Полет - Авиатор - Сделано в России. Фортис клон

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Полет - Авиатор - Сделано в России. Фортис клон

Мнение от atanweb » 10 авг 2021 16:45

Правя темата в този раздел, тъй като часовникът е Руско производство, пък и е с пилотски дизайн на Фортис което според някой влиза в категория хомидж - клон.
Споделял съм вече, че много харесвам идеята на 3105
Точно около тези пропорций се върти всичко което бих искал. Малката секундна стрелка винаги ми е била любима, наличието на дата също е добър плюс.
Попаднах на възможност да закупя руски Полет с 3105 механизъм

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Само първата лимитирана серия от 999 е с надпис Полет, някой твърдят, че са произведени през 90те, преди Фортис да наложат забрана за продажба на дизайна.
Изображение
След това марки като Мактайм, Авиатор и вероятно и други са правели същият дизайн незаконно но с по лошо качество дори и с хромирани корпуси и съвсем сухи циферблати без суперлуминова.
Както и да е след време и Фортис фалира така както и другите които са правели дизайна и докато е в неплатежоспособност фирмата Фортис не може пък да спре новите издания на Полет с 3133 от Волмакс и такива ми ти игри.
ако иска някой да се информира допълнително в тези дискусии - https://uhrforum.de/threads/urheberrech ... 682/page-3

Историята като цяло е за моделите хронограф, но паралелно с него е бил и този лимитиран 3105
За да остане искрица която да запали нов пожар от желания ще обобщя, че харесвам много часовника, но ми е голям и ако попадна на нещо като тези който мисля, са по малки от сора на 40мм
Изображение
то бих си взел.

Преди време съм срещал лика на пилота от задният капак, но съм забравил каква е историята. Някой може ли да ми припомни.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Полет - Авиатор - Сделано в России. Фортис клон

Мнение от rosen_er » 18 авг 2021 17:18

На някои Штурманские Гагарин го има на задния капак.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Полет - Авиатор - Сделано в России. Фортис клон

Мнение от atanweb » 18 авг 2021 18:28

Изображение
След ровене по стари снимки и архиви попаднах на снимка която много прилича на тази на капака на часовника.
Презрамките, медалите, очилата и не на последно място лицето отговарят.
https://whaleshares.io/@volhv/unknown-v ... n-kozhedub
Изображение
Иван Кожедуб - трижды Героя Советского Союза - три медала златна звезда... отличаващи се на снимките и гравюрата на капака на часовника.
64 въздушни победи
Изображение
Изображение
https://pobedarf.ru/2020/06/08/ivan-koz ... -luchshih/ - повече за неговата биография.

ето тук друг по късен модел на Полет отново с 3105 в чест на Иван Кожедуб

Часы АВИАТОР 3105/6975706 КОЖЕДУБ И.Н.

ИзображениеИзображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Хомиджи, дайвърски и военни часовници”