-важното е да ни радва !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юни 2013 19:45 
Moderator
Аватар

На жена ми е, ама това кюфте аз съм го пържил бая отдавна:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Циферблатът и стрелките не смея да ги пипна:

Изображение

Каишката е кирзова, лятна :) Часовникът изглежана половин век, на колкото е (1957):

Изображение

Но понеже е малък, не се набива на очи и може да се носи във всякакви случаи. Корпус от 583 проба за жена става - много е практичен :) трудно се цапа и лесно се чисти.
Това животно няма патенти, така че каишка му се шие на място. Сам съм я шил, както съм могъл :)

И кво му е кюфтеното?

Ми всичко вътре:

Изображение

Изображение

А оригиналният калибър 1600 си спинка без колелета в пиринчената тенджера на 1601 от средата на 80-те:

Изображение

Плаче за всичко ново, и май и за ос на баланса.

А ето кайма за дамски кюфтета:

Изображение

На преден план - калибър 1300, на който съм се учил. Ако не беше уникално дългата ос и ремнотоар, кат нищо го слагах в дамски корпус. Нямаше да го давам на жената и щерката, щях да го пазя за форумни сбирки, та да печеля басове - най-малката каса за будилник :)

Последна промяна varban на 01 Юни 2013 20:34, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юни 2013 20:14 
Moderator
Аватар

atanweb написа:
Аз си признавам, че съм фен на кръстоските на части стига те да са в добър синхрон. И тъй като такъв тип часовници са един вид депа за последващи интервенций с надеждата те да станат оригинални, те малко или много се пренебрегват и съфорумците не споделят за тях. Симпатизирам на тези творения по-простата причина, че не ми е жал да ги употребявам.

Пък аз не съм колекционер. Излиза, че цял живот съм бил лизбиец, ама преди един месец разбрах за това - не знаех, какво е това франкен, муле, котлета, или както аз му викам кюфте.

Ама аз заявявам, че няма да си сменям ориентацията и хич не ми пука, какво нося, стига да ми харесва :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юни 2013 20:39 
Moderator
Аватар

varban написа:
Изображение

Не съм го обърнал по гръб, щото като купувах саат с калибър 1601 през 86, нарочно избирах най-грозния. Та да не ми е жал, че съм направил на кайма жив донор :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2013 16:38 
Moderator
Аватар

Ето и моето последно творение.

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2013 18:54 
Аватар

Добра комбинация.Чудесни снимки icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2013 20:48 
Moderator
Аватар

Златната Слава... тя не мяза на кюфте, докато не я отвориш. Впрочем, този механизъм, който е бил в нея, пак е сбирщайн. През 1957 не е имало безвинтови баланси.

От тогава съм направил някое и друго кюфте, ама от серията "лепнато с тиксо". А това долу конструктивно е часовник, по-добър от оригинала... от оригиналите :)

Машината е Слава 3056 без буква, които по-късно станаха 3056А.
Циферът и стрелките са от Слава 3056А.
Ремонтоарът и корпусните детайли са от Чайка 3056, включително и особено гуменото уплътнение, което е скапало не една Слава.
И накрая планката за батерията и втулките-изолатори са от една друга Слава 3056А, но в нея са дошли от Ракета 3050.
Държа да отбележа, че събирането на такъв монстър стана без напасване. Защо частите от часовници на различни заводи са взаимозаменяеми като ети, е редно да се коментира на друго място. Тук е само крайния резултат.

Машината с цифера:

Изображение

Сглобен:

Изображение

Гравировката на задния капак:

Изображение

На ръка:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2013 20:52 
Специалист

Мдаа,гравировката наистина е професионално направена.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2013 21:04 
Moderator
Аватар

С какво е по-добър от оригиналите:
1. Машината Слава 3056 е със стъпков двигател като 3056А, с една бобина. Такъв двигател има в 99% от кварцетата и конструкцията му е проверена от времето. Вече е проверена :) Оригиналната Чайка издаде багажа именно заради четирибобинния стъпков двигател. Другото е добро: трите колелета на ангренажа се въртят в рубини.
2. Корпусът на Чайката е по-добър от този на кварцовите Слави. Коронката е с гумено уплътнение, в корпусът е набита тръбичка, уплътнението на капака е гумено, еластично и след 30 години. И джамът е почти плосък - идеален за шлайфане и полиране.

А циферът - той не се коментира. Въпрос на вкус. На мен резултатът ми хареса и в следващата събота брат ми ще си получи часовника, стоял в кутията повече от четвърт век :)
Пък и никой няма да има такъв. Така се прави история :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2013 21:06 
Moderator
Аватар

Seikosha написа:
Мдаа,гравировката наистина е професионално направена.

Аз само я издълбах. Нарисува я едно маце :) То се вижда по клончетата :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2013 00:59 

Е, хвани я да рисува - това като го видят повече хора, няма да се отървете от поръчки.
Аз такава гравировка до сега не бях виждал. Много, много ми хареса.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 4   [ 49 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща