Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 10 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2017 21:03 

Здравейте , някой дали е ремонтирал такъв танков часовник ?
Изображение
Пристигна при мен за нова ос на баланса .старата е изпилена ,подбита и със крива цапфа.
Изображение

Изображение

Изображение
Винаги е добре да снимате механизма преди да го разглобите -за да можете на сто процента после да го сглобите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2017 21:14 

Първата ви работа е да освободите оста от ролката с импулсния камък ,месинговия обръч и спиралата .
Изображение
В моя начин бе добре че разполагам с точно този инструмент.Свалянето на нещата от оста стана много лесно.
Изображение
Следва намиране на заготовката .-загрята и отвърната до синЬо ролка от иглен лагер . Оста на тоя часовник е много малко по -голяма от оста на джобна Молния .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2017 21:18 

Следва дълго струговане и замерване на оста със заготовката.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2017 21:23 

След като направите и последните замервания и сметнете че сте готови -сваляте детайла от струга -
Изображение
Най -важното е да достигнете до нужната дебелина на повърхнините където се набиват ролката с импулсния камък и втулката на спиралата .Те трябва да са с много лек конус за да се набият .Следва ......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Авг 2017 09:05 
Moderator
Аватар

Не мога да подмина темата без да поздравя майстора.
:muslim:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Авг 2017 19:08 

Няма да ви занимавам със занитването на оста към ринга -само ще добавя че нищо ,ама нищо във един ремонт на часовник не е лесна работа .-Особено когато трябваше да изтъня цапфите ,полирах ги на Пивотера около два часа и нещо от страх да не ги прецакам.
Изображение
Самото сглобяване се оказа доста трудно ,в помощ ми бяха направените снимки преди разглабянето.
Изображение

Изображение
Голямата радост на майстора е когато навиеш пружината ,провериш как отскача анкера и след това поставиш баланса на място и той вземе че зацъква без дори да му завиеш болчето на моста му!
Изображение

Изображение
Часовника е доста добър и си пожелавам и аз някой ден да се сдобия със такава антика

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2017 03:37 
Напреднал
Аватар

icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2017 08:35 
Moderator
Аватар

icon_clap n_thumbsup

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2017 05:57 
Напреднал

Извинявам се, пропуснал съм темата :redface
И от мен браво!
Оста, самият баланс и даже заедно с моста - всичко е като за 3602. Може директно да вземеш баланса с моста и да го монтираш на джобния или обратно. Е, разбира се, че може да се наложи нещо да се "побутне", все пак е съветски...
В някакъв момент правенето на ос става рутинна работа - и качеството на самта изработка, пък и времето за работата, и вложените нерви... За съжаление обаче и кефът от момента, когато механизмът заработи, също намалява :o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2017 07:20 

nevenbekriev написа:
Извинявам се, пропуснал съм темата :redface
И от мен браво!
Оста, самият баланс и даже заедно с моста - всичко е като за 3602. Може директно да вземеш баланса с моста и да го монтираш на джобния или обратно. Е, разбира се, че може да се наложи нещо да се "побутне", все пак е съветски...
В някакъв момент правенето на ос става рутинна работа - и качеството на самта изработка, пък и времето за работата, и вложените нерви... За съжаление обаче и кефът от момента, когато механизмът заработи, също намалява :o

Привет, абе да си кажа право -пробвах ос на молния .Но тя стоеше ниско и ме достраша, пък и часовника не бе мой - за да кривя надолу моста на баланса .Следващото което ме озадачи бе че и анкерната котва на тоя танков стоеше с изкривена опашка нагоре .И така я гледах и иначе в крайна сметка, оста се получи много малко по висока от оригиналната .Така че подложих допълнително- изтънена подложка от латун под моста Най важното бе да съомея да центровам с набиване ролката с импулсния камък .за да не се допира излишно на опашката на котвата .Е ,всичко мина гладко -крайната цел бе достигната!И тука трябва да добавя разбира се и немалката заслуга на колегата Невен .-Хубаво е знаещите и можещите от време на време да побутват начинаещи те ! :b

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 10 мнения ]