Смяна на коронка

Отговори
darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Смяна на коронка

Мнение от darmadan » 10 май 2017 20:35

Здравейте,колеги.Малко тъп въпрос.С какво да залепя новата коронка за ремонтуара,дали може с лак за нокти?Лепил съм с моментно лепило,но за една коронка не си струва да заносвам цялата тубичка.Търся алтернативи.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Смяна на коронка

Мнение от atanweb » 10 май 2017 22:15

Привет. Ако е за кварцов часовник, пробвай с лак. И ако разликата в диаметрите не е голяма ще стане. Аз ползвам Поксипол от сивият вариан. По здрав е от прозрачният. От двете тубички забъркам по две точици колкото глава на пиронче за прозорци. По нашенски му викат джамджийско пиронче. Та с тьва темпо ще изкарам поне две десетилетия. Хубавото на това двукомпонентно лепило е , че не се влияе от често отваряне на капачките и е наистина много здраво. Докато моментното лепило тип Капчица не е устоичиво на динамични натоварвания. Т.е. ще се спука като тръгнеш да навиваш главната пружина на механичен часовник.
Също така помисли да запазиш ремонтуара и да сложиш точна коронка. Но щом поташ значи нямаш такава.
Успех!
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Смяна на коронка

Мнение от darmadan » 10 май 2017 22:44

Питам по принцип,не за нещо конкретно.Като слагам друга коронка ме е страх да затегна,за да не счупя ремонтуара,случвало се е.Капчицата като я отворя,трябва да я свърша,защото бързо изсъхва.Двукомпонентното ще бъде,благодаря,А като се навива пружината,коронката не се ли затяга? :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Смяна на коронка

Мнение от atanweb » 11 май 2017 07:33

Да затяга се, но това е достатъчно да пропука неподходящо лепило. После когато въртиш наобратно например за сверяване, може да се охлаби щото лепилото вече е с нарушена здравина.
Но щом ще подсигуряваш точна коронка за ремонтуара няма да е проблем. Предполагам и шеллак ще свърши работа.
Ако слагаш поксипол коронката и часта на ремонтуара където е навита остават вечни. Т.е ако искаш някога да ползваш същият ремонтуар за нова коронка ще срещнеш тредности.
Ако часовникът е за колекция просто затегни коронката без да лепиш. Дори някога да се охлаби може да я стегнеш за 5 мин.
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Смяна на коронка

Мнение от the collector » 12 май 2017 13:42

darmadan написа:Питам по принцип,не за нещо конкретно.Като слагам друга коронка ме е страх да затегна,за да не счупя ремонтуара,случвало се е.Капчицата като я отворя,трябва да я свърша,защото бързо изсъхва.Двукомпонентното ще бъде,благодаря,А като се навива пружината,коронката не се ли затяга? :b
Секундните лепила се държат в хладилник и можеш да ги ползваш и след месеци, защото при постоянна ниска температура не засъхват. От известно време ползвам секундно лепило , което е с гъстотата на гел, а и така се води (Loctite GEL). Удобно е за работа, защото не се разтича, моделира се лесно и засъхва една идея по-бавно.

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Смяна на коронка

Мнение от darmadan » 12 май 2017 22:58

Много полезно,благодаря.Не съм се сещал за хладилник.

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”