Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 14 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 18:54 

Здравейте , търсих такава тема но не открих нищо конкретно. Затова ще покажа моя опит с тоя така интересен материал .-дано да съм полезен на някого .
Изображение
След като направих два излишни болта -реших да се пробвам да ги направя сини .
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 19:02 

Посиняването го направих с помоща на нагряване.За целта първо трябва да успеете да пришлайфате главите на болчетата, ако са надраскани от отверка или да ги полирате по някакъв начин.-За целта ползвам едно дървено трупче на което пробивам с игла отвори в които пъхам болчетата.най-точно и безотказно се полират четири на веднъж.Полирам ги с водна шкурка върху стъкло -използвайки глатката му повърхност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 19:06 

Взимам бронзови стружки и ги слагам върху медна плочка .После поставям и болта върху тях и поднасям ламарината върху огъня /газов котлон/
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 19:11 

Принципно ,трябва да се изчака да се загрее бавно болта -той сменя бавно цвета си достигайки от светло син до тъмно син цвят.Точно когато достигне желания цвят -ламаринката се маха от огъня и болта трябва да се извади от стружките .Ако се забавите цветът може да стане и жълт .
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 19:14 

В крайна сметка се пробвах и върху болчетата на една механика -За мен поне резултата бе много задоволителен .-
Изображение
Ако някой има по богат опит от мен моля да сподели.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 19:42 
Напреднал
Аватар

Тази тема идва точно на време! :clap:
Скоро ще правя сини винтове на една машина и зяпах клипове в "тубата".
Направих опит с директно нагряване , но не получих желаният ефект, защото винта не се нагрява равномерно.
Някъде гледах направена медна плочка с малки дупчици за поставяне на винтовете, която има изолирано удължение в единият край, удобно за хващане. Това е клипчето:
https://www.youtube.com/watch?v=rEey-EDOLM4

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 19:57 

Да това и аз го гледах но със бронзова , и повечето го правят точно така с бронзови стружки сложени на медна ламарина . Опитай го нямя да сгрешиш -може би пламъка трябва да е слаб -повечето го правят със спиртна лампа .Тоя със бронзовата плочка след като достигна нужния цвят ги мазна с масло отгоре по главата .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 20:03 
Напреднал
Аватар

Благодаря за споделената информация ,бронзовите стружки само като топлопроводник ли имат функция ? ако се сложат винтчетата директно върху медна плоча или друг метал ( някой стар радиатор от електроника) в пробити дупки дали ще се получи цвета.
Пиша винтчета , понеже болт обикновенно се ползва в комбинация с гайка каквито май не съм виждал в часовник

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 20:29 

Винчета -болчета кой как му харесва .Да си кажа право - в магазина когато искам винтове -това значи винтове за дърво .А когато кажа болтове -то значи болтове с резба за навиване в гайка или в каквото и да било .Мисля че и двата начина са правилни .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 21:08 
Аватар

Писано е за посиняването на болтове.
viewtopic.php?f=104&t=827

И в друга тема го разисквахме още 2016г., но не го намирам.

А, ето темата...
viewtopic.php?f=104&t=5572

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 22:01 

Тъп въпрос,ама като не знам.От къде се купуват бронзови или месингови стърготини :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 22:18 

Бронзовите стружки си ги събирам като обстъргвам бронзови работи .Според мен ,колкото са по финни -толкова е по добре .Пробвай с бронзова плочка , може да пробваш и с медна -би трябвало да става и с нея .Идеята е бавно но -сигурно загряване на метала до достигане на тъмно син цвят

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 22:22 

Ей от тук се вдъхнових за стружките .http://watchesbysjx.com/2015/02/explain ... ience.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017 01:00 

Да обясня как не става,че да няма други като мен.Снощи като си легнах към един и нещо,главата ми заработи в грешната насока.Към два часа имах избистрена идея как да посиня винтче.С индукционен поялник.Станах,измъкнах поялника и десет-двадесет минути пробвах и псувах.
Та да кажа за който не е пробвал,НЕ СТАВА.Поялника е 85 вата,с по-мощен може да има друг резултат,но при мен не се получи.Ама идеята бива. icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 14 мнения ]