Поправка на скъсана пружина

Отговори
ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Поправка на скъсана пружина

Мнение от ivan_p_uzunov » 20 окт 2019 14:49

Здравейте ,май отдавна не съм писал в тази тема но не е от мързел а от нямане на време !След като писах че търся нова пружина за един интересен стар американски самолетен часовник , то днеска реших да я поправя и да го накарам да работи нормално !
Изображение
Това е механизмът му -9 рубина общо
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение Трябваше да направя отвор и в двете парчета .За да не откалявам напразно пружината реших да ползвам специални клещи за правене на отвори .

Изображение

Изображение
За нит използвах един малък пирон и ето какво се получи в крайна сметка
Изображение

Изображение
След занитването внимателно припилих нита от двете страни иго полирах . Монтирах снадената пружина -почистих и понамазах лагерите . Е поиграх си малко повече с баланса за да го центровам и нещата се получиха !https://www.youtube.com/watch?v=TwbbTxN6qjg Часовника цъка нормално !- За сега това от мен! :yahoo :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Поправка на скъсана пружина

Мнение от atanweb » 20 окт 2019 18:41

Отново страхотен!
Много хубав часовник. Браво, че си го спасил. Не се презапасявай с пружини. Не се знае дали ще ти потрябват пак същите, а с таива умения каквито имаш, следващият път може да направиш същата спасяваща операция.
Поздравления!
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Поправка на скъсана пружина

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 фев 2020 12:52

За да раздвижим темата ще пиша тук -защото механизма който поправих е същия като горния със скъсаната пружина -waltham 22 S-8 day.
Изображение

Изображение
Часовника пристигна и наистина не очаквах такава огромна за мен изненада .Бях го купил като развален а той се оказа че само трябва да му се центроват баланса - Импулсна ролка и спирала не бяха добре позиционирани .Ролката се въртеше почти свободно върху оста си -Посвих я леко и тя си застана стегнато на мястото си . . Е ,смених и горния лагер над баланса защото имаше спукване .
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Поправка на скъсана пружина

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 фев 2020 12:59

Изображение
От снимката се вижда как е почистен баланса с пружината .
Изображение
По интересното в случая е как се центрова баланса на място или по точно казано на къде да гледа импулсния камък . И това сме го говорили и то доста .
Изображение
Не зная дали се забелязва но има една черна точка по периферията на ринга. С която разбира се трябва да направите -наместите- центрите на двете оси - баланса и анкерната котва -да са в права и със импулсния камък . Това е ,не е нещо сложно !

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Поправка на скъсана пружина

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 фев 2020 13:05

А това е вече и крайния резултат .Часовника си цъка и то съвсем нормално !https://www.youtube.com/watch?v=lJNA6VL ... e=youtu.be -Пожелавам ви приятно гледане и успехи в ремонтите ! :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Поправка на скъсана пружина

Мнение от atanweb » 13 фев 2020 21:56

Страхотно! Много се радвам на такива успешни теми. Вече осъзнавам, че бордовите часовници може да се окажат едно интересно местенце за моето убучение и развитие и ще съм спокоен, че ще има кой да съветва и помага. Отделно, че напоследък доста се интересувам от военна история на ПСВ и ВСВ. От пацифистична гледна точка.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Поправка на скъсана пружина

Мнение от stepona555 » 14 фев 2020 12:11

Честито и на мен тия военни са ми слабост , гледайки снимките видях надпис, че е настроен в 1 позиция логично и температурно , как се настройва температурно ми е интересно.
Поздрави и весел празник
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”