Longines Conquest Depose

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Pavlin » 02 мар 2016 23:14

Със сигурност ще има бройки които ще дадат средна стойност на отклонение 0.00, но производителя дава по голям толеранс заради несполучливите бройки.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Seikosha » 02 мар 2016 23:16

Liani написа: От последната смяна, часовника има около половин секунда изоставяне за почти 3 години.
Сашо,не знам как си го чел,но аз имам предвид този абзац. Така ,че късмет ,късмет ,ама чак пък 17 стотни от секундата годишно...... :o
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Liani » 02 мар 2016 23:28

Сейкоша, сигурен съм, че има часовник който ще е и по-точен. Не знам дали не споменах в друга тема, но на един приятел 7750-та не мръдна и една секунда за седмица. Тествано при мен. Стана случайно, веднъж ми каза, че часовника му е много точен, човека не се вълнува от часовници, а аз му се изсмях. Механичен да даде такова постижение си е доста.
И всичко това с носене по цял ден, сваля се само вечер.
Часовника е на около 5 години и никога не е профилактиран.
Не знам какво толкова те учудва, явно не си попадал на точен електронен.
Ще кажа и друга крайност. Имам едно Casio с радио сверяване. На два дена ми избързва по 1 секунда, което не влиза в посоченото от завода производител. Добре че има радио синхрон, та вечер сверява през ден, два.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Seikosha » 03 мар 2016 00:16

Виж Лиани,ако си направил техническа, или граматическа грешка в поста си,вземи и си я оправи,ма не ме вземай за баят кифла. Какви са тези една секунда,две секунди? Ти пишеш за показания които се равняват на 34 хилядни седмично,или 1.4 стотни месечно,или 1,68 десети годишно,или 5.04 десети от секундата за три години. И аз имам едно Касио Илюминатор и седи точно под носа ми вече три години, избързал е със 7(седем мин.) ,а ти ми говориш за половин секунда, което значи ,че Тисото е по-точно 840 пъти от Касиото. Ми ,ако те прочетат от Суоч, ще ти харижат златен Ролекс за такава реклама. Да - ама не,както казваше бог да го прости Петко Бочаров.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Liani » 03 мар 2016 00:41

Няма техническа грешка. Това е положението с този часовник. Щом не искаш да вярваш, не вярвай.
Не виждам защо ще го пиша, ако не е вярно. Награда няма да получа от тях, но пък дай боже да стане това което казваш за Ролекса.
Както писах по-горе, никой не е длъжен да вярва.

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от sharky1973 » 03 мар 2016 01:15

Теоритично Сейкоша е прав. Все пак, при заводски допуск на един от последните Grand Seiko Quartz Cal.9F само +/- 10 секунди на година, няма как да разчитаме на закономерност, че традиционен кварц ще поддържа такова или сходно годишно отклонение. А тук /при Сейкото имам предвид/ говорим за механизъм, на който всеки кварц е сдвоен с интегрална схема, специално програмирани за този кристал, която взема информация за околната температура 540 пъти на ден, и използва тази информация, за да регулира честотата на кристала, за да компенсира.
Та мисълта ми беше, че може и да стават чудеса, ама ...все пак си остават чудеса.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Seikosha » 03 мар 2016 02:35

В един университет,в една аула,един професор драска нещо на дъската.обръща се към студентите и казва: "Това е колеги заданието. Мислете,разсъждавайте и пишете" Всички навели глави и задращили по листите. Един очилатко драснал за секунда нещо и изправил гръб. Професорът се запътил към него с въпрос: "А вие колега,защо не мислите?" - "Няма нужда господин професор - аз знам"

Виждам ,че колегата Шарки подробно е обяснил някои достижения в развитието на кварцовите механизми с което ме е изпреварил малко. Исках да дам пример на колегата Лиани,един иначе много технически грамотен колега доколкото съм забелязал, с това за което говори и Шарки, но тази по-усъвършенствана разработка е всъщност(за жалост) концепцията на Bulova, наречена Precisionist. Те първи достигат в масов часовник -/+10 sec. на годишна база с което се доближават плътно до радиосверяемите часовници. А това което писах по-горе за рекордите - обясних,че са състезателни коне,а не обикновени :)
Тука не става въпрос за драпане и мерене на часовници,но както съм казвал и друг път,забравяме ,че ни четат и то отвсякъде, дори преди седмица две,попаднах на някакъв ,или холандски ,или май беше норвежки форум, в който цитираха инфо за руски часовник от нашият форум,което разбира се ме накара да се чувствам горд.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от stepona555 » 03 мар 2016 07:05

,
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от varban » 03 мар 2016 10:12

Това, за кварцова точност на механичен часовник, ми се е случвало и на мен, и на много други. За известен период от време (не дълъг).


За радиосинхронна точност на кварце - две такива имам. Рухла и Слава :) При тях е за по-дълго, ходът им по-малко зависи от температурата.

То е същото. Ама това не ги прави хронометри.

Възможна е хронометрова точност на хода на кварце, което не е хронометър. Случайно - късмет с кварца и настройката във фабриката. И нарочно: White Lion (Сергей) прави от Луч 3055 хронометър. Кварцов! Секунда на месец някъде ;)

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Longines Conquest Depose

Мнение от Liani » 03 мар 2016 10:48

Часовника стои в една кутия за часовници и изобщо не се пипа. Сигурен съм, че носенето оказва влияние, въпреки голямата точност която е давал когато го носех още след покупката му. Сега се замислям, че може би почти непроменливата температура в стаята оказва влияние за тази точност.
Изключителната точност, когато дойде ред да преместя с час, ме накара да не го сверявам на всяка смяна на времето. И за мен е странно, но е факт. Другото засега е дългото време на работа на батерията. И това не си обяснявам откъде идва. Не, че е кой знае колко повече от предишните батерии, но през месец юни прави три години, ако изкара до тогава.

С този пост, приключвам да пиша по тази тема. Нямам желание да споря.

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”