Вадене на ремонтоара - как?

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Вадене на ремонтоара - как?

Мнение от atanweb » 17 фев 2012 23:06

Здравейте, моля в тази тема да изложим методите за вадене на ремонтоара.
Някъде бях чел, че на някой часовници ремоноара се вади когато е в издърпано положение, за други пък обратното.
Понеже няколко пъти размествам рем. колела и после губя мнооого време в наместване.. Защото не поставям в правилното положение.
Поне при всички руски който съм отварял, май важи правилото, че ремонтоара трябва да бъде в положение сверяване и тогава се освобождава откъм бутона на механизма.
Ако някой има информация за различен от този метод, нека сподели на кои марки се прилага.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Вадене на ремонтоара - как?

Мнение от Pavlin » 17 фев 2012 23:58

И на мен ми се случва често. Не знам и аз от какво е, може от износване, може от разместване. За това вече не напъвам, натискам съвсем леко, докато влезе :)
P.s. Все едно си говорим за друго :lol:

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Вадене на ремонтоара - как?

Мнение от мitakaaa » 18 фев 2012 00:42

3017 написа:И на мен ми се случва често. Не знам и аз от какво е, може от износване, може от разместване. За това вече не напъвам, натискам съвсем леко, докато влезе :)
P.s. Все едно си говорим за друго :lol:
При изтеглено положение на ремонтоара ( за сверяване ) вътрешното ремонтоарно колело е в положение зацепено към колелото което поема и предава въртеливото движение на ремонтоара към минутното колело когато сверяваме.Там то се крепи подобре тъй като е притиснато и от вилката която го мести. Това е начина.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Вадене на ремонтоара - как?

Мнение от Pavlin » 18 фев 2012 11:38

Има логика. Така даже, колелото е в предна позиция, като се бута, няма на къде да отиде повече. До сега не бях се замислял за това.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Вадене на ремонтоара - как?

Мнение от omegaqq » 18 фев 2012 13:05

По принцип няма правило в коя позиция трябва да се вади ремонтоара. Часовниците би трябвало така да са проектирани, че да няма проблем с ваденето независимо в коя позиция е ремонтоара. Естествено изключение не липсват (най-големи ядове съм имал със "Слава" с двата барабана) особено сред руските механизми. Все пак и моя опит показва, че най-безпроблемно е ваденето в позиция "сверяване". Някои грамотни фирми производители са направили своите механизми така, че ваденето да става само в точно определено положение. Пример в това отношение е Ориент и техния механизъм 469 - ремонтоара може да се извади само при положение "сверяване".

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вадене на ремонтоара - как?

Мнение от atanweb » 18 фев 2012 14:28

Благодаря за отговорите, значи и тази работа е като "онази" всичко е въпрос на желанието на механизма :mrgreen:
Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Вадене на ремонтоара - как?

Мнение от sheretudis » 02 мар 2012 14:34

Хващаш саатя с едната ръка и с пръсти при изтеглено за сверяване положение прилагаш лек опън на коронката Значи под ОПЪН разбирай вадене а не онова другото за което се сети първоначално С отвертка ако е на винт или пинсета ако е бутон Развиваш или натискаш плавно и внимателно докато освободи При Сеико иОриентите излиза една джиджавка отстрани на някои и тя се натиска При някои ЕТИ- желателно е да натиснеш с точна отвертка в прорез който ограничава прекаленото натиск

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”