Longines Conquest Depose

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Longines Conquest Depose

Мнение от Liani » 14 фев 2016 20:40

Днес един познат ми даде този часовник за смяна на батерия. И аз да пипна нещо марково. :lol: Каза, че никога не е отварян. Дали е така не знам. Отворих с найлон за да не го нараня, но после като разгледах имаше много леки следи в цепнатината предназначена за отваряне на задния капак. Може някой да се е опитвал да го отваря.
Ето и някоя снимка. Не, че е нещо кой знае какво, но може на някой да му хареса, нали е Longines. :)
Изображение

Изображение

Изображение

После отворих да видя каква е батерията и видях тази мърсотия.
Изображение

Малко баня на касата и затваряне без смяна, че днес нямаше откъде да взема батерия.
Изображение

Утре ще видя дали е само батерията проблема.

Приятно дрес часовниче. На мен ми стои малък, като размер на касата.

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от dreadx » 15 фев 2016 20:34

Благодаря за снимките - кефи механизмът. (отвън много не го загледах)

Колко време е изкарал с тази батерия?

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Liani » 15 фев 2016 21:07

Не знам колко е изкарал, но човека каза, че от 2-3 години е спрял и не знам защо досега не я е сменил. Явно не му е много зор.
Днес му сложих една Renata. Energizer-а, който беше в часовника е 30mAh, всички други които намерих бяха по 27mAh, Renata e 23mAh, на някои места е дадена 27mAh, но мисля, че е 23mAh.

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от dreadx » 15 фев 2016 21:23

То мисля, че не е бил фабрично с Energizer-a. В такъв случай проверявай дали контактите, както и самата батерия са чисти. Понякога, дори само от това, че са я опипали с пръсти, часовникът започва от време на време да спира. Също, като слагаш нова батерия я избърсвай старателно.

- при тези малки токове, дори мазнината от пръстите може да доведе до лош контакт.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Liani » 15 фев 2016 21:36

Не знам дали е Energizer-a е била оригиналната батерия. Момчето беше убедително, че не е сменява никога досега.
Батерия никога не докосвам с пръсти и винаги сменявам с пластмасови пинсети. Контактите ги чистя задължително със спирт.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Pavlin » 17 фев 2016 21:50

Аз винаги ги слагам с пръсти. Вярно е че понякога няма добър контакт.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Liani » 17 фев 2016 23:19

Не знам дали е случайност, но имам едно Тисо електричка, на което аз си му сменявам всеки път батерията от както съм го купил. Та въпросното Тисо с последната батерия кара вече почти 3 години. С предишната изкара около 2 години, а с по-предишната пак там някъде, но за първата не мога да говоря, защото не знам какво е било положението в магазина, кога е произведен и колко е работил преди да го взема. Казвам това, защото има разлика от предишните само в начина на смяна. При последната смяна, батерията не е докосвана с пръст и метална пинсета. Точно тогава си бях взел пластмасови пинсети и ги пробвах. Другото е, че този часовник никога не го нося, порадвах му се първата година и повече не съм го слагал, условията са еднакви за последните батерии. Даваше разлика от 1 до 3 секунди на 6 месеца, това го засичам винаги когато се наложи да преместя с един час на някъде. От последната смяна, часовника има около половин секунда изоставяне за почти 3 години. Умишлено не съм го сверявал. Не знам дали причината е в начина на смяна на батерията, но е факт. С изключение на първата батерия, която не помня каква марка беше, другите са еднакви.

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от dreadx » 18 фев 2016 01:16

А, това за батериите - знам, че си технически грамотен човек - и то доста.
Просто го пиша наляво и надясно, че много дори часовникари не го спазват. Един колега големи ядове бра с едно Тисо. Часовникари да му сменят батерии - и всеки път трябваше да го отваряме след тях.

За точността не мога да кажа - по принцип кварцовите пак се предполага да се носят на ръка, за да се движат в определен температурен диапазон - май оптималната им температура се смята на 28оС.

Но едва ли ще се държат по-точно, ако ги разнасяш зиме и лете - от -15 до +35 градуса.
Предполагам, че по-точни ще са, ако седят вкъщи постоянно на 20оС.

- половин секунда за 3 години надмина всичките ми очаквания, но защо не. :)
/но не мога да преценя - мисля, че няма връзка с вида на батерията или начина на поставянето й/

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3047
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от stepona555 » 02 мар 2016 18:02

при тази точност аз бих му махнал батерията , и консервиране за музея на Тисо ако го искат
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Liani » 02 мар 2016 18:14

stepona555 написа:при тази точност аз бих му махнал батерията , и консервиране за музея на Тисо ако го искат
Тисо си имат достатъчно точни часовници, но аз имам само този и точно затова не съм го разкарал досега.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от varban » 02 мар 2016 21:23

Доста удобно е в къщи да имаш часовник, който върви така. Това означава, че можеш хич да не ползваш разни таймсървъри, когато проверяваш хода на някой пациент ;)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Seikosha » 02 мар 2016 22:36

Ееее, това вече ми идва в повече. Такава точност на някаква си ,масова ЕТА да бие с пъти и то доста пъти световният рекорд,си е направо фантасмагория. Аз ,ако видя такава точност,първо ще погледна и минутната стрелка. На най-добрите аналогови кварцови механизми годишният доступ е 3-5сек. Четох някъде и за рекорд от 1сек. но това са обикновено прототипи,нещо като състезателни коне,като измислените автомобили ,тичащи по разни солени езера и гонещи свръх звука. В края на краищата тук има и физични закони,триене и т.н. и такива 0.17 сек. годишно си е абсурд. То и дигиталките не могат да го докарат.
Колкото до батерията на Лонджина - няма начин швейцарски производител и то Лонджин да напъха вътре американска батерия.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6228
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от atanweb » 02 мар 2016 22:51

Аз го приемам като чист късмет. Да речем, че е нормално механизма да има отклонение 6 секунди годишно. Вярвам, че има много от тях които винаги поддържат едно и също отклонение от тези 6 секунди ( в +).
Сега ако това е така, би трябвало да има и бройки които случайно са се уцелили да поддържат -6 секунди на тези които са били с + 6 секунди годишно. Не знам дали ще разберете моето предположение, но идеята ми е, че има бройки с чиста доза късмет които могат да правят такива резултати.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Liani » 02 мар 2016 23:04

Казвам какво се случва. Никой не карам да вярва. :)
Относно точността, и други часовници има които са под 6 секунди на година и не са изобщо рядкост.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Seikosha » 02 мар 2016 23:13

[quote="Liani" От последната смяна, часовника има около половин секунда изоставяне за почти 3 години.....[/quote]

Сашо,не знам как си го чел,но аз имам предвид този абзац. Така ,че късмет ,късмет ,ама чак пък 17 стотни от секундата годишно...... :o
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”