Проект "Пилот"

Потребителски аватар
DDimitrov
Reactions:
Мнения: 59
Регистриран: 03 авг 2012 10:41

Re: Проект "Пилот"

Мнение от DDimitrov » 06 май 2015 20:03

Здравейте,
Ето малко новини по проекта. Секундната стрелка е почти готова, остана да я боядисам в червено.
Първо направа на втулката. За нея ползвах бронзов електрод, по съвет на Диран. Най-пипкавата работа беше центрирането и пробирането на отвора. Пробиването го правя на ръка, 'щото липсва техника, но се получи. Даже остана още малко от отвора, след като отрязах необходимото, така че за следващата втулка ще си спестя подвеждането.
Изображение
При изработката на тези стрелки се е получило едно недоецване, което създава един ръб по средата на сечението, който пък от своя страна се оказа доста полезен за заклинването и нитоването на втулката.
Изображение
Тук използвам резервният циферблат, на който тествах патиниране и който няма крачета.
Вижда че стрелката е прекалено високо, в последствие я фиксирах и сега както трябва.
Изображение
Малко тъпичко се получи с тоя голям отвор на циферблата, но след време ще го сменя с нов..циферблат, не отвор :)
Изображение

Това е за сега. Следва....

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Проект "Пилот"

Мнение от kapkan » 06 май 2015 20:56

С какво си мазал циферблата?Вчера си играх с един,натопих го в амоняк та патинира,и го протрих на места,получи се подобно,но по-тъмен,кафяво-черен с месингови прозирания тук там

Потребителски аватар
DDimitrov
Reactions:
Мнения: 59
Регистриран: 03 авг 2012 10:41

Re: Проект "Пилот"

Мнение от DDimitrov » 07 май 2015 04:42

В случая съм премахал патината с оцет, инъче ползвам една рецепта изкопана от един руски форум.
1. Син камък.
2.Сода бикарбонат
3.Разтвор на амоняк 10%.
Първо разтваряш синия камък в топла вода до получаване на наситен разтвор(използвай половината от обема с който разполагаш).
След това добавяй содата на малки порции,защото започва бурна реакция(затова трябва да се ползва половината обем).
Добавяш сода до спирането на вренето ,получава се светлозелена разредена каша.
Филтрираш получената смес.
В друг съд наливаш амоняка и добавяш от филтрираната смес до получаване на наситен разтвор.Той има синкаво-черен цвят.
Потапяш детайла и след около час е готов-вадиш го,изполиваш с вода,подсушаваш и защитаваш с масло.Потъмнявянето протича по-добре ,ако нагрееш леко разтвора.

Потребителски аватар
DDimitrov
Reactions:
Мнения: 59
Регистриран: 03 авг 2012 10:41

Re: Проект "Пилот"

Мнение от DDimitrov » 10 авг 2015 10:58

Нещо много ми потъна темата, та да пусна малко нови неща. Тоя циферблат ме 'сдуха много и го почнах от началото, но с новата технология. Остана само да му лепна светещите индекси, лого и да го пръсна с мат-лак.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ето и едно освежаване на един стар проект. Попреправих дизайна на циферблата, като този си е пръскан:
Изображение
Изображение

Надявам се, съвсем скоро да имам какво да покaжа и по стрелките, а и вече сглобеният часовник.
Последна промяна 1 на DDimitrov, променена общо 10 пъти

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Проект "Пилот"

Мнение от rosen_er » 10 авг 2015 11:08

Отлично са станали и двата циферблата. icon_clap Вторият от какъв материал е?Голямо удоволствие е да разглеждам всичко ,което ни показваш в темите си в двата форума.

Потребителски аватар
DDimitrov
Reactions:
Мнения: 59
Регистриран: 03 авг 2012 10:41

Re: Проект "Пилот"

Мнение от DDimitrov » 10 авг 2015 11:24

rosen_er написа:Отлично са станали и двата циферблата. icon_clap Вторият от какъв материал е?Голямо удоволствие е да разглеждам всичко ,което ни показваш в темите си в двата форума.
Благодаря,
Вторият е трипластов (3 Х 0,3 мм месинг). Черен мат с мат лак като финиш. Бели минутни индекси, са пълнени с епоксидна смола с пигмент, а цифрите са излени в матрица и после лепени.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Проект "Пилот"

Мнение от rosen_er » 10 авг 2015 13:07

Доста сложно звучи.Цифрите са станали "един път" n_thumbs
Ако не те затруднява много,би ли "щракнал" една снимка на завършените си часовници един до друг?

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Проект "Пилот"

Мнение от varban » 10 авг 2015 14:21

rosen_er написа:Отлично са станали и двата циферблата. icon_clap
[...]
Голямо удоволствие е да разглеждам всичко ,което ни показваш в темите си в двата форума.
Присъединявам се n_thumbsup icon_clap :b :b :b :b :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Проект "Пилот"

Мнение от atanweb » 10 авг 2015 17:54

Бутиково изпълнение. Направо са за галерия!
Страхотни са, мога да се взирам в тях с часове.
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Проект "Пилот"

Мнение от kapkan » 21 юни 2016 11:57

Митак,зарадвай окото с нещо,темата е хванала паяжини а съм сигурен,че и други като мен я чакат :)

Потребителски аватар
DDimitrov
Reactions:
Мнения: 59
Регистриран: 03 авг 2012 10:41

Re: Проект "Пилот"

Мнение от DDimitrov » 24 юни 2016 16:36

kapkan написа:Митак,зарадвай окото с нещо,темата е хванала паяжини а съм сигурен,че и други като мен я чакат :)
Пффф, ми аз забравих да постна тук, ама в тази стара вече тема го има завършен:
viewtopic.php?f=104&t=5385" onclick="window.open(this.href);return false;
Вторият е.

Инъче нищо ново не съм пипал, само поозвежих малко "Нарвал"-а с нови циферблат и стрелки:
Изображение
Изображение
Изображение

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Проект "Пилот"

Мнение от toruck_makto » 24 юни 2016 17:58

Прекрасен дизайн и изпълнение icon_clap

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Проект "Пилот"

Мнение от kapkan » 24 юни 2016 19:03

Как направи тоя обемен луминифор(или как се казва там) супер е станал,на професионално ниво. Бе знаех си,че трябва да те ръчна по-рано :)

Потребителски аватар
DDimitrov
Reactions:
Мнения: 59
Регистриран: 03 авг 2012 10:41

Re: Проект "Пилот"

Мнение от DDimitrov » 27 юни 2016 05:21

Индексите, както и на предният вариант са ляти в силиконова матрица. Всъщност за всичките ми проекти използвам тази техника, защото стават по-прецизни, а и така шанса за брак на циферблата се свежда до минимум.

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”