Проблем със стенен часовник Янтар

Отговори
tokercho
Reactions:

Проблем със стенен часовник Янтар

Мнение от tokercho » 12 юли 2017 22:56

Здравейте колеги, новичък съм във форума и не разбирам много от часовници(не ме съдете :D ). Бъдещия ми тъст има часовника и много му се иска да си го окачи в къщата, но има проблем, който не мога да разбера от къде идва. Имах съмнения, че пружината в барабана, която кара махалото да не спира се е откачила, но се оказа, че си е наред. Това е механизма. Благодаря ви предварително. :)

Изображение

Допълнение:
Пружинния механизъм си работи, проблема идва от анкерния механизъм, но си нямам идея как се настройва. Ако някой може да даде препоръки ще съм благорарен. :)

Успях да накарам анкера да работи перфектно и сега е като нов. :) Отделно смазах целия механизъм с машинно масло, изчистих го от прахта, малко лак и полиране на махалото и стана като от магазина. :)


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Проблем със стенен часовник Янтар

Мнение от stepona555 » 15 юли 2017 16:32

честито , първи ремонтиран часовник , пък и яко червени точки пред тъста , сериозен съюзник ако ти налети тъщата
Изображение

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Проблем със стенен часовник Янтар

Мнение от nevenbekriev » 16 юли 2017 12:16

Не разбрах последно работи ли часовникът или не...
Ако все още имаш нужда от инструкция как се настройва всичко, писал съм я на руски тук.
Не знам дали разбираш руски, ако не - ще се постарая да я напиша на нашенски.
Този механизъм не е анкерен и в него няма анкер. Има ходово колело и котва или скоба...

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”