Как се прави матирана стоманена каса?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от Seikosha » 20 сеп 2013 13:56

Да точно за това и питам,защото ако не се махне ринга,става много трудно. Пишеш кеченца и за това не те разбрах. Те са си четчици от много фини нишки като тел,като онуй на домакинските гъби за миене на посуда,аз използвам само най-едрата,другите са много фини,то и те са за златари,а не за такива като нас,но пак вършат работа.
Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от Seikosha » 20 сеп 2013 14:25

Ето и от мен един пример за подобна работа,касата е била някога позлатявана,но беше останало само символично покритие,а металът корозирал. Направих си я по мой вкус и и турих един автомат Хислон,ама няма джам и ще го покажа друг път.
П.П. Хич не ми гледайте черните пръсти,то при тая работа опазване няма n_sad
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от plamenhar » 20 сеп 2013 14:54

Точно такива са кеченцата.Поръчах си ги от "Немос".
Неспасяемо е черните пръсти.
На мен ми позеленява и лицето,че като полирам с паста хвърчи точно в лицето. :mrgreen:
Касата много добре се е получила.
Май е от месинг и няма да е трайно,освен с нещо да я лакираш.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от varban » 20 сеп 2013 15:23

plamenhar написа: Май е от месинг и няма да е трайно,освен с нещо да я лакираш.
Хм... а месинг с какво най-добре се лакира?

Аз съм си имал работа с микроскопи от началото на миналия век - евтините са от полиран месинг, а скъпите - позлатени. Та се оправях с нитроцелулозен лак... прочетох някъде технологията на Цайс - след полиране детайлът се потапя в 0.5% колодий и се изсушава.
Колодий е спирто-етерен или ацетонов разтвор на нитроцелулоза, без никакви други добавки. Получава се много тънък, но не много здрав филм.

На тубуса лакът се държи и десет години, ама на врътките, които се пипат постоянно, не може да изкара и година.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от rosen_er » 20 сеп 2013 15:49

Seikosha написа:Ето и от мен един пример за подобна работа,касата е била някога позлатявана,но беше останало само символично покритие,а металът корозирал. Направих си я по мой вкус и и турих един автомат Хислон,ама няма джам и ще го покажа друг път.
П.П. Хич не ми гледайте черните пръсти,то при тая работа опазване няма n_sad
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Супер е станала касата .По -добре от нова.Чел съм ,че се използва безцветен лак за "металици" авто бои.Тънък филм от него има достатъчна якост за да не се "износва" бързо.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от Seikosha » 20 сеп 2013 18:45

Пламене,за да позеленяваш,сигурно използваш Turtle :mrgreen:
Изображение
,аз имам и от нея ,но я ползвам по-рядко,предпочитам тази..

Изображение
бяла е и е малко по-рядка и лицето ми става бяло-бяло,майтапя се,тя хем почиства ,хем полира,ползвам я и за стъкла и полирам ръчно.За машинката ползвам от тези твърдите,френски
Изображение
и са добри,има за стомана,за жълти метали и алуминий,за супер финиш,от тях вземаш направо от пастата както е включена машинката с кечето за полиране,от оборотите се разтапя и се намазва и няма стрелба по меките ми лицеви части.Всичко е от Немос от там си заредих всичко за лабораторията,дори и ръкавички си купих,да не се цапам,ам не става за фини работи,губи се чувствителността на пръстите,абе нещо като ония найлончета дето ползвахме като бяхме по-млади.

Изображение
Сега потършувах да го изнамеря тоя с по-горната каса, ми не бил Хислон, най ми бил Нелсън ха-ха lol2
Изображение

Изображение

Изображение
с тези швейцарски марки как да не се объркаш.

Изображение

Изображение
джама му е със златен ринг отвътре,ама май ще отпадне,намерих му едно по-здраво стъкло,малко ще трябва да го преработя и ще се опитам да го залепя,ако не стане,отива при кожодерите :lol:
Сега го гледам,че съм го правил (по снимката) в средата на февруари и тъй като го гледам,си е добре,само малко кирлясъл дето се е търкал в другите бракми,казах го май някъде и другаде,че ако е добре полирана повърхността,издържа повече,на външните влияния,достатъчно е само да го забършеш с малко тоалетна хартия ,ако щете и пак лъсва за секунди.Касата му едва ли е месинг,трябва да е бронз,което си е рядкост за швейцарски часовници,повечето съм попадал на разни жълти сплави,които са по-меки и се полират идеално,някои почти не се различават от златното покритие.Ето и този Корнавин е с полирана каса и той не е мръднал за половин година,макар,че все пак не е на ръката ми а в кутия.
Изображение

Изображение
Бронзовите са малко по-трудни за работа,а Сейко правят само от такъв.Много са зле техните каси,не знам дори дали е чист бронз,ама на такова ми прилича,всичко що ми е попадало по старо,е проядено като дърво от дървояди,на всички Жълтото покритие е много малотрайно и дори да не е изпопадало,направо изтънява и почва да прозира ,PVD и разни боклуци,като на този по-долу,макар,че е съвременен модел,прилича на артефакт,дъл защото е за арабският пазар,джапанките не ги е..ат и си ги лющят както си искат ,не знам.
Изображение



Изображение


Изображение

Изображение

Изображение
За лакиране съм пробвал както пише Росен,с прозрачен лак за метал и авто такъв,не ми допада,седи си като лакирано.Това нашето химиче-умниче дето пише,ме заинтересува и може да се опита.Но пак казвам,дори и без покритие,ако часовникът се поддържа,няма проблем,ако го носи някой калпазанин или заварчик,никакво покритие не може да го спаси.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от DHM » 20 сеп 2013 23:23

Има полиращи пасти с високо съдържание на восък, предназначени за полиране на автомобили (както много от продуктите, които ползвате всички, до колкото виждам). Има и политури за метални и хромирани части.....предполагам, че биха дали добър резултат, а има и "нано-полиш" продукти, които гарантират още по-дълготраен ефект!
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от Seikosha » 21 сеп 2013 00:33

Автомобилните полир пасти са си за автомобили,там повърхността е друга и аз ги ползвам по скоро за почистване отколкото за полиране,а тези които са за метал,са си за метал.Има си полири за всякакви повърхности,така,че е добре да се ползват най-подходящите по възможност,макар всичко да е абракадабра.Навремето имах една зелена руска паста и полираше всичко като джам,абе гевезелъци сега си правим,ама нали се кефим и се мислим за големи майстори :wink:
Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от plamenhar » 21 сеп 2013 05:59

Е,мойта е такава зелена-руска.
Върши ми идеално работа.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от plamenhar » 21 сеп 2013 20:25

Верижка намерена и матирана като касата.
Опитах да я полирам,но не се получи добре.
Затова я матирах и мисля,че резултата е добър.


Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Как се прави матирана стоманена каса?

Мнение от Seikosha » 21 сеп 2013 23:10

Точно такава му върви или комбинация от мат и гланц. Супер е станала n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”