Лупа и две отвертки

Отговори
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Лупа и две отвертки

Мнение от stepona555 » 19 юли 2017 01:12

Ако имате в къщи часовникарски отвертки (Импулс Габрово) и часовници трябва да скриете поне едното от двете от деца и инжинери иначе ще ви потрябва кутия с кръгли дупки от кафе капсули за останките .
Засега донорите водят 6 7 на нула , от един изпадна една дребна част дето не и виждам засега мястото :mrgreen: .
Ако нещата се променят и се появи някой сглобен и работещ :o ще има снимки
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Лупа и две отвертки

Мнение от ivan_p_uzunov » 19 юли 2017 13:42

Това според мен са най необходимите за тая цел инструменти
Изображение- Е да ,трябваше да включа и чук но то се подразбира .

Изображение
-А тези вече са за по сложни операции -Но пак е добре да са ти под ръка .За да можеш да направиш ето например тази интервенция -
Изображение

Изображение
Почвай -пък ние ще помагаме! :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Лупа и две отвертки

Мнение от atanweb » 19 юли 2017 14:15

Сао като гледам как си ги подредил в тази кутия (много добра за целта) и веднага ми е ясно, че всичко идва с голямо желание. Мисля, че тези "пъзели" са много приятни за нареждане. А и ти си способен.
Особено по старите механизми. там е мислено някак по логично и елементарно поради липсата на много компликации които се появяват в по сложните и по новите модели. Смело напред. Ако имах поне читав бензин и стойката ми за механизми да беше тук. нямаше да ме спрете. Завиждам особено на Иван и други колеги които имат чудесни инструменти и имат голям мерак да се учат как да ги използват. Аз тези дни се занимавам с малко по друг "механизъм" - https://s6.mojalbum.com/1449886_1744262 ... 1838_z.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Лупа и две отвертки

Мнение от stepona555 » 19 юли 2017 15:38

Все се каня да си купя държач , ама нали само си играя , а и за разглобяване не е толкова нужен , но скоро като обърна тресчотката както казваше един приятел в автосервиза , в смисъл като почна и да завивам винтчета ако не избягат , ще трябва .
За какво ползваш метална плочка с трите реда отвори , аз засега баланси не пипам , оглеждам , те са ми на границата на разделителна способност .
А и за другите инструменти ако кажеш по една дума , отвертки горе долу ясно , едната пинсета за вадене на стрелки ли е?

добавям няколко снимки на дребните инструменти , понякога макрото спасява кривите ми очи и след няколко снимки става ясно какво не виждам , а двата спрея за ръжда засега заместват миене и мазане , който не тръгне след тях отива в друга кутия за донори евентуално.
За миене съм си подготвил едно бурканче със бензин в което пускам частите , а него го слагам в ултразвука заедно с касите и верижките , така не се налага да я мия постоянно и да сменям течностите.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна 1 на stepona555, променена общо 19 пъти
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Лупа и две отвертки

Мнение от ivan_p_uzunov » 19 юли 2017 16:22

Да едната пинсета си я правих аз -подкривих я за стрелки.А това с отворите е наковалня на нея подлагаш и набиваш разни неща. Но не на последно място са очила за главата.Моите са Оptivizor Donegan- американски доста са добри.И при тях се явява опцията че трябва да е старо за да е сигурно - братята китайци ги правят същите но стъклата им падат . Руснаците имат също добри стари -качествени очила .Съветвам те да не си взимаш евтини китайски -не си струва да си разваляш очите . и да не забравя близо до теб ти трябва и един магнит -винаги хвърчат болчета и няма как по друг начин да ги намериш .

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Лупа и две отвертки

Мнение от ivan_p_uzunov » 19 юли 2017 23:11

Като гледам колегата с тоя пет цилиндров двигател и неговата не е за завиждане .Първото ми сглобяване на двигател на кола бе на нашата осмица -Е разбира се аз бях виновен за грепирането му ама това е друга тема. Та представете си следната ситуация -някъде около дванайсет вечерта е. Остава след като сложих и стегнах главата да взема да навия и свещите -е да ама не -Главата бе купувана от нашата Мототехника и представете си нямаше нарязани резби за свещите-Кой ли глупав руснак я е правил и къде е било ОТК-то ? ...... Та в тоя ред на мисли не зная нарочно ли но на един от механизмите на ракета -виждал съм го в джобните модели по -новите .-разменени са местата на оказващите знаци + и -върху плочката с регулиращата вилка на баланса . Много се шашках -гледам избързва и бутам вилката на минус ама то нали е на обратно още повече взе да бърза -и докато зацепя че проблема не е в моя "телевизор" бая се изпотих.

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”