ЛУЧ - 1800

Skyler
Напреднал
Reactions:
Мнения: 249
Регистриран: 28 мар 2012 12:51
Местоположение: София, кв. "Хаджи Димитър"

Re: ЛУЧ - 1800

Мнение от Skyler » 05 яну 2013 19:36

Чудесно изработена наставка на ремонтоара.
Ако имате време моля покажете как правите разбата - вътрешна и външна /0.8 или 0.9мм, стъпка 0.2 ако не бъркам/. За материал става ли отвърната игла за шиене? Явно има трик, на стругче Einhel резбите почват от стъпка 0.5. Или става със самоделен метчик. Интересно ми и също как се прави резба и на коронката, и как се пробиват отвори 0.2 и нагоре до 1мм /ако не е с фабрична бургия/.

Благодаря на отзовалите се!

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: ЛУЧ - 1800

Мнение от sheretudis » 07 яну 2013 05:59

Skyler написа:Чудесно изработена наставка на ремонтоара.
Ако имате време моля покажете как правите разбата - вътрешна и външна /0.8 или 0.9мм, стъпка 0.2 ако не бъркам/. За материал става ли отвърната игла за шиене? Явно има трик, на стругче Einhel резбите почват от стъпка 0.5. Или става със самоделен метчик. Интересно ми и също как се прави резба и на коронката, и как се пробиват отвори 0.2 и нагоре до 1мм /ако не е с фабрична бургия/.

Благодаря на отзовалите се!
де ги тия стругчета Ейнхел Търся си от доста време стига да върши работа

Skyler
Напреднал
Reactions:
Мнения: 249
Регистриран: 28 мар 2012 12:51
Местоположение: София, кв. "Хаджи Димитър"

Re: ЛУЧ - 1800

Мнение от Skyler » 07 яну 2013 10:49

Здравей колега,
Стругче може да си поръчаш веднага, представителството им е във Варна.
Пращат го за тяхна сметка със Спииди с наложен платеж.
Ножове се купуват отделно или си приспособяваш парчета от прободен трион, мех ножовка и т.н.
Хубаво е, само дето трябва да отделиш хилядарка и кусур!

Ето и адрес за контакти:
Iva Yaneva
Marketing Expert
Phone +359 52 739 038
Fax +359 52 739 098
E-Mail YanevaI@einhell.bg
Web http://www.einhell.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави!

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: ЛУЧ - 1800

Мнение от Pavlin » 07 яну 2013 11:31

За сложни неща говорите. Аз също съм се запалил за едно стругче, но не е ли по добре да се купи направо едно часовникарско?

Skyler
Напреднал
Reactions:
Мнения: 249
Регистриран: 28 мар 2012 12:51
Местоположение: София, кв. "Хаджи Димитър"

Re: ЛУЧ - 1800

Мнение от Skyler » 07 яну 2013 15:44

Към колегата 3017
Въпрос на възможности. Зависи и какво ще се изработва на стругчето, а и не е лесно.
Аз съм изкарал практика по стругарство във ВМЕИ /вярно преди 30 години/, ама сега го гледам малко като индианец, счупих и един нож, добре че стругчето е здраво все още.
Може би най-добър съвет може да Ви даде колегата Nevenbekriev. Така си мисля като гледам кой какво е написъл тука. И аз бих искъл да питам това-онова, ама не съм готов и само ще се изложа.
Пожелавам Ви да направите най-добрия избор!
Поздрави

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: ЛУЧ - 1800

Мнение от Pavlin » 07 яну 2013 15:48

Вече съм говорил с Невен. Даде ми напътствия.
А за питането, питай на воля, това е идеята на форума. Със сигурност написаното ще от полза и за други хора.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: ЛУЧ - 1800

Мнение от rosen_er » 07 яну 2013 16:50

Къде изчезна Mitakaaa ?Използвам ,че темата е негова.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: ЛУЧ - 1800

Мнение от nevenbekriev » 07 яну 2013 22:53

Skyler написа:Чудесно изработена наставка на ремонтоара.
Ако имате време моля покажете как правите разбата - вътрешна и външна /0.8 или 0.9мм, стъпка 0.2 ако не бъркам/. За материал става ли отвърната игла за шиене? Явно има трик, на стругче Einhel резбите почват от стъпка 0.5. Или става със самоделен метчик. Интересно ми и също как се прави резба и на коронката, и как се пробиват отвори 0.2 и нагоре до 1мм /ако не е с фабрична бургия/.

Благодаря на отзовалите се!
Тук трябва да се кажат доста неща.
Вътрешна резба в подобна втулка може да се направи само с метчик, най-лесно ако втулката е от месинг. Метчик може да се изработи от стар вал за ремонтуар (ако не е достатъчно закален, трябва да се закали) с по-дълга резба. Първо се заточва на шмиргел или с дремел като отвертка, после върхът се заточва като обикновен метчик. Така се получава добър метчик е 2 режеши ръба. Такъв метчик използвам и при направа на коронки.
По принцип такива втулки или удължители за ремонтуари се продават евтино окъдето часовникарите пазаруват резервни части и правенето им не си струва усилието.
Стругчетата Ейнхел могат да направят доста повече стъпки с комбинация на наличните зъбни колела, но нарязването на резба например на вал за ремонтуар на такъв струг е почти невъзможно, защото валът е тънък и дълъг и се огъва. Става само с плашка. Плашка също може да се направи, но е доста по-трудно и трябва да имаш хубав метчик, с който да нарежеш резба в пластина от инструментална стомана.
Плашки и метчици от 1мм нагоре се продават в магазини като Интеринструмент и Немос във Варна. Метчиците са добри, мисля че са стари руски. Плашките не стават за нищо, вънщният диаметър на резба, нарязана с плашка 1.2 се получава 1.0, а стъпката си е като за 1.2. Налага се да я разцепя за да и увелича диаметъра ако искам да свърша някаква работа.
Изобщо качествени инструменти нито се предлагат, нито се произвеждат вече.
Свредла от 0.2 нагоре има в споменатите магазини и вършат работа. Могат да се правят от игли за шиене, но за по-дълбоки отвори си трябва спирално свредло.

Skyler
Напреднал
Reactions:
Мнения: 249
Регистриран: 28 мар 2012 12:51
Местоположение: София, кв. "Хаджи Димитър"

Re: ЛУЧ - 1800

Мнение от Skyler » 16 яну 2013 20:10

Благодарност на колегата Nevenbekriev. Така е обяснено, че всичко става ясно. С удоволствие препрочитам неговите съвети, особено тези със снимките.

Ще съм признателен, ако някой ден, когато имате време, опишете как посребрявате месинговите части в домашни условия.
Предварително благодаря!

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”