Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 18 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Избор на цел
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2015 16:02 
Moderator
Аватар

Причини за избор:
- Полет 2609Н няма накладни камъни на анкерното колело. Свалянето и слагането на пружинките, които фиксират камъните на Ракета определено не е за начинаещ - или ще ги загуби, или ще ги счупи. А първите крачки трябва да се правят в правилната посока, не към арменската профилактика.
- Полет 2609Н е по-чувствителен към замърсяванията от Ракета 2609.НА. И профилактиката му е от полза. В половината случаи Ракетата върви еднакво добре преди и след профилактика. Ми оти ручахме жабето?!
- Полет 2609Н има един недостатък, типичен за много часовници - разбиване на моста на барабана. Това добавя интрига, иначе е скучно ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2015 16:33 
Аватар

Не знам доколко е уместно да се намесвам в чужда тема, но да споделя един проблем с Полет 2609/14. Покрай занимавката с форумния часовник на Стрелките (той е с такъв механизъм) стигнах до следната препоръка:
Ремонтуарът да се вади САМО в поожение "сверяване" !!! Ако го извадите в положение "навиване", вероятността тиражният лост да прескочи е над 50% !!! И пак следва разглобяване. Аз лично се научих да свалям барабанния мост, да вадя навивните колела и да намествам лоста нестандартно "отзад". Но и това си иска свикване. Затова за да ви е мирна главата - вадете само в положение "сверяване"

Поздрави, Миро.

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2015 18:05 
Напреднал

Връбчо време е да напишеш 2-рата книга на български за ремонт на часовници. Поздравления за труда иии...и... :b :b :b от мен.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 18 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2