Ремонт на цифер

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Ремонт на цифер

Мнение от toruck_makto » 25 сеп 2016 14:02

Придобих една доста приятна като модел красотка, по-която вече се работи, за да достигне вид за представяне. Обаче има проблем, който ме вади от релси, верятно поради незнание и неумение. Има следа под буквата "О", макар да не се вижда на снимката. Рисувани ли са тия букви, лепени ли? Акъла не ми го побира, как да се изпише отново. Такъв цифер, не излиза отникъде.

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ремонт на цифер

Мнение от atanweb » 25 сеп 2016 14:46

Казваш има следа под "О" пък аз следа не виждам, а я няма буквата.
Ако циферблата в тази област изглежда нормален и неувреден е възможно да е фабричен дефект т.е. уникат.
Аз бих сложил релефен надпис върху този и всичко ще е наред с изключение на оригиналността.

Изображение

Изображение
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на цифер

Мнение от Seikosha » 25 сеп 2016 15:08

Точно така. Логото на Сейко е винаги обемно, от някакъв много мек метал ,или сплав. Липсва буквата "О" защото Спортсматика е по-стар и там всяка буква е поотделно и всяка буква има отзад нитове които влизат в циферблата по подобие на маркерите и отзад се лепят. Този на Сашо е със слети букви и има по един нит на "S" и на "О" . Трябва да се намери от някой друг неподлежащ на реставрация едно "О" и да се залепи. Общо взето труден за реставрация часовник, има опадали и плочки на вътрешният черно бял ринг, "външният" син също е за реставриране, но при всички положения може да стане по-добре, ако го пипне някой който си разбира от работата.
Последна промяна 1 на Seikosha, променена общо 25 пъти
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на цифер

Мнение от toruck_makto » 25 сеп 2016 15:16

Инсърта за безела е намерен и поръчан.
http://www.dagazwatch.com/apps/webstore ... how/491860" onclick="window.open(this.href);return false;
Само под ъгъл се вижда основата на буквата, която има вид на някакво лепило. Овори за щифтове няма и ме води на мисълта, че е някаква метализация. Не смея да пипам с пръста, за да установая релефност, но на око липсва такава. Хардлекса го полирам без проблем с цериев оксид. Ще добие вид при всички случаи, стига О-то да заспи по някакъв начин. Обемен надпис ми харесва, но когато си е оригинално такъв и отпада като опция.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ремонт на цифер

Мнение от atanweb » 25 сеп 2016 16:17

Според мен Не винаги логото на Сейко е обемно особено при спортните моделите с повишенa WR от 70м нагоре.
примери:

Изображение

Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Ремонт на цифер

Мнение от Liani » 25 сеп 2016 19:03

Ето Seiko без обемно лого!
http://www.seiko-presage.com/60thlimited/" onclick="window.open(this.href);return false;

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на цифер

Мнение от Seikosha » 25 сеп 2016 21:12

Сашо. далече съм от мисълта,че Сейко имат само с обемно лого модели, достатъчно стари модели имам, а и много от новите са без такова. Имах предвид, но не съм се изразил правилно, че тези модели които се водят Сейко Рали Спорт ,няколкото които съм виждал са с обемно, не ,че не може да има и други. От лошата снимка е трудно човек да прецени, а такава липса на една буква и отдолу да се вижда същият син циферблат, навежда на тази мисъл, иначе щеше да има поне някакъв остатък от буква. Така е, когато базата данни е малко, пада голямо гадаене.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на цифер

Мнение от toruck_makto » 26 сеп 2016 06:31

Съгласен съм с критиката за снимката, за което се извинявам. През стъкло не се види действително. Сутринта видях гърба на жената и го измъкнах от тайника :) Без стъкло нещата стоят по друг начин.

Изображение


Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ремонт на цифер

Мнение от rosen_er » 26 сеп 2016 08:57

Май е влизала влага ,така ми се струва по следата между 1и 2 часа.Задържала се е точно в сектора около "О" на логото и просто е разтворила материала с който е изписана буквата.Трудна работа да се нагласи точния цвят и да се "изпише" отново на ръка по следата,която е останала ,според мен.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Ремонт на цифер

Мнение от Liani » 26 сеп 2016 10:24

Както каза Росен, трудно ще е да се оцвети буквата. Може да се залепи обемно лого, като се премахнат крачетата и ако е същото като размер. Това ми се струва най-лесния начин.

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на цифер

Мнение от toruck_makto » 26 сеп 2016 11:23

Liani написа:Както каза Росен, трудно ще е да се оцвети буквата. Може да се залепи обемно лого, като се премахнат крачетата и ако е същото като размер. Това ми се струва най-лесния начин.
Не ми се искаше, но натам отиват нещата.
rosen_er написа:Май е влизала влага ,така ми се струва по следата между 1и 2 часа.Задържала се е точно в сектора около "О" на логото и просто е разтворила материала с който е изписана буквата.Трудна работа да се нагласи точния цвят и да се "изпише" отново на ръка по следата,която е останала ,според мен.
Вероятно това е причината, като най-логична. Периферията на целият цифер е такава, а вътрешният безел направо е гъбясал. Така и така ще си го нося, а и ми харесва, та ще е обем.


Благодаря на всички за коментарите :b


Възниква следващият въпрос. С какво лепило е най-удачно да се залепи обемното лого?

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Ремонт на цифер

Мнение от Lyubo_sr » 26 сеп 2016 16:37

toruck_makto написа:
Liani написа:Възниква следващият въпрос. С какво лепило е най-удачно да се залепи обемното лого?
Както каза уважаемият Seikosha по-нагоре обемното лого има на гърба си две "нитчета"- на S и O. Те минават през малки отвори в циферблата, лепи се откъм гърба. Лепил съм с Каноконлит и клечка за зъби.
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Ремонт на цифер

Мнение от omegaqq » 26 сеп 2016 16:44

toruck_makto написа: Възниква следващият въпрос. С какво лепило е най-удачно да се залепи обемното лого?
Без значение. Важното е след засъхване да е прозрачно та ако се разтече да не личи по циферблата.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Ремонт на цифер

Мнение от omegaqq » 26 сеп 2016 16:49

Lyubo_sr написа:
toruck_makto написа:
Liani написа:Възниква следващият въпрос. С какво лепило е най-удачно да се залепи обемното лого?
Както каза уважаемият Seikosha по-нагоре обемното лого има на гърба си две "нитчета"- на S и O. Те минават през малки отвори в циферблата, лепи се откъм гърба. Лепил съм с Каноконлит и клечка за зъби.
Да, ама не. При колегата отвори в цифера няма и както е казал някой по-горе тия щифтове е добре да се премахнат преди залепване, иначе трябва да се пробива циферблата. Каноконлита в случая не е подходящ, защото оставя бели следи след залепване. Последното е мое мнение и не задължавам никого с него.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ремонт на цифер

Мнение от atanweb » 26 сеп 2016 17:42

Прозрачен лак за нокти ще свърши работа.
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”