24Ракета или как се зарибих

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от varban » 05 юни 2013 23:43

Seikosha написа:Ми дай една снимка,дан ти е паднала батерията на телефона?
На телефонa - не :)
Ама той е Siemens ME45. Вярно, силно бърникан, основно заради часовника - ползвах го като джобен :)
А на модема ми наистина е паднала батерията - той е неква нокия, сега го включих. Ама даже не знам, ква камера има... дай да го видя таман :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от varban » 06 юни 2013 00:27

Камерата на C5 часовници не може да снима - поне не можах да я накарам за 15 жминути. Вероятно е на фикс-фокус - макро няма.

Механизмът е подобен на този:

Изображение

ама без петолъчки по колелото на пружината.

А циферът - от този тип:
Изображение
бих казал, че е същия, само че моя е Wоstok а не Вoстoк.
Цвят неопределен :) Вероятно - кафяв... сега е светлосивокафяв на петна :)
Стрелките някога са били като на снимката :)

Ама корпусът е бял... а аз нещо не помня златни стрелки на моя. За цифрите - не съм сигурен, ти ще кажеш. Аз досега се ровчих из нета да намеря точно като моя, ама за рaкети (носители ;)) по-лесно намирам инфо, отколкото за часовници.

Така че има подозрение да се е утаил от някой златотърсач. Нещо не ми се връзва такова съчетание - бял корпус и жълти стрелки... вярно, те и цифрите жълти.
Пък и в механизма нямаше парче счупен ремонтоар - извадил го е някой, който не умее да го сложи. Аз това го научих доста рано :)

PS: Ей тук съм написал, че 2605 може и да не е купуван нов и да съм получил кюфте, печено от бай Пенчо (часовникар в Бяла Слатина, май той последен е пипал Терминатор-2): viewtopic.php?f=72&t=1654&start=30#p12817" onclick="window.open(this.href);return false;
Не бих могъл да помня, как са ставали тия работи тогава - дали в ТПК-тата даваха нови часовници, или бележка за магазина, или пък възстановени и сглобени от части.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: 2628.H

Мнение от varban » 06 юни 2013 15:31

varban написа:
varban написа:-12 секунди :)
+8...

:)
+40 - чак сега си изкара допуска.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Ход на ракета 2628.Н за две денонощия

Мнение от varban » 06 юни 2013 20:20

0 0
5:21 +7
20:16 -12
29:05 +8
33:03 +14
53.19 +40

Съветските часовници са най-бързи :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

И това излиза точно така

Мнение от varban » 06 юни 2013 20:57

Стандарт не се тълкува, а се изпълнява.
Калибър 2628.Н е механизъм 2 клас. А като се има предвид кои години е правен (говорих с мама, според нея този часовник ми е подарен за бала, преди 33 години), е бил даже не сериен, а едросериен.
И затова за потребителя - един ред: точност на хода. Той е еднакъв за всички механизми от този клас: +40/-20 секунди/денонощие. На пръв поглед - дюлгерска им работа. Щото това се тълкува буквално така: изпитанието трае едно денонощие, за това време не трябва да има разлики повече от допуска. На който и да е час, от първия до последния.

Да, ама часовник трябва да бърза... да не е цифров, че ва гони нулата от двете страни. И затова в завода ги правят на +20.
За да не преписвам, приемам +24. Всеки час с по една секунда.

И тогава се вижда реалната точност за времето на изпитание, която е по-висока от неравномерността на хода. Щото този механизъм е виждал виброграф само като бебе, кога са го раждали със скорост 1 братче/сестриче в минута... като марсианци леките си коли ;)

И се вижда, че за тия пет минути така са го привели към нормален бой, че още е в час.

Затова този солник получава прякор. Понеже е верижен и върви, като танк от бойна готовност - Т-55. Според мен Т-55 е красива машина, а според хира, дето разбират от часовници - жълта ракета дата/ден също.
Заради това, че е модернизирана в Бг (с ловешки ъглошлайф и зегерклещи) и че много танкове (и жълти часовници отидоха за скрап), ще бъде Т-55АМ:)
Ей сега ще потърся оригинала, а като ми падне фотоапарат - и адаша му.

А това, че лъщи кат влашка каруца на сватба, щото е параден. Ма дай да запиша, че съм с таблет.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от Seikosha » 06 юни 2013 21:40

"......Ама корпусът е бял... а аз нещо не помня златни стрелки на моя. За цифрите - не съм сигурен, ти ще кажеш. Аз досега се ровчих из нета да намеря точно като моя, ама за рaкети (носители ;)) по-лесно намирам инфо, отколкото за часовници."

Ето химикалко наша (да се разбира,от химик) изрових ти за твое успокоение еди такъв Восток,мисля,че е като твоя 2605 и всичко си е както при тебе с жълти такъми.Често срещаното,да ги влагат и в хромирани и позлатени каси > ефективност + различен ценови клас. Имам и още един такъв Франкенщайн(не е мое създание) като цифера и механизмът са от 2605,а касата от 2603 ,пък безела със стъклото,май е от швейцарски :lol: щот въобще не се задържа за корпуса.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Чаша бира за развъртане на жироскопа

Мнение от varban » 06 юни 2013 21:59

... без да уточнявам, коя ми е ;)

Тоя часовник е като Т-55 от албанската армия.
Лъщи в параден камуфлаж и е единствения часовник, дето го нося извун къщи.
Наскоро се случи едно събиране в доста формална обстановка - до вратовръзки не се стигна по метеорологически причини. Доста над половината - с по два часовника.. другите - с по един.
Аз тоя път с два, и ръчният - въпросния Т-55АМ.

На такива събирания има неписани правила - в почивките не се говори за работа, а за прилични неща. Ама часовници се гледат постоянно, щото е неприлично да се закъснява. Абе не секундата, ама минутата се цепи. И се спори, чии е по-точен. Даже радио се включи в спора от един джобен с две карти, радио и телевизор. Аз погледнах моя и изпях •••••- заедно с радиото, щото отговорно се отнасям към разработването на ремонтирания Т-55 и му знам поправките :)
И почнахме да си мерим... часовниците :)
Беше констатирано, че нося солник на скъпа верижка и бях похвален за грижливо отношение към нея.
А аз му казах за ловешката ъглошлайфка и за произхода на верижката.
Помислиха, че се бъзикам, както обикновено, та затова не разказах за китайския пирон и зегерклещите.
Това, че набитото ми вече око веднага позна същата такава верижка, ама не с коронка, а с друга емблема (не уточнявам нарочно), не го убеди.

Е, ще има пруфпик - Т-55АМ с парадна верига и ясно забележими следи от ловешка ъглошлайфка. Фона още не съм го измислил :)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от DHM » 07 юни 2013 00:40

Не разбрах каква е тая ловешка ъглошлайфка и къде и е мястото сред часовниците, солниците демек :redface ама още не мога да ти вдявам всичко :D то и с бачо Ангел Шеретудис беше така в началото де :)
.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от atanweb » 07 юни 2013 05:39

Ето го и моя Восток жълто стрелково оформление и бял корпус:
Изображение явно са си така.
И аз трудно вдявам всичко написано, но пък си личи голям хъс и весел тон.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от varban » 07 юни 2013 07:25

DHM написа:Не разбрах каква е тая ловешка ъглошлайфка и къде и е мястото сред часовниците, солниците демек :redface ама още не мога да ти вдявам всичко :D то и с бачо Ангел Шеретудис беше така в началото де :)
На 23, 24 и 25 май накарах да цъкат три часовника с наточени пирони (отвертки за 1.50)... е, имаше и една съветска едномилиметрова... ако не беше тя, нямаше да стане работата. Ма кой признава днес съветското - та и аз така :)

За часовниците от подписа ми:

Първият е 24ракета, още без прякор, щото не е за носене.
Третият е востокът, който обсъждаме по-горе. Сейкоша-сан и майка ми ме убедиха, че някога е бил мой.

А вторият часовник, Ракета "Т-55АМ" 2628.Н, беше почти в час, само му щипнах карамфила. Той е с прякор, щото го нося. Ама часовник лятос се носи на верига, затова веригата я взех от един ройлех. За механизмите използвах по-горе изброения инструмент, а на ройлеха му взех веригата и я напасвах на балкона с ъглошлайфка. Малка ловешка :)

И от това чудо стана единствения часовник, дето го нося.

Снимка на донора преди операцията има на първа страница:
Изображение

А на Т-55АМ ще му направя една фотосесия днес, та да се види, че веригата е същата ;)

PS:

1. Ракeтa "T-55AM" 2628.Н:

Изображение

2. Пак тя между #1 и #3:

Изображение

3. Трофейната верига от ройлех:

Изображение
Последна промяна 1 на varban, променена общо 7 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от varban » 07 юни 2013 08:15

varban написа:ама още не мога да ти вдявам всичко :D то и с бачо Ангел Шеретудис беше така в началото де :)
Аз преди да развъртя жироскопите, явно съм гледал неговите постинги. Затова и съм в неговия меридиан :) с отчитането на прецесиите ;)

А че не можете да ми разбирате всичко... ще пробвам да обясня

Aз си мислех, че знам руски добре. Ама на руски така не мога да пиша, не излиза: можеш да наточиш яндекса и да видиш сам.

Че знам руски, знам. Даже доста по-добре мисля на руски... щото по-бавно мисля, отколкото пиша (клавиатура съм пипнал преди 30 години... 30х250х8=60000 часа ;)).
А на български често се случва обратното... те в завода ме знаят, че някой път приказвам по-бързо, отколкото мисля. И са ми свикнали :)
Ама тук, на тази стоянка видях кво е директен достъп на мисъл до пръсти.

Ново усещане, и се кефя като малко дете, което е влязло за пръв път в нета :) Таман като с часовниците ;)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от DHM » 07 юни 2013 10:46

Разбрах те :thumbup:
Ще ти свикна, както и на Шеретудито :wink: :lol:
.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от rosen_er » 07 юни 2013 11:27

atanweb написа:Ето го и моя Vostok жълто стрелково оформление и бял корпус:
Изображение явно са си така.
И аз трудно вдявам всичко написано, но пък си личи голям хъс и весел тон.
И аз съм така .Дали не трябва да дръпнем по един "коз" преди да четем :idea

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от varban » 07 юни 2013 15:31

rosen_er написа:И аз съм така .Дали не трябва да дръпнем по един "коз" преди да четем :idea
Може :)
Помага и ако ходите по хиперлинковете.
А по-добре - бира ;)

Днес намерих три секундомера за лечение.
Единият - със счупена цапфа на баланса.
Калибър 4282, малкия.

Изображение

Изображение

А другите два сложих на трупчета заради стрелките - не застават точно на нула.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: 24Ракета или как се зарибих

Мнение от DHM » 07 юни 2013 16:13

Яката работа :clap: :bravo
.

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”