Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 13 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2014 23:20 
Напреднал

Малко да раздвижа темата.
Този го имам от миналата есен, почнах го в началото на миналия месец и чак снощи го завърших.
ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение
Счупена е оста на баланса, липсва винтът на моста на баланса и резбата на плочата е повредена. Липсва спирала. Импулсният камък е зменен с месингов и не изглежда направен добре. Камъните в шатоните на баланса са строшени. По някои части има следи от препарат за почистване на сребро.
ИзображениеИзображение
Първо камъните на шатоните. Този на моста е по-малък от на будилник Слава и затова само райберовам и поставям новия камък. Долният шатон изработих изцяло от мост на анкера на буд. Слава.
ИзображениеИзображениеИзображение

Следва балансът. Изработвам ос от парче от игла за шиене с точната дължина, без да го разкалявам, с шлайфане.

ИзображениеИзображение
Следва подбор на спирала. Познайте коя се оказа подходяща - от буд. Слава!!!
Сега - импулсен камък от стъкло. Тънка ивичка се нагрява с горелка и се разтяга докато се изтъни до нужния размер
След като балансът е вече готов, следва да издържи теста за 100 свободни колебания

Накрая, след почистване и излъскване, се получи това.
ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Изображение
Който може, да помага с датирането

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014 13:51 

Както винаги- работа за възхищение!
А връхчетата на оста полирани ли са? На снимките изглежда лесно за направа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014 16:32 
Напреднал

Ако не бъркам ми прилича на сребро 925, Честър , 1821-22г, само не виждам майстота.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014 16:41 

Имаше някъде таблица с видовете щампи, но не мога да я открия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014 18:12 
Moderator
Аватар

Страхотна реставрация. Невен поздравявам те за таланта и желанието които имаш.
Вдъхновяващо!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014 18:46 
Специалист

Мдааа ,това което прави НВНБ си е за взиране и оглупяване от кеф :) Не знам защо,не участва в конкурса,но мисля,че той стои над тези неща и въпреки всичко,бих се радвал да видя някое от неговите безбройни творения в някой от месеците,логично е и дори задължително :)
Изведнъж се появи Цецо като грамотевица :lol: и ме изпревари ,да кажа,че наистина и аз мисля така,що се отнася до лъвчето,това е за 925 проба сребро за Англия и Шотландия,емблемата в щит с трите царевични зърна е знак на Честър,за буквата "D" знам,че са за някакъв контрол n_sad ,но за годината не мога да потвърдя,макар,че като гледам машината,нищо чудно. Честърските са едни от най-старите, шестцифреният номер е логичен.
Единственото което ми прави не добро впечатление,е лошото качество на щампите,но ,ако в действителност е на толкова години,няма място за чудене.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014 19:13 
Специалист

Seikosha написа:
Мдааа ,това което прави НВНБ си е за взиране и оглупяване от кеф :) Не знам защо,не участва в конкурса,но мисля,че той стои над тези неща и въпреки всичко,бих се радвал да видя някое от неговите безбройни творения в някой от месеците,логично е и дори задължително :)

Според мен по същата причина,поради която се отказа да участва и Диран.Тези хора са за един под форум,който май вече е необходимост - "Майсторски" .Та там Невен,Диран,Omegaqq,Пламен и т.н. сигурно ще изпусна някой който за мен е майстор да мерят сили.Дето се вика "А" група и "Б" група.Пък накрая на годината може един "мач" между победители в двете групи да се състои.Ще е интересно.......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014 19:28 
Напреднал

Seikosha написа:
Изведнъж се появи Цецо като грамотевица :lol: и ме изпревари ,да кажа,че наистина и аз мисля така,що се отнася до лъвчето,това е за 925 проба сребро за Англия и Шотландия,емблемата в щит с трите царевични зърна е знак на Честър,за буквата "D" знам,че са за някакъв контрол n_sad ,но за годината не мога да потвърдя,макар,че като гледам машината,нищо чудно. Честърските са едни от най-старите, шестцифреният номер е логичен.
Единственото което ми прави не добро впечатление,е лошото качество на щампите,но ,ако в действителност е на толкова години,няма място за чудене.

Англичаните са отбелязвали годината на производство с буква с определен шрифт и форма на щита. Именно от там , доколкото виждам разчетох и годината.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014 19:38 
Специалист

rosen_er написа:
Seikosha написа:

Според мен по същата причина,поради която се отказа да участва и Диран.Тези хора са за един под форум,който май вече е необходимост - "Майсторски" .Та там Невен,Диран,Omegaqq,Пламен и т.н. сигурно ще изпусна някой който за мен е майстор да мерят сили.Дето се вика "А" група и "Б" група.Пък накрая на годината може един "мач" между победители в двете групи да се състои.Ще е интересно.......

Не виждам как да стане,по простата причина за която и ти говореше,че професионалиста ще е винаги с едни гърди напред. Тука се има предвид най вече,а както и ти изброяваш,часовникарски способности,това са хора които са малко на брой и са далеч напред от любителиете,дилетантите(имаш е такъв роман на Булат Окуджава "Пътуване на дилетанти") и не виждам как да се срещнат "А" и "Б" група,като нещата са съвсем различни,на единият полюс.ще има творчество,иновации,знания,а от другата страна,просто ,ако някой се е сдобил с нов часовник през месеца и участва с него. Наистина и аз мисля,че е време да се върне конкурса " Умението да върнеш времето" и там да участват такива способни хора,докато в този си формат и замисъл на конкурса какъвто е сега,това е невъзможно" Едно е "Часовник на месеца" ,а друго ще бъде "Майсторство свързано с часовниците" или нещо такова. :) Разбира се ,че накрая може да има и "дуел" между победителите в категориите и сигур ще бъде супер интересно,но ако ще се правят нещата ,трябва да бъдат както трябва, умната и с акъл. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014 19:41 
Специалист

cerasimi написа:
Seikosha написа:

Англичаните са отбелязвали годината на производство с буква с определен шрифт и форма на щита. Именно от там , доколкото виждам разчетох и годината.

Когато боговете говорят,простосмъртните - мълчат :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2014 00:53 
Напреднал

Pavlin2 написа:
Както винаги- работа за възхищение!
А връхчетата на оста полирани ли са? На снимките изглежда лесно за направа.

Полирани са, иначе няма да работи нормално. Самото полиране го правя с дремел с една малка дискова четка и зелена паста ГОИ

cerasimi написа:
Ако не бъркам ми прилича на сребро 925, Честър , 1821-22г, само не виждам майстота.

Няма никакви други маркировки. Ако е наистина толкова стар, значи съм избил рибата icon_crazy
Има ли някъде таблици или описание на начина за датиранне?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2014 11:50 
Напреднал

Сега като гледам , повече ми прилича на 1887г. Исках да го изкарам малко по-стар, но щом не искате..... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юни 2018 22:33 
Moderator
Аватар

Снимките отново са видими. Темата е актуална и интересна.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 13 мнения ]