Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 9 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: IWC Shaaffhausen
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2013 16:36 
Напреднал

Този път ще Ви покажа нещо, което се среща по-рядко.Не съм голям фен на джобните часовници, но този не можах да подмина. Беше със някакво пластмасово стъкло, което от годините беше станало жълтеникаво .Наложи се и малко работа по касата и ето го, готов-IWC Shaaffhausen .Калибър 73, произведен е около 1932-33 година, а механизма около 1927-28 г.Съгласно данните за производство, може да има разлика до 10 години между механизма и корпуса, като през това време са произвеждали часовници със складови наличности на механизми.

http://german242.com/articles/iwc_serial.htm

За корпуса - във форума има много хора, които са запознати с металите и за тях ще напиша NIROSTA. За другите ще поясня- това е търговска марка на ThyssenKrupp за неръждаема стомана-

http://de.wikipedia.org/wiki/Rostfreier_Stahl

За ирония на съдбата, голямата част от тези часовници са били произвеждани със златни или позлатени корпуси и корпус от неръждавейка е рядкост.Циферблата носи следите на времето и на немърливоста на бившите собственици да сложат хубаво стъкло, но и така часовника е добър.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2013 18:11 
Специалист

Поздравления!!! :clap: :bravo
На редкажи ти върви в последно време :D а ние показваме някакви масовки тука :redface

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2013 23:23 
Специалист

Колеги, Цветан показа уникален Шафхаузен и никаква реакция......Идея нямам....Прехласваме се по някакви......Наистина нямам обяснение!!!
Форумът ни би трябвало да се гордее с подобен часовник.....
Поздравления Цецо!!! :bravo :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2013 23:52 
Напреднал

Да, страхотен е! Аз си мълча от чиста завист...Напоследък се пооказаха доста класни!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2013 07:39 
Moderator
Аватар

Аз също останах безмълвен, тъй като до сега не съм имал възможност дори да се докосна до "риба" от такава дълбочина, но определено силно ме впечатли и му отделих доста време при разглеждане на снимките му. Завиждам и то ЯКО.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2013 07:39 
Специалист

cerasimi написа:
Този път ще Ви покажа нещо, което се среща по-рядко.Не съм голям фен на джобните часовници, но този не можах да подмина. Беше със някакво пластмасово стъкло, което от годините беше станало жълтеникаво .Наложи се и малко работа по касата и ето го, готов-IWC Shaaffhausen .Калибър 73, произведен е около 1932-33 година, а механизма около 1927-28 г.Съгласно данните за производство, може да има разлика до 10 години между механизма и корпуса, като през това време са произвеждали часовници със складови наличности на механизми.

http://german242.com/articles/iwc_serial.htm

За корпуса - във форума има много хора, които са запознати с металите и за тях ще напиша NIROSTA. За другите ще поясня- това е търговска марка на ThyssenKrupp за неръждаема стомана-

http://de.wikipedia.org/wiki/Rostfreier_Stahl

За ирония на съдбата, голямата част от тези часовници са били произвеждани със златни или позлатени корпуси и корпус от неръждавейка е рядкост.Циферблата носи следите на времето и на немърливоста на бившите собственици да сложат хубаво стъкло, но и така часовника е добър.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Тъй като джобните не са ми интересни много,тази тема обикновено я подминавам.А явно не трябва,защото пропускам такива красоти.
Голяма сполука го е сполетяла Цветан.
Красив и още по ценен часовник.
Ама то си е в реда на нещата при Цецо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2013 13:14 
Специалист

Като ще се оправдаваме и аз да го сторя :) И аз не го бях видял и за това сега го разгледах. Не ,че разбирам много от машини,но ми прави впечатление,колко е запазена,само като гледам баланса с това прецизно устройство изработката на детайлите,усещам как от всичко лъха на една истинска ,внушителна и точна машина.Стоманеният корпус е също рядкост,а като гледам циферблата,със сигурност,ще може да се освежи и почисти и с едно ново стъкло,ще стане убиец.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2013 16:08 
Напреднал

Машината наистина е в много добро състояние. Аз основно заради нея се захванах с ремонта на часовника.Пробвах да измия циферблата, но това е крайния резултат , поне от мен. Съклото е ново, даже успях да намеря от хубавите стари чехословашки дебели стъкла, които са със фаска по края.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2013 17:04 
Специалист

Ама туй на снимката със стъкло ли е :o Е .ако е така,наистина е супер.Аз мислех,че въобще няма стъкло lol2 А и снимките така са станали,че няма никакъв блик.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 9 мнения ]