Избор на цел

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Избор на цел

Мнение от varban » 19 дек 2015 16:02

Причини за избор:
- Полет 2609Н няма накладни камъни на анкерното колело. Свалянето и слагането на пружинките, които фиксират камъните на Ракета определено не е за начинаещ - или ще ги загуби, или ще ги счупи. А първите крачки трябва да се правят в правилната посока, не към арменската профилактика.
- Полет 2609Н е по-чувствителен към замърсяванията от Ракета 2609.НА. И профилактиката му е от полза. В половината случаи Ракетата върви еднакво добре преди и след профилактика. Ми оти ручахме жабето?!
- Полет 2609Н има един недостатък, типичен за много часовници - разбиване на моста на барабана. Това добавя интрига, иначе е скучно ;)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Избор на цел

Мнение от miroman » 22 дек 2015 16:33

Не знам доколко е уместно да се намесвам в чужда тема, но да споделя един проблем с Полет 2609/14. Покрай занимавката с форумния часовник на Стрелките (той е с такъв механизъм) стигнах до следната препоръка:
Ремонтуарът да се вади САМО в поожение "сверяване" !!! Ако го извадите в положение "навиване", вероятността тиражният лост да прескочи е над 50% !!! И пак следва разглобяване. Аз лично се научих да свалям барабанния мост, да вадя навивните колела и да намествам лоста нестандартно "отзад". Но и това си иска свикване. Затова за да ви е мирна главата - вадете само в положение "сверяване"

Поздрави, Миро.
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Избор на цел

Мнение от ТЕН » 22 дек 2015 18:05

Връбчо време е да напишеш 2-рата книга на български за ремонт на часовници. Поздравления за труда иии...и... :b :b :b от мен.
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”