Циферблати - реставриране

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Циферблати - реставриране

Мнение от stepona555 » 18 авг 2019 15:04

Тук се продава във всеки супермаркет , при почистващите препарати , според мен е доста по безопасен от всички киселини или др. преобразователи .
:b
ПП
Щом си на работа , почвай да ринеш голи девочки , че жената не ми дава да влизам във форума като чете заглавията.
:wink: lol2
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Циферблати - реставриране

Мнение от atanweb » 29 сеп 2019 18:11

някой хора не са си губили времето през лятото.
https://youtu.be/D6R-uNqjfjc?t=1074" onclick="window.open(this.href);return false;
мечтаните "ваденки" за които сме си писали.
Ето ги в действие.
Изображение

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Циферблати - реставриране

Мнение от mulniq » 02 окт 2019 11:14

Това е доста интересно. Не съм сигурен, че става добре колкото с тампонен печат, но все пак ще е по-добре отколкото нечетлив и затрит циферблат!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Циферблати - реставриране

Мнение от Seikosha » 02 окт 2019 22:29

Не знам каква техника използва пича, но в БГ е поне до колкото ми е известно ,невъзможно да се направи такъв негативен печат, особено за минутни маркери и тънък шрифт, Да не говорим ,че някак и основата на циферблата трябва да се направи като свят, а не само да се лепват буквички в/у тенекето. Предполагам обаче ,че в доста случаи, когато има изтриване на надпис, би могло да помогне, но това зависи и от оригиналното поставяне на надписите. Има такива които с поставят едновременно с крайният лак и при това положение като се премахне горният лакиран слой,отдолу основата на циферблата ,няма да бъде нарушена. Така ,че трябва познание за конкретният циферблат. За пример само ще дам Полет де лукс автомат с цифер на който има в средата една квадратна решетка (красив е) като тръгнах да му зачиствам лака отгоре и решетката изчезна. Точно като ваденка и тя е била.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Циферблати - реставриране

Мнение от miroman » 20 мар 2020 12:32

Здравейте,

Да покажа и тук резултата от една моя интервенция. Реших да се пробвам с този много рядък циферблат:

Изображение

Все пак началното състояние не е никак добро. Но пък наистина е много рядък, затова реших да действам много бавно и с много разредени химикали. Започнах с ръждопреобразувател и клечка за уши, може би около 15 минути:

Изображение

Резултатът не е обнадеждаващ. Затова разтворих обезмаслител Meglio в съотношение приблизително 1:4 с вода, разбърках го добре, и доста бързо (10-15 секунди) го нанесох, поизтърках и забърсах. Естествено първо пробвах съвсем по ръба. Доста добра работа свърши, затова продължих по целя контур. За съжаление 'Made in USSR' съвсем изчезна (но и преди това почти не се виждаше от мръсотията):

Изображение

Понеже не може повече от три снимки, ще продължа в друг пост...
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Циферблати - реставриране

Мнение от miroman » 20 мар 2020 12:32

Тъй като ме достраша да ползвам Meglio в центъра на циферблата (за да премахна драскотината от часовата стрелка), пак обработих с ръждопреобразувател, бавно и внимателно:

Изображение

Ето го накрая и сглбеният часовник:

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Циферблати - реставриране

Мнение от atanweb » 20 мар 2020 18:55

Много добре! Една от рядко сполучливите намеси.
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”