Восток "Световно Време" - Белязаният

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от rosen_er » 01 сеп 2014 19:54

Пренасям нЕкои мои занимавки от "съботната" тема в тази нов,пък да видим какво ще стане и докъде ще стигне това проектче :)
Както сте прочели всичко започна от един редичък циферблат за "двуглав" Восток Амфибия,който случайно видях в един от "продавалниците".

Изображение Изображение Изображение Изображение
Колебах се известно време дали го взема и да си вкарам таралеж в гащите(както някои съфорумници също ми казаха),но......
Доста бях чел за модела и нали си падам по Восток този модел ми беше една мечта.
Изображение
Реално -неосъществима.
Затова когато тази седмица ми попадна един страшно мръсен и убит Orient на битака ,видях в главата си какво мога да се опитам на направя.А именно:Восток "Световно Време" .По видни причини ,ще кръстя часовника по почина на Върбан- "Белязания" :wink:

Ето как изглеждаше Orient-a,когато го купих (не е за хора със слаби нерви) :mrgreen: !!! :
Изображение Изображение Изображение

Понякога така изглеждат нещата ,за които после ми честите и поздравявате. :) Просто такъв е магазинът :redface

Но..........разглобяване,пране.Първото поставяне на цифера в касата ми вдъхна надежда n_thumbsup. Все едно беше правен за такъв модел,въпреки че почти нищо не се виждаше през крайно надрания "джам".
Изображение

Днес -шлайфане,сваляне на позлатата (много трудна операция n_sad ).....След това сваляне на стъклото и нали ще е франкен-изрязване на струг такова от плекс на будилник Слава.Оригиналното е със сложен профил и нищо друго освен оригинално стъкло не би стояло по същият начин.Тук разбрах защо на другият ми такъв Orient стъклото е една идея по-ниско от гривната.В този случай крайният резултат е подобен и доста сполучлив според мен.Стъклото влезе със "щрак" :wink: и гривната легна идеално:

Изображение Изображение Изображение

Винаги може по-добре,но резултатът на този етап ме удовлетворява.
Мислех да монтирам цифера на машина (като начало 2414),но се оказа ,че и такава читава нямам :mrgreen: Както и да е,вече приятел ми обеща такава.
Та ето вече с бистро стъкло как изглежда "Белязания":
Изображение Изображение
Остават по-трудните и сериозни неща ,но ще решавам проблемите в движение,доколкото мога.
Това е за сега и следва продължение.
Ще се радвам да чуя мненията ви :)

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от Pavlin2 » 01 сеп 2014 20:29

Не ме слушаш и накрая ще вземе да се получи. :mrgreen:
Цветово си пасват идеално! Давай смело Franky :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от Seikosha » 01 сеп 2014 21:55

Аааа ,ще стигнете вие до истината :lol: кое е сладкото като си го направиш сам. И аз все се каня да докарам нещо такова ,ама все до оригинал ги докарвам. Много хубо всичко Роска до сега icon_clap стъклото ,ако не беше казал,не се различава от оригинала,а касата си я спретнал точно колкото трябва,без излишен блясък,абе ще ми издете хляба бе :D Давай нататък,чакаме.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от varban » 01 сеп 2014 23:53

Добре се заформя :-)
А 2416 ще влезе ли?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от rosen_er » 02 сеп 2014 08:05

Да.Точно с 2416 е замислен,но нямам такава машина в момента :mrgreen:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от rosen_er » 02 сеп 2014 21:12

Продължение.
Пламен ми подари една машина 2414(благодаря ,Пламка) на която монтирах циферблата.Ето какво се получи:
Изображение Изображение
Мисля ,че изглежда съвсем прилично :) Веднага се забелязва лекото завъртане на циферблата.Явно короната на оригинала не е точно на 4 часа.Но лично мен не ме дразни.Ремонтоара за съвсем малко не може да се "заключи" - ще търся малко по-дълъг или ще използвам удължител.Коронката е оригинална от такъв Orient,а тази на 3 часа е просто сложена и е от "жълтия" период на касата :mrgreen: Има възможност за леко фрезоване от вътрешната страна и да стане функционална (да върти ринга) но след като циферблатът не е 24 часов просто няма смисъл.
Уплътнителният пръстен не влиза за малко в касата,а и там трябват допълнителни изрязвания .Използвах оригиналният пластмасов,но не ме кефи как седи-ще се прави нов от тефлон.
Това за сега.
Едно призивче - ако някой има машина 2416 която не му е нужна да драсне едно ЛС.

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от Pavlin2 » 02 сеп 2014 21:22

А с капака как стоят нещата?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от rosen_er » 02 сеп 2014 21:31

В смисъл? За задния капак ли питаш?
Изображение Изображение
Отзад не съм го полирал още :redface

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от Pavlin2 » 02 сеп 2014 21:43

Дали ще побере съветския ротор?! Имаш един, може да пробваш. :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от rosen_er » 02 сеп 2014 21:50

Имам два :) ,но не ми се разглобяват ,че новички :mrgreen: Има място според мен.Само капакът е "дълбок" 3 мм,а и машината 2414 е около 1 мм по-ниска от ръба на касата.Но без проба- не знам.
Ако написаното тук е вярно разликата е 1,4 мм.
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... stok_2416B" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна 1 на rosen_er, променена общо 2 пъти

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от Pavlin2 » 02 сеп 2014 21:52

Голям страх бе :)
Прати ми го, аз ще пробвам с моя машина :D

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от rosen_er » 02 сеп 2014 21:57

Или машината да дойде до София :wink: Видя ли колко е разликата в дебелината?По-добре кажи допада ли ти такава реализация :wink: Не е много грубо .И без това наименованията и на двете марки означават едно и също в превод- Изток :)
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от Seikosha » 03 сеп 2014 01:22

Oooo :o Сега го видях чак. Ам ти наистина ли смяташ да го оставиш така цифера на кестерме? Ми абсурд е бе Роска,това разваля цялата магия за която се трудиш. Пробва ли автомат от Слава? може да съвпадне и дори да сменя и дата,скоро показах един ментак ,чисто нов Ориент,а вътре слава автомат :) В крайна сметка можеш да преместиш действащият ремонтоар на 15ч. ,а цифера да фиксираш и да го залепиш,а то в случая ,ако се измести,май няма и да се налага.

п.п. Ако имаш каишка с черно и сиво,можеш да пробваш и с нея как стои.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от rosen_er » 03 сеп 2014 09:07

Циферблатът е оригинално ориентиран по този начин.Съвсем сигурно е ,че няма друг с такова разположение.Няма да осакатя такъв рядък модел като му отстраня "краците" :)Оригиналната каса е по-рядка и от марсианец в "Борисовата градина",но знае ли човек ........... :wink: Сега го показах на колегите и въпреки,че им казах да гледат за "дефект" никой не забеляза изместването.Вярно, не са "часовникари".......На снимката личи много повече отколкото на живо.Ще мисля и по този проблем.Завъртането е под 0,5 мм и може би ако сваля втулката за ремонтоара (не знам как се казва това на касата за водоустойчивост) ще се "изправи" цифера.

Мишо ,няма да пробвам с друга машина :mrgreen: Часовникът въпреки,че е франкен, както написах по-горе, си е "Изток" :lol: като няма значение,че на касата и на циферблата е написано на различни езици.
Каишката е за момента.Часовникът е с оригиналната си верига,която с доста усилия опитвам да освободя от позлатата.Мисля че ще се получи.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6231
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Восток "Световно Време" - Белязаният

Мнение от atanweb » 03 сеп 2014 19:39

И Роската тръгна по нанадолнището в чудната долина на кюфтетата.
Роска признай си честно тръпката е по голяма отколкото да правиш оригинал нали.
Сполучливият франкер е творение - собствено творение.
А твоята комбинация много ми харесва, грешката в завъртането няма да ти даде мира.
Ползвай го за ежедневка и му се радвай.
Поздравления!
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”