Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Отговори
darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Мнение от darmadan » 12 фев 2017 17:48

Не мога да отвия ключа за навиване(как звучи :mrgreen: ).Явно е скъсана пружината и превърта,не ми идва на акъла как да я застопоря,от къде да бръкна.Не ми се разглобява отпред.
Изображение

Изображение

Вътре под капака има още един,който пречи допълнително.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Мнение от stepona555 » 12 фев 2017 18:25

като махнеш винтчетата задния капак се отваря малко под ъгъл около оста на навиване , през процепа с някоя отвертка заклинваш зъбчатката , или отпред стъкло стрелки циферблат и пак със заклинване .
пробвай и да въртиш напред назад по един два оборота , така веднъж се закачи отново една пружина която мислех за скъсана , и като се нави законтри зъбчатката.

Опита ми е основно с Юнгханс и подобни , надявам се да не е по различно с руския
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Мнение от darmadan » 12 фев 2017 18:46

Вътре под капака има още един,който пречи допълнително.[/quote]

Не е до зъбчатка.При славата пружината е в барабан,трябва да се заклини охлюва,на него навит ключа.Другия вариант мие ясен,ама остава за авариен.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Мнение от nevenbekriev » 12 фев 2017 20:47

Ключът се развива в посока обратна на навиването (обратно на часовниковата стрелка). Ако пружината е скъсана, това няма да попречи на развиването на ключа. Ако се върти назад свободно, тогава не държи контрата (кученцето). За съжаление не е много лесно да се развие в този случай. Махането на стрелките и циферблата е безполезно. Под циферблата има един плътен стоманен диск, който няма как да се махне без да е свален капака.
Пробвай да надигнеш от разни страни капака и да пъхнеш нещо, с което да блокираш обратното колело или самия вал на барабана. Ако не става, можеш да прежалиш ключа и да му отрежеш горната по-широка част...

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Мнение от darmadan » 12 фев 2017 21:33

За контрата въобще не се бях сетил.Ще пробвам с почукване оттук-оттам да върна кучето на мястото му,ако не става,ще изкривя някоя твърда тел и с ровене и бутане ще опитам да наместя.Оста на пружината не се сещам как да обездвижа.Относно ключето,хич даже не ми е жал,имам много.Ядосва ме,че не мога да измисля начин.

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Мнение от darmadan » 12 фев 2017 22:37

За пореден път Невен Бекриев помогна,благодаря.Доклад:рязане с мултишлайф,успешно,въпреки счупения на финала диск

ИзображениеИзображение

Вътре гадния втори капак,който не позволява интервенция с тел :D

ИзображениеИзображение

Оказа се счупена пружинката,която държи кучето вързано

ИзображениеИзображение

В резултат на рязкото развиване на пружината,мястото което се закачва за охлюва е доста разширено и не може да се захване за чопчето.Свих малко с клещи и се получи.Сега трябва да изровя здрава пружинка и става чисто нов :banana

Отне ми повече време да го напиша,отколкото да го направя.Заслужена бира за мен и НБ :b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Мнение от stepona555 » 13 фев 2017 01:49

:b
Браво , методът на Гордиевият възел свърши работа.
"Втория капак" не е ли камбаната на звънеца
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Мнение от darmadan » 15 фев 2017 00:47

Втория капак си е баш някъкъв странен капак,ама втори.Звънеца дрънчи на външния.Ама пък на Горделивия Възел му разказах играта :banana

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Будилник СЛАВА,проблем с отваряне

Мнение от nevenbekriev » 16 фев 2017 07:47

darmadan написа:Втория капак си е баш някъкъв странен капак,ама втори.Звънеца дрънчи на външния.Ама пък на Горделивия Възел му разказах играта :banana
Вторият капак е за прахозащита. Той пружинира и се притиска към диска на циферблата, като не позволява на праха да минава през разстоянието между истинския капак и диска. А истинският капак не трябва да се допира до диска и изобщо до нищо, защото изпълнява и функция на камбана за звънеца...

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”