Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от atanweb » 11 фев 2017 10:37

https://youtu.be/ni_N9d06JD4" onclick="window.open(this.href);return false;

Интересен и лесен метод.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от stepona555 » 11 фев 2017 11:19

n_thumbsup имам едно сейко почти ново което бърза няколко минути ,трябва да търся компаса.
:b
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от omegaqq » 11 фев 2017 19:52

stepona555 написа:n_thumbsup имам едно сейко почти ново което бърза няколко минути ,трябва да търся компаса.
:b
Няма да е от намагнитване.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от stepona555 » 11 фев 2017 21:16

Кажи и Б след А то , механизма е 4R38A na 3 години
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от omegaqq » 12 фев 2017 08:51

Много отдавна спиралите на часовниците се правят от материали, които не се намагнитват. Та поради това си мисля, че размагнитване няма да помогне. Сваляш баланса и миеш хубаво с чист бензин. Миенето става така: Топиш баланса в бензин, клатиш го малко във ваната, вадиш и чакаш да изсъхне. След това докато баланса лежи на моста, го повдигаш леко и доближаваш витките една до друга, така че да се допрат. След това го връщаш пак в центъра. Правиш това в няколко различни посоки. Ако витките все още лепнат миеш пак и така докато спрат да лепнат. Почти съм убеден, че после часовника ще тръгне със света.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от rosen_er » 12 фев 2017 09:57

С една подобна машинка реших преди време да раззмагнетизирам една пинцета.Без да се замисля я прекарах напред -назад 2-3 пъти през уреда и ....... пинцетата събра всички малки метални части от масата.Разбира се след това я оправих,но да се внимава как се прекарва часовник през магнитното поле.Джджата ми е малко по различна от тази в клипа:
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2017 11:10

Когато отвия един болт 3-5 пъти ,отверката и болчето се намагнитват .При правенето на ос -най-вече -тази амплитуда на отвиване и завиване -поне при мен е от 15 до 20 -30 пъти .Гарантирано след смазването пъхам целия часовник в бубината .Наистина,човек трябва да знае как се прави това.
ИзображениеТова е болче което съм вдигнал с намагнитен връх на игла .
След допира -и болчето вече е намагнитено .Така че трябва размагнитване .
Изображение

Изображениеhttp://
Тук се вижда че и спиралите на руските часовници са направени от метал който се поддава на намагнитване .При някой от часовниците просто вадя целият баланс заедно със спиралата и го увивам в малка хартийка , тогава го поставям за размагнитване .Няма прошка ! http://www.burnalljpegs.org/razmagnichi ... ix-chasov/" onclick="window.open(this.href);return false;

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2017 11:44

https://www.youtube.com/watch?v=7V1hxR0smL4" onclick="window.open(this.href);return false;

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2017 11:49

https://www.youtube.com/watch?v=1i25iQQDGbg" onclick="window.open(this.href);return false;

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2017 11:50

https://www.youtube.com/watch?v=-kLTicAcDVc" onclick="window.open(this.href);return false;

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от nevenbekriev » 12 фев 2017 13:37

Да взема и аз да се изкажа...
За спиралата на баланса на руските часовници - естествено, че е от магнотен материал, но магнитно мек. Това значи, че след като излезе от магнитното поле, в нея няма остатъчно намагнитване.
Ако някой не ми вярва, нека пробва да намагнити спирала. Ми не става, вервайте ми... И с неодимов магнит пак не става. Като я отлепиш от магнита, витките не слепват една в друга и това е.
Винтчетата може леко да се намагнитят, надбарабанните колела и вала, пиньоните на колелата... Ама какво от това? Ако всичко е в ред, няма да се усети разлика. Е, то на калпав ... и космите му пречат...
Малко по-голямо отражение дава намагнитването на анкера и анкерното колело, но пак не е толкова фатално. То затова на часовниците с надпис "антимагнетик" поне анкерът е от монетна сплав

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от rosen_er » 12 фев 2017 15:16

Без да поставям под съмнение това ,което си написал,ще попитам :Защо има антимагнитни капаци на руските часовници в такъв случай?
На Амфибиите с подобен капак е изписано и на циферблата,на Полюс-а са дори два-под циферблата и под задния капак.Такива има и при Ракета 2610.Ако няма никакво значение,остава да е само "търговски" трик,но дали е така?
И един пример от живота,който може би е съвсем случаен,но...:
Жена ми си харесва една Победа от по съвременните,нищо особено 2602
Изображение
Профилактиран и работещ съвсем прилично.Но започна да се оплаква,че не работи точно.
ОК ,казах и да го остави ,да видя за какво става дума.На моята ръка - никакъв проблем.Слага го тя - пак оплакване.Тогава се сетих да я попитам с него ли лее на работа (зъби с индукционен кастомат).С него леела.Казах и да го сваля и.......няма проблеми с точността.Пиша ги тези неща без да се ангажирам защо и как,токове на Фуко ,какво ли ,но факт ,че този кастомат влияеше върху работата на този механизъм.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2017 19:49

Важното обаче в дадената тема е: че нашите стари часовници ще издържат на електромагнитен импулс след ядрен взрив.Докато всичката електроника се скапе ,нашите още ще цъкат -поне така се надявам де . :b https://www.youtube.com/watch?v=O8bO5PlQy6Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна 1 на ivan_p_uzunov, променена общо 12 пъти

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от nevenbekriev » 12 фев 2017 20:33

rosen_er написа:Без да поставям под съмнение това ,което си написал,ще попитам :Защо има антимагнитни капаци на руските часовници в такъв случай?
На Амфибиите с подобен капак е изписано и на циферблата,на Полюс-а са дори два-под циферблата и под задния капак.Такива има и при Ракета 2610.Ако няма никакво значение,остава да е само "търговски" трик,но дали е така?
И един пример от живота,който може би е съвсем случаен,но...:
Жена ми си харесва една Победа от по съвременните,нищо особено 2602
Изображение
Профилактиран и работещ съвсем прилично.Но започна да се оплаква,че не работи точно.
ОК ,казах и да го остави ,да видя за какво става дума.На моята ръка - никакъв проблем.Слага го тя - пак оплакване.Тогава се сетих да я попитам с него ли лее на работа (зъби с индукционен кастомат).С него леела.Казах и да го сваля и.......няма проблеми с точността.Пиша ги тези неща без да се ангажирам защо и как,токове на Фуко ,какво ли ,но факт ,че този кастомат влияеше върху работата на този механизъм.
Не споря че е така и изобщо няма противоречие.
Това, което твърдя, е че когато часовникът излезе от полето, той ще си бъде изправен и ще работи нормално, и това твърдение, че се е "намагнитил", за мен по-скоро е като да му е била направна черна магия...Който вярва в магии, на него може да му действат, аз не вярвам.
Иначе няма спор, че в магнитно поле нормален часовник няма да работи нормално.
А магнитният екран на часовника може да му осигури нормална работа дори когато е в полето.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Как да проверите дали часовникът ви е намагнитизиран?!

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2017 20:47

Явно е че не откриваме топлата вода ,но забелязвам че по старите джобни часовници -са го имали тоя проблем . В наше време -поне от 1940 -1950 -насам би трябвало да са се научили да правят немагнитни спирали . Поне спиралите на големите будилници-Юнгханси и Густав Бекери -не ги хваща изобщо магнита .

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”