Въпрос към майсторите

Отговори
Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Въпрос към майсторите

Мнение от the collector » 05 май 2015 16:21

Днес ми дойде един Сигнал в отлично състояние, но някое незнайно говедо е лепило стъклото с някакво кафеникаво лепило. :o Резултата е, че лепилото се е разтекло по краищата на циферблата. n_sad
Някой има ли идея дали има начин да се отстрани лепилото, без да бъдат увредени маркерите? :muslim:

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от Pavlin » 05 май 2015 16:59

Зависи какво е лепилото. Разглобяваш и започваш експерименти. Или най добре го пусни за продажба :)

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от the collector » 05 май 2015 17:03

Да, експериментирам, но се притеснявам, че ще сваля маркерите, а и мисля, че има по-голям проблем. Опитах се да го разлобя, но машината се инати и не иска да излезне. Мисля, че стъклото е залепнало за циферблата. Абе, някой страшен мърляч е направил тази простотия. Ръчичките да му счупиш! :tommy:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от the collector » 05 май 2015 17:58

Това лепило се оказа много брутално! :o С шутове и много мъки, успях да отделя стъклото (на парчета). Остава въпроса с изчистването на лепилото и ще съм безкрайно благодарен ако някой даде някаква идея. :muslim: Ето нещата на този етап:

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

ivanovod
Reactions:
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2014 22:45

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от ivanovod » 05 май 2015 18:05

Нямаш печеливш ход. Според мен де. С нещо трябва да се разделиш, пробвай да го раздлобиш от страна на стъклото като го свалиш с уред за сваляне тип " цанга" ако имаш късмет ще можшш с побутване отпред и освсбождаване отзад да успееш да свалиш машинката и цифера. Това естествено е малко вероятно тогава вече 'адио Рио" на цифера или целия часовник. Ако не си го прежалил нищо не прави. Ако си готов да рискуваш пробвай. Виж какво бях написал

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от the collector » 05 май 2015 18:15

ivanovod написа:Нямаш печеливш ход. Според мен де. С нещо трябва да се разделиш, пробвай да го раздлобиш от страна на стъклото като го свалиш с уред за сваляне тип " цанга" ако имаш късмет ще можшш с побутване отпред и освсбождаване отзад да успееш да свалиш машинката и цифера. Това естествено е малко вероятно тогава вече 'адио Рио" на цифера или целия часовник. Ако не си го прежалил нищо не прави. Ако си готов да рискуваш пробвай. Виж какво бях написал
Пуснали сме по едно и също време съобщенията. Успях да сваля стъклото с малки клещи. Чупих парчета, докато не стигнах ръба и там с яко дърпане успях да освободя пръстена на 4-5 парчета. Имам обаче съмнения, относно автентичността на циферблата. Един път ми се струва истински, един път украински. n_sad Ако е украински няма какво да му се мъча, но не мога да определя.
Ето снимка на този и 100% оригиален (в лош вид).

Изображение

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от rosen_er » 05 май 2015 18:17

Според мен пробвай да "подкараш" леко лепилото с игла.След това ако е възможно , хващаш крайчето и ликичко опитваш да започнеш да го "разлепваш" от цифера.Ако не стане на първото петно лепило спираш и ми подаряваш циферблата :wink:
Мисля,че истински цифера.Украинските са гладки като тава от задната страна.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от the collector » 05 май 2015 18:27

Няма "подкарване" с нищо, това гнусно лепило.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от the collector » 05 май 2015 18:28

Ако топна циферблата в разредител за 1-2 часа, дали ще се получат нещата? lol2
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от sharky1973 » 05 май 2015 18:36

the collector написа:Ако топна циферблата в разредител за 1-2 часа, дали ще се получат нещата? lol2
Е как, ще се получи!
Ще имаш "Табула раза", върху която можеш да сложиш каквато искаш марка - може и звънчевия на Адолф Шилд, той е същия. lol2

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от the collector » 05 май 2015 18:42

sharky1973 написа:
the collector написа:Ако топна циферблата в разредител за 1-2 часа, дали ще се получат нещата? lol2
Е как, ще се получи!
Ще имаш "Табула раза", върху която можеш да сложиш каквато искаш марка - може и звънчевия на Адолф Шилд, той е същия. lol2
lol2 lol2 lol2
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от atanweb » 05 май 2015 19:11

Часовника е супер. Не го пипай защото ще съжаляваш след това. А чувстово, че си се провалил е много гадно. Винаги би предпочел да върнеш нещата така както са били.
Аз залагам, че е оригинал защото украинските са с много гланцирани часови маркери с заоблени ръбове. (просто изглеждат по перфектни от оригинала)
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос към майсторите

Мнение от the collector » 05 май 2015 19:14

atanweb написа:Часовника е супер. Не го пипай защото ще съжаляваш след това. А чувстово, че си се провалил е много гадно. Винаги би предпочел да върнеш нещата така както са били.
Аз залагам, че е оригинал защото украинските са с много гланцирани часови маркери с заоблени ръбове. (просто изглеждат по перфектни от оригинала)
Нямаше как да го търпя така циферблата, но това лепило не мърда, каквото и да го правих. Опитах на финала да го отделя механично и логично циферблата се нарани и издра.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”