Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 23 мнения ]
Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 17:04 
Аватар

Ето я най-после и тази тема :)
Както споменах и преди, всеки, който иска, да покаже един единствен часовник, който му е най-любим - руски, швейцарски, китайски... че и стенни дори, който му на сърце :)
Темата е доста провокативна, да ви хвърли в размисъл :lol:
Ако искате, може да я направим и с конкурсен характер, като всеки да може да гласува само един път за различен от своя часовник.
За мен е малко рисковано, тъй-като все още не съм ви показал колекцията си, пък сега като почна с най-доброто мога да ви изгубя като публика за останалото n_sad
Но все пак съм сигурен, че има и какво друго интересно да видите като му дойде времето :D
Надявам се и снимките да ви харесат :banana
Айде от мене е те това те

Изображение

Изображение

Изображение

Моля, да се абстрахирате от едни точици дето сега ги видях - някакви прашинки по стуклото са, иначе часовникът е нов :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 17:22 
Аватар

Браво колега!
Уникален е, благородно завиждам....
Сега ме хвърли в размисъл кой е моя най- най- най-любим часовник и като го измисля ще сложа и моя любим часовник :)
Хубава тема!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 17:23 
Специалист

Страхотен часовник.
Не го носи.Нека си бъде все нов.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 17:26 
Аватар

Не мога да си представя да стана роб на нов часовник, за да не го нося и да му се радвам само в кутия :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 18:24 

С нетърпение чаках тази Тема.....
Благодаря на колегата Beria !

Попринцип Любимия ми часовник е едно Casio G-shock.....редовно го свалям от ръката за да понося някоя друга радост например Победа ми.....също много нося и едно Casio Illuminator аe 1100.....
....Затова деля часовниците си да два вида.....нови ( за носене) и старинни (такива които си стоят в касата и им се радвам само по поводи).....понякога обичам да нося някой от тях.....кой за час-два.....кой за някой найстина важен повод....

Но тъй като в този прекрасен форум се радваме повече на така наречените Vintage часовници..... ще кача най любимото ми от тях....

Изображение

Изображение

Ето го и него.....радост за очите !
Получих го малко преди рождения ми ден от един човек който страшно много уважам и му се възхищавам.....не само заради любовта му към часовниците но и заради начина по който гледа на тях.....

Обожавам японските часовници.....има нещо красиво и магнетично в тях.....може би ще използвам и думата екзотично.....
Знам че не са обичани и ценени както швейцарските и руските,но на мен ми харесват точно толкова колкото тях....

Марката е Франсоа Лепетит....дизайнерско часовниче от 90 години(ако не се лъжа).....кварцов хронограф с дата на 3 часа и вътрящ се безел....
Може би всичко което ми трябва от един часовник.....но факта че е рядък и ми е подарък го прави изключително ценен за мен....може би и за това не го нося често....но все пак го нося....радвам му се.....
Не се знае един ден какво ще стане може би ще се влюбя в друга Vintage красота.....може би ще намеря мечтаните ми часовничета.....ха дано......
....но знам че за мен това ми е любимия Vintage часовник и още много ще ме радва....
....а времето....то ще покаже всичко :)

Поздрави.....
Злати....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 18:27 
Moderator
Аватар

beria, чаках тази тема с нетърпение. Би било хубаво да разкажеш защо точно този е любимият ти. Някаква кратка история, как си го придобил, кое е най-хубавото според теб в него. Ако ще има конкурс мисля, че кратко ревю на любимият часовник е задължително.
Аз ще се опитам да направя кратко ревю на моя любимец. и ще го постна по късно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 20:34 
Аватар

Ами този часовник няма никаква история, поне не с мен:) Взех го от един часовникар в Скопие, там златотърсачите още бе са обрали всичко желто (на теб ти е близко, ама в Крива Паланка няма нищо интересно, трябва да се разходиш до Скопие или Тетово - там има един стар шиптър, дето има страхотни джобни Таванес и др.).
А ми е любим първо като модел (този и Волна/Восток прецизен са ми любимите). Изчистен като дизайн, невероятно елегантен и красив, красива машина (макар и не особено здрава).
И второ като състояние - почти нов е.
Общо взето като цяло не мога да си позволява да колекционирам особено скъпи чаосвници и поради това повечето ми са обикновени модели, доста поизносени. Това не означава, че не ме радва, напротив. Обичам си ги всичките, и най-изтърканите Зим-чета:)
Но този е най-красивият:)
А относно историята - както предложих и преди, може да пуснем и тема "Часовници с история", където да показваме такива, на които им знаем историята или пък сме ги взели по интересен начин.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 20:36 
Специалист

Темата е много хубава!!!
Поздравления Искрене :clap:
Но да изтъпаниш моя часовник и да твърдиш подобни неща..............това не го разбирам :o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 20:55 
Аватар

DHM написа:
Темата е много хубава!!!
Поздравления Искрене :clap:
Но да изтъпаниш моя часовник и да твърдиш подобни неща..............това не го разбирам :o

Добре де, пропуснах да уточня, че е твой, а аз само временно ти го пазя при мен :) :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 21:22 
Специалист

Fenna написа:
Не мога да си представя да стана роб на нов часовник, за да не го нося и да му се радвам само в кутия :)

Е,носи го от време на време на по тажки мероприятия. :lol:

Аз имам няколко любими,но поради една или друга причина нося почти само този:

Изображение
Пък и е стоманен и дуракоустойчив.

Ако трябва да ги редувам любимите ще трябва да направя една витрина и да купя
навивачка с десетина гнезда.

Иначе обичам моите часовници да са в перфектен вид,а руските особено имат навик да се протриват,лющят.А това мен ме дразни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 23:56 
Специалист

Любимият ми часовник е този от първия пост :yahoo
Този на Пламен съм го виждал на живо и е страхотен ежедневен часовник, покриващ всички нужди n_thumbsup

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2013 08:26 
Аватар

Абе тази тема малко позамря пък съм сигурен, че още доста колеги има каво да покажат:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2013 13:13 
Аватар

Prisadov написа:
С нетърпение чаках тази Тема.....
Благодаря на колегата Beria !

Попринцип Любимия ми часовник е едно Casio G-shock.....редовно го свалям от ръката за да понося някоя друга радост например Победа ми.....също много нося и едно Casio Illuminator аe 1100.....
....Затова деля часовниците си да два вида.....нови ( за носене) и старинни (такива които си стоят в касата и им се радвам само по поводи).....понякога обичам да нося някой от тях.....кой за час-два.....кой за някой найстина важен повод....

Но тъй като в този прекрасен форум се радваме повече на така наречените Vintage часовници..... ще кача най любимото ми от тях....

Изображение

Изображение

Ето го и него.....радост за очите !
Получих го малко преди рождения ми ден от един човек който страшно много уважам и му се възхищавам.....не само заради любовта му към часовниците но и заради начина по който гледа на тях.....

Обожавам японските часовници.....има нещо красиво и магнетично в тях.....може би ще използвам и думата екзотично.....
Знам че не са обичани и ценени както швейцарските и руските,но на мен ми харесват точно толкова колкото тях....

Марката е Франсоа Лепетит....дизайнерско часовниче от 90 години(ако не се лъжа).....кварцов хронограф с дата на 3 часа и вътрящ се безел....
Може би всичко което ми трябва от един часовник.....но факта че е рядък и ми е подарък го прави изключително ценен за мен....може би и за това не го нося често....но все пак го нося....радвам му се.....
Не се знае един ден какво ще стане може би ще се влюбя в друга Vintage красота.....може би ще намеря мечтаните ми часовничета.....ха дано......
....но знам че за мен това ми е любимия Vintage часовник и още много ще ме радва....
....а времето....то ще покаже всичко :)

Поздрави.....
Злати....

Франсоа Лепетит, от това което прочетох в сайта им и в нет форумите часовникът е италиански.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2013 18:05 
Специалист

Фирмата Франсоа Лепетит може да е италианска,но тя и подобните Пиер Карден ,Гучи и разни Кавали,не са часовникарски марки,а поръчват евентуално по техен дизайн да им се изработи часовник от някого.Едни поръчват на швейцарци,други на японци,трети на китайци и т.н. Ако на часовникът пише ,че е произведен в Япония и е с японски механизъм,значи,че часовникът е японски. Това е същото както едно време часовниците са се произвеждали масово без лого и надпис на марка и който е искал, са му написвали там името или логото на фирмата. Ако Иван Филанкишиев примерно, е решил подобно нещо и поръчва на някоя швейцарска фирма да му избродира името на циферблата на техен часовник, ще имаме швейцарски часовник с името на някой си Иван Филанкишиев,същото е и ако някой си регистрира търговска марка,да предостави изработката на някоя швейцарска фирма да тури долу едно Swiss Made и часовника става швейцарски,нищо,че поръчителят примерно е от Бангладеш. Така ,че тука нещата са доста размити,в сегашно време има десетки хиляди марки,които не са часовникарски,просто продават такъв артикул с тяхното име.Остава въпросът,дали такъв часовник е добре направен,или не.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2013 18:43 
Аватар

Аз съм споменавал многократно,кои са любимите ми часовници,но ако трябва да посоча само един това е този:

Изображение

Изображение

Нося го сравнително рядко,но всяко слагане на ръката ми е пълен кеф за мен!Малко са часовниците,които ме радват толкова много,затова този оглавява моята класация за момента!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2013 14:21 
Аватар

iivetsa написа:
Аз съм споменавал многократно,кои са любимите ми часовници,но ако трябва да посоча само един това е този:

Изображение

Изображение

Нося го сравнително рядко,но всяко слагане на ръката ми е пълен кеф за мен!Малко са часовниците,които ме радват толкова много,затова този оглавява моята класация за момента!

И мен би ме радвал много такъв в такова състояние :) :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2013 18:47 
Специалист

От два месеца нося едно Сейко Спортсматик с механизъм 7525,не знам кой набор е,че на моят калкулатор няма този механизъм :( Купих го преди 1г.от аукциона в това състояние-

Изображение
позагладих го ...
Изображение
и го пратих на Павлин (3017) да му намери доктор.Взех си го лично като ходих на проверка по Варненският вилает,и съм доволен от доктора,не знам кой е :redface От тогава не го свалям,ножове се коват,пиля режа,се тая,железна машина.Макар и да го тормозя до краен предел,той ми е любимият часовник(за сега :D ) Цял разказ написах,но Сейко си го заслужават:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2013 20:49 
Специалист

Пробвай с 7625 ,защото това е калибърът на твоя часовник. Иначе Сейко Спортматик са "семейство" и използват над десет калибъра под това лого,първите са от 1961г. 7625 е сигурно от последните и моделът е или 8200 или някъде близо и най-вероятно е от 1969-70г.
На капака нямаш ли надписи?
Иначе е станал много добре n_thumbsup

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2013 21:18 
Специалист

модела е 8200,но излиза декември 1966г

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2013 22:25 
Специалист

Възможно е,но тогава от заде на капака трябва да имаш седем цифрен номер,а не шестцифрен.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 23 мнения ]
Отиди на страница 1, 2  Следваща