Съвети за почистване, препарати, течности, вана, сушилня, др

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Съвети за почистване, препарати, течности, вана, сушилня

Мнение от mulniq » 11 яну 2019 16:35

А за препарат, какво ще ми препоръчате?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Съвети за почистване, препарати, течности, вана, сушилня

Мнение от Seikosha » 11 яну 2019 16:43

Виж този. Концентрат е и излиза доста евтино и аз смятам да си взема
https://www.olx.bg/ad/bonflair-kontsent ... f810b27f26" onclick="window.open(this.href);return false;
А сайта за чай на Лиани е супер ,направо от там си купи кошничка.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Съвети за почистване, препарати, течности, вана, сушилня

Мнение от mulniq » 11 яну 2019 17:19

И аз мисля да си купя от този! Въпроса е как ще суша частите после, може би със сешоар?

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Съвети за почистване, препарати, течности, вана, сушилня

Мнение от Liani » 11 яну 2019 17:48

Нищо не може да ги изсуши по-добре и по-бързо от печка с вентилатор освен професионална машина. Всичко съм пробвал. Можеш да пробваш и сам ще стигнеш до този извод.
Професионалните машините сушат на 70°C.

Имай предвид, че само малко влага да остане някъде и моментално прави ръжда!

Иначе това което е показал Seikosha, може да е същия препарат като на Elma. Все пак и двата са немски. Цената също е добра.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Съвети за почистване, препарати, течности, вана, сушилня

Мнение от atanweb » 13 яну 2019 14:44

Определено интересна информация до тук. Явно не само аз откривам нови подробности.
Предполагам, че наличието на две честоти е предвидено за различна степен на замърсяване.
Както големите къртачи които се използват в рушенето на стари сгради са на много по-ниска честота. Колкото по големи парчета очакваме да се изкъртят толкова и честотата е по-ниска. Има разни там трактори които къртят бетон с до 2-3 удара в секунда. Като преминем през ударно пробивните машини за пробиване на отвори в бетон та до ултразвуковите вани на по високи честоти. Според мен наличието на по ниска честота е за изчистване например на замърсяване типично по корпусите и верижките. Дебел слой органична маса примесена с прах и други частици. Знаете те падат на парчета когато ги накиснете в обезмаслител и след това аз прилагам "бой" по мивката с верижката. Изпада толкова много, че с шепи да го събираш. Ваната на ниска честота би помогнала за тези големите парчета. Високата честота е точно за частите на механизма. Но аз ако разполагах с двете честоти бих започнал с ниската и след това с високата честота.
п.п. Напомням това е форум и всеки който иска да се изкаже, може да го направи. Нека си представим, че сме на една маса лице в лице. Защо не? Защо да не комуникираме. Така намираме път до правилните заключения. Всеки допринася с нещо. Всеки споделя своят опит.
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Съвети за почистване, препарати, течности, вана, сушилня

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 яну 2019 19:22

Е щом сме седнали на една маса и аз ще кажа . -Завиждам на тези хора които са се оборудвали с такива почистващи машинки . При мен нещата стоят по малко по-различен начин -относно почистването на даден механизъм . Когато се появи някакъв часовник за ремонт- джобен или ръчен ,за мен единствено е важно да го накарам да тръгне ! - Първо часовника се разглобява и минава най обикновено почистване с обезмаслител , топла вода и медицински бензин . После започвам да му търся проблемите -липсващи или спукани лагери , липсващи части скъсани пружини и т.н. и когато всичко е събрано и механизмът започне да подържа добро време- чак тогава почвам да мисля за цялостна профилактика . Чувал съм какви ли не неща за смазването в механизмите -Например след почистване в ултразвукова вана всички части се пускат в съдче в което има бензин и малко разтворено в него часовникарско масло . -Така след ваденето и събирането механиката- пеела . Дали пее или не, не съм пробвал .Но като се опарича и аз съм решил да си купя някаква вана за почистване . Направо ще си призная- Чак като започнах да поправям на 99 % механизми ,едва тогава си позволих да си взема и гума- Родико .-Благодарности на Илиян. - Това е една много надежна и нужна придобивка поне в моите очи . :b - И нещо извън темата -Кой от вас си е правил и карал лагерна количка ? - Аз съм карал като малък и сега се радвам че карам истински голям автомобил . :redface

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Съвети за почистване, препарати, течности, вана, сушилня

Мнение от stepona555 » 13 яну 2019 20:07

Аз като любител на масите , да питам кой ще черпи днес , щото на празна маса освен някоя глупост да изръся аз или някой друг.
По въпроса за ултразвука възможно е да изчисти вътрешни повърхности които е невъзможно да се достигнат , в часовника няма много такива според мен .

Офф
Възможно е обаче и откъртен от такова място боклук да се спре на друго още по недостъпно място и да се получи нарушение на основния принцип "само да не се влоши"
Случвало ми се е с карбуратори преди години n_sad .
Онн

По ценното за мен е че чисти миниатюрните детайли които аз не виждам , камо ли да хвана и да търкам с нещо .

Изгледах клиповете за скъпите и хубави машини , любезно предоставени от Лиани , после обаче прочетох и коментарите под тях .
Ако трябва да избирам само от двете моя фаворит е американската , Елмата ми се видя ненужно усложнена за едно просто измиване , лично мнение .

За честотата 40 или 80 , сигурно важи принципа колкото повече толкова повече , но на каква цена.Аз се задоволявам с 46 за 10 мин пред сериозна инвестиция за 80 която ще свърши същата работа за 7 мин. При любителите фактора време не е решаващ.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Съвети за почистване, препарати, течности, вана, сушилня

Мнение от atanweb » 21 яну 2019 21:34

От две години пазарувам предимно в АЛДИ и също от толкова време се оглеждам за въпросният уред т.е. ултразвукова ваничка. Тъй като обикновено посещавам не повече от 2-3 магазина от веригата не исках да бъда категоричен и да подведа, но такива уредчета въобще не съм срещал иначе до сега да бях споделил мнение.
Е днес наблизо до вкъщи отвори още един АЛДИ. *това е верига подобна на ЛИДЛ, ПЕННИ, БИЛЛА и други от този калибър. Водят се седмични супермаркети. Почти всички хора пазаруват само веднъж в седмицата. Традиции. Обикновенно в петък или събота защото в неделя нищо не работи. Та освен богатият избор на храни има по няколко коша с промоционални продукти за дома. От дрехи до палатки и всякакви гаражни инструменти. Които сменят често например на две седмици. Днес посещавайки новият клон на магазина намерих ултразвукова ваничка. Не се замислих и я сложих в количката. Цената е 39,90 лева"
https://www.aldi-sued.de/de/angebote/an ... -14012019/" onclick="window.open(this.href);return false;
ето и клипче
https://www.youtube.com/watch?v=h3z3hfVqCZA" onclick="window.open(this.href);return false;

започват експериментите....
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”