разкачане на ремонтуар

danailhristov
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 14 авг 2013 09:21

разкачане на ремонтуар

Мнение от danailhristov » 21 авг 2013 10:46

ремонтуара на востоци/амфибия,командирски,кадетски-командирски/ се освобождава с натискане на бутонче или винт.извинете ме за тъпия въпрос съвсем нов съм тука но вече имам страст и да разглабям и т.н.за съжаление нямам още часовници за проба а само трите ми хубави и искам да съм сигурен да не развия нещо дето не трябва.само искам да пробвам корпусите във вода но да махна механизмите първо.или наи добре да си взема часовник за проба

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от Dennis_b » 21 авг 2013 11:52

Точно търсех снимка на механизма за да покажа мястото от където се сваля ремонтуарът и попаднах на това клипче - показано е всичко точно как :) http://www.youtube.com/watch?v=s5RcU7IAg9s" onclick="window.open(this.href);return false; Провери уплътненията на капака и коронката :)
Поздрави :)
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от plamenhar » 21 авг 2013 12:01

За да махнеш ремонтоара трябва първо да го издърпаш като за сверяване и след това да натиснеш бутончето и да го измъкнеш.Иначе рискуваш да разместиш механизма за навиване.

danailhristov
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 14 авг 2013 09:21

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от danailhristov » 21 авг 2013 12:28

много много благодаря!поздрави на всички.започвам от днес

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от atanweb » 21 авг 2013 14:54

Някой от основните въпроси които вълнуват начинаещите съм се опитал да опиша в тази тема:
viewtopic.php?f=54&t=1127" onclick="window.open(this.href);return false; - има го засегнат и въпросът ти за ремонтуара. Между другото да знаеш, че връщането на ремонтуара с коронката на командирски/амфибия в повечето случай е малко по сложно и иска търпение и много опити тъй като коронката е на винт и трябва многократно да навиваш и отвиваш докато захапе както трябва, но в същото време не трябва да се пресилва за да не се повреди някоя част.
Успех!
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от varban » 21 авг 2013 14:59

plamenhar написа:За да махнеш ремонтоара трябва първо да го издърпаш като за сверяване и след това да натиснеш бутончето и да го измъкнеш.Иначе рискуваш да разместиш механизма за навиване.
Ти пропусна още нещо, което е важно за първи път.
Като вадиш/слагаш ремонтоар, бърза работа нямаш.
Слагаш го на сверяване, проверяваш, дали стрелките се въртят от коронката и после лекичко опъваш, докато усетиш упор. След това леееекичко и внимателно натискаш, и по някое време - щрак, и коронката излиза.
Ако се натисне по-силно, то пак може да се размести буренцето и след това да се наложи разглобяване на механизма за сверяване.

Слагането е също така бавно и внимателно. Усещаш упора, натискаш фиксатора и валът влиза на място.

За конкретния часовник Сашо вече писа.
Аз бих посъветвал да си намериш някоя ракета 2609 за упражнения.
Или Победа :)

Като разглобиш няколко пъти машината заради разместени чаркове, ще се научиш :)
От собствен опит го казвам :D

danailhristov
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 14 авг 2013 09:21

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от danailhristov » 21 авг 2013 15:03

да аз оттам се навих да разглобявам и да се уча от тази тема-много е добра.и разбрах че се сваля по два начина само не разбрах востоците от кои са но вече знам,свалих ремонтуара на кадетския восток и го сложих пак посредством един кламер.не можах да продължа нататък да сваля двата болта които държат един пръстен понеже се оказа че китаиския ми часовникарски комлект наи малката е 1.2 а изглежда едричка за тези болтове.колко трябва да е размера горе-долу.поздрави

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от varban » 21 авг 2013 15:16

Чети и статията от подписа ми :)

http://www.balancer.ru/tech/forum/2013/ ... l#p3158245" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от varban » 21 авг 2013 15:30

danailhristov написа:... но вече знам,свалих ремонтуара на кадетския Vostok и го сложих пак посредством един кламер.не можах да продължа нататък да сваля двата болта които държат един пръстен понеже се оказа че китаиския ми часовникарски комлект наи малката е 1.2 а изглежда едричка за тези болтове.колко трябва да е размера горе-долу.поздрави
Ако мога да си позволя един съвет - намери си поне няколко свестни отвертки. И пинцети. И някаква подставка. И лупа, и лампа :) И пилички, и брусчета, и разни други работи.

Ако почнеш като мен преди три месеца, така ще си останеш - ще се научиш да разглобяваш и сглобяваш машини с наточен пирон и винаги ще има риск да прецакаш нещо.

Ако искаш да правиш една машина от една, а не от две-три, не бързай.

Разглобяването и сглобяването на часовник е сравнително проста работа. По-сложното е да си намериш инструмент. И да се научиш да го правиш.

Аз никога няма да стана добър, щото още преди 35 години така и не свикнах да работя с хубав инструмент. И стискам карамфили със зегер-клещи, сменям камъни с жичкаджийски и разни такива работи, дето ако ме види бачо Ангел или Невен, ще ми загрее врата, и с право.

Като резултат - досега имам само един-два часовника, Полёт 2609.Н, що-годе докаран на външен вид, и то благодарение на Миро и Сашо. Ама него го стисках цял месец, че и отгоре :)
И пак вместо да почна от стъклото и корпуса, почнах от машината.

Другите ги правя не когато събера всичко необходимо, а когато събера минимума.

Сейкоша-сан ми показа, как се прави часовник, ама кой да чуе...

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от dreadx » 21 авг 2013 18:08

От китайския "часовникарски" комплект можеш да ползваш дръжките на отвертките, като по метода на nevenbekriev замениш върха с изпилена игла за шевна машина. Така ще получиш доста добри часовникарски отвертки от качествена и добре закалена стомана.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от Seikosha » 21 авг 2013 18:27

Би ли обяснил.как аджеба става закрепването на приспособени от игли накрайници,към китайски отвертки,защото аз вече писах веднъж,че съм си направил такива,но ми липсва "държач" То не ,че няма чалъми,ама все не стига времето за майсторене и все гледам "манджата"да е бърза.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от Pavlin » 21 авг 2013 19:02

Условието е китйските отверки да са със сменяеми връхчета.

Skyler
Напреднал
Reactions:
Мнения: 249
Регистриран: 28 мар 2012 12:51
Местоположение: София, кв. "Хаджи Димитър"

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от Skyler » 21 авг 2013 19:52

dreadx написа:как аджеба става закрепването на приспособени от игли накрайници,към китайски отвертки
Купувам си малки китайски отверки, дръжките да са железни. Има и алуминиеви, те не стават за целта. Изваждам набития накрайник, той отива за струговане - ос на баланс. Купувам си и игли от по-големите, за ръчно шиене, пак китайски - по 50ст. комплекта. Пъхам ухото на иглата в дупката на отверката, следва флюс за Fe и спойка с калай. Трудно се центрова, но с няколко опита... После подкъсявам и оформям върха с диамантена пиличка, или абразив. Внимавам да не разкаля иглата. Така имам отверки с различни диаматри - 0.8, 1.0 и 1.2 мм. Ако се разклати - пак запоявам, но ухото държи доста добре.
Идеята е подсказана от колегата Невен: проста, но перфектна!
Успех!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от varban » 21 авг 2013 20:22

Аз вчера пробвах друг номер. Измъкнах накрайника на една 1.2 и вкарах игла от пергел. После стиснах отвертката с кримп-клещи за кабелни накрайници-тръбички - мойте стискат от четири страни.
След кяколко пресования стана. Ако отвертката беше алуминиева, щеше да стане от раз. Разумно е да се пробие по-дълбок отвор, ако се прави отвертка. На мен ми трябваше игла с дръжка :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: разкачане на ремонтуар

Мнение от atanweb » 21 авг 2013 20:48

Аз също си направих страхотна отвертка по метода на Невен. запоих иглата за дръжката на старата счупена отвертка и сега ми пасва най-много при работа. Гледам в левчето се продават отвертки от китайските и на бройка по 20ст. струва една, при ровенето в кашона попаднах и на шило с дръжка на отвертка и това се превърна в любимият ми инструмент за натискане на бутона за вадене на ремонуара и това само за 20ст. без да преправям нищо.
Аз лично трудно бих дал много пари за качествен инструмен както каза Върбан май сме свикнали да се мъчим с подръчни материали.
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”