Гавра с Ракета кварц

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Гавра с Ракета кварц

Мнение от darmadan » 04 сеп 2017 20:47

Заглавието на темата обяснява какво съм направил,сега ще кажа как и къде са подводните камъни.
Реших да пробвам с тсзи Ракета,защото имам две,и двете неработещи.Първо си харесах подобен по размер кварцов боклук(не е като да нямам :) )После го му извадих машинката,махнах стрелките,свалих цифера и реших;повтарям операцията с Ракетата,сглобяване и готово.Да,ама не.Бях решил да залепя цифера за машинката с двойнолепящо тиксо,обаче покритието от вътрешната страна на руснака не ще да лепне.Малко фина шкурка,малко груби думи малко обикновенно тиксо по цялата вътрешност и пак не ще.Решението-Капчица.
Изображение


До тук,добре.Още малко остана.Нъцки.Оригиналните стрелки не стават.Не е болка за умиране,избрах си едни бели,убих още един китаец и аха-аха да приключа,ама ТЦЪ.Руския цифер по дебел от другия,надписите релефни и високи,следователно часовата стрелка опира,с малко огъване ги прескочих,сложих минутната,забих секундната ръгнах батерията и газ.Спирачка.Часовите маркери наредени елипсовидно и малката стрелка опира на пет часа.Сваляне и корекция с ножица,пак слагане на стрелки и батерия и чудото стана.Върви и не опира никаде.Ей сега влиза в касата и отива на кръчма.
Изображение


Друг път.Механизма на китайчето по тънък и пропада в корпуса,ремонтуара не стига и влиза под ъгъл.Подложих между стъклото и цифера металния пръстен,който държи механизма в оригиналния вариант(малко го скъсих)сложих всичко вътре и заспа.
ИзображениеИзображение

И,хоп,греда.Ремонтуара пак идва къс.С около два милиметра.Да,ама аз имам РЕМОНТУАРУДЪЛЖИТЕЛ.
Изображение

Три-четири проби и готово,трудното мина.Слагам бялата пластмаса,затварям-хлопа.Защо,бе,не те ли е срам,бе.Докато пиша,пак се изнервих.Касата дълбока,механизма плува нагоре-надоло.От втората неработеща Ракета използвах същия метален пръстен,който подложих под цифера,затворих затегнах и всичко беше ОК.
ИзображениеИзображениеИзображение



Верижка,ризка,обувки и газ по задачи(трябваше да изпия 15 бири с едни познати).Равносметка:три часа и половина пот и нерви,четири използвани часовника и невъобразимия кеф,когато дойде един около петдесетина годишен руснак на масата и каза "Ностальгичные часы,молодец".
Може да е кюфте,може да е гавра,обаче,според мен,по-добре де се носят и виждат,отколкото да си изгният в чекмаджето.Ако някой иска да ме бие за гаврата,ще дам адрес.Поздрави :b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от stepona555 » 04 сеп 2017 22:50

:o icon_crazy lol2 nono :muslim:
:b :b ,
Занеси го в партера да го качи на уреда и ако върви добре , може да ти се размине , ама честно защо го правиш това , вместо да оправиш руския механизъм
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от darmadan » 04 сеп 2017 23:36

Ти нали си виждал тънката жичка дето е вътре,е аз не я виждам :lol: ,нямам нерви за сериозни ремонти,почти няма части или са скъпи.А пък и исках да пробвам какво ще се получи.Руснака му стана много драго,че се занимавам с глупости,вместо да си пия бирата :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от atanweb » 05 сеп 2017 09:39

Някак си те разбирам и подкрепям, аз също имам една кутия с отлично запазени руски кварцове, но колкото повече се опитвам да намеря донор за да ги поправя - кутията продължава да се пълни и мъката се увеличава.
Да вероятно и аз бих тръгнал по този път, но за да е по смекчена вътрешната вина бих сложил поне хубав кварц. Нещо съвременно с няколко камъчета добре ще да е. Има ги за по 20-тина лева. Или при много ровене (търсене) все някъде може да излезе все още работещ съветски кварц, Тук идва въпросът от къде толкова време за да търсим подобни динозаври. Същото време може да оползотворим за нещо по стойностно и рядко.... я го вижте Мироман и други колеги във форума какви ги вършат, ама те си знаят горичката и си берат гъбките.
Дармадан благодаря за увлекателното показно - на един дъх прочетено.
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от kostabo » 05 сеп 2017 15:09

Машина си човече...
Тука е така...

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от darmadan » 05 сеп 2017 19:07

atanweb написа:Някак си те разбирам и подкрепям, аз също имам една кутия с отлично запазени руски кварцове, но колкото повече се опитвам да намеря донор за да ги поправя - кутията продължава да се пълни и мъката се увеличава.
Да вероятно и аз бих тръгнал по този път, но за да е по смекчена вътрешната вина бих сложил поне хубав кварц. Нещо съвременно с няколко камъчета добре ще да е. Има ги за по 20-тина лева. Или при много ровене (търсене) все някъде може да излезе все още работещ съветски кварц, Тук идва въпросът от къде толкова време за да търсим подобни динозаври. Същото време може да оползотворим за нещо по стойностно и рядко.... я го вижте Мироман и други колеги във форума какви ги вършат, ама те си знаят горичката и си берат гъбките.
Дармадан благодаря за увлекателното показно - на един дъх прочетено.
Нямам читави механизми,пък и беше пробно.Затова вътре е извесния Китайски Ножовелс Унаджустед lol2 .Страда само този,който знае.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от rosen_er » 05 сеп 2017 19:49

За мен това е точно ,каквото е написано в заглавието.Не виждам никакъв повод за гордост,радост или каквото и да е положително чувство.Нищо лично.

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от darmadan » 05 сеп 2017 22:43

Студен душ :mrgreen: Ценностната система при всеки е различна :b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от stepona555 » 05 сеп 2017 23:28

ДАй снимка на оригиналния механизъм , или поне модела , ако имам да ти пратя един да оправиш поне втората.
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=67370" onclick="window.open(this.href);return false;
Сигурно е това
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от stepona555 » 05 сеп 2017 23:34

rosen_er написа:За мен това е точно ,каквото е написано в заглавието.Не виждам никакъв повод за гордост,радост или каквото и да е положително чувство.Нищо лично.
Доколкото съм чел цели руски брандове правят това същото и не винаги си признават , дармадан просто се е забавлявал , ако беше заврял Зенит вътре lol2 щяхме да го похвалим icon_clap може би, все пак Зенита и той е дал каквото имал за развитие на съветското часовникостроене :mrgreen:
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от Seikosha » 06 сеп 2017 00:16

Браво Радо icon_clap Само който стои на едно място не пада :wink: и не е важна толкова целта, а пътя към нея. От такива проби се започва и така се появява поглед към нещата, проба - грешка и ето ти трупане на опит, дано да продължиш напред и на по високо ниво, да си направиш и свой проект някой ден, стига да не се нервиш,защото иначе няма смисъл. Човек трябва да има големи топки и малко лудост, за да се забавлява нестандартно и да го споделя n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от rosen_er » 06 сеп 2017 07:21

stepona555 написа: Доколкото съм чел цели руски брандове правят това същото и не винаги си признават , дармадан просто се е забавлявал , ако беше заврял Зенит вътре lol2 щяхме да го похвалим icon_clap може би, все пак Зенита и той е дал каквото имал за развитие на съветското часовникостроене :mrgreen:
Каквото и да беше "заврял" вътре нямаше да е друго мнението ми.
Не разбрах какво точно имаш в предвид - какво правят руските брандове?Купуват китайци разглобяват ги,лепят,напасват.....това ли?Не съм чул. :)
Може би в момента руски брандове (колко са останали?) компилират някои елементи на собствените си модели........със сигурност поръчват каси ,цифери,стрелки и бог знае още какво на китайски(а може би и други ) производители.Много от световните производители го правят.
И за да не се обезсърчава Дармадан, ще отбележа,че оценявам усията му ,но със уговорката,че са доста безсмислени(в случая) и заглавието на темата поставено от самият него ,показва,че и той усеща как нещата не са съвсем...........
Бих подкрепил подобен "проект" ако се беше опитал само части от Ракета ,например,да постигнеш подобен резултат.Сега коректно би било да опиташ да свалиш надписа "Ракета" от циферблата и да остане само - "кварц".Ма няма да кефи ,нали?Не си дал снимка и как изглежда часовникът "отпред" след всичко ,което си направил.Защо ли ?Имам някакво мнение,но ще го задържа докато видим снимка. :wink:

П.П. Мишо естествено няма да пропусне (макар и много елегантно) да се противопостави на мое мнение,но не толкова отдавна беше на друго мнение по друг повод(но пак нещо свързано с "проект") в друг форум.

П.П.П.
Всеки един проект си заслужава усилията,стига да може да се нарече "Проект".
Както казва и авторът:"Ценностната система на всеки е различна".
В случая пишейки тези редове ,се съобразявам само и единствено с моята такава и не ангажирам никого с нищо. :wink:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от atanweb » 06 сеп 2017 09:04

Роска, приеми "творбата" на Дармадан като модерно изкуство. icon_crazy
Не се впрягай - преди няколко века Да Винчи и компания биха си прерязали вените от ужас ако някой им разкаже какво абстрактно отклонение има съвременното изобразително изкуство. Ами мац оттук, мац оттам става една картина за определен вид публика.
https://www.olx.bg/ad/abstraktna-kartin ... 58f41d1fb3" onclick="window.open(this.href);return false;
аз за тези пари бих избрал нещо по класическо има хиляди любители, полупрофесионалисти та до цели майстори които ще се вместят в този бюджет и ще се харесва на всички. Но хората винаги търсят различното. Обичат да творят за собствено удоволствие. Надали Дармадан ще слага часовника си в кутията с заслужилите вечна слава.
Аз обичам да готвя, да пека разни баници, ама само аз си ги знам какви са криви и грозни, но на семейството се харесват. Заглавието на темата е достатъчно за да покаже, че автора се е забавлявал няколко часа с любимото си хоби което у е доставило положителна емоция която е решил да сподели с нас.
n_thumbsup :D
И аз уточновам - това е лично мнение, макар, че не е нужно да допълвам това в края, тъй като след като е написано от мен е ясно, че е лично. Не цитирам никой друг.
Поздрави!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от rosen_er » 06 сеп 2017 16:17

Сашо,преди много години в едни други времена мои приятели си слагаха на Москвичите емблеми на Мерцедес,надписи 4х4 или 16V ........и какво?
Примера ти с картините не е коректен.
По-скоро си представи ,че някой вземе 2-3 платна на класици и изреже от тук нещо ,от там друго......залепи ги на едно платно,че и го дорисува.Как звучи?
Иначе,ако някой вземе и направи сам нещо от начало до край и най-уродливо да е ще го подкрепя с две ръце.
П.П. Нали не купуваш няколко баници от магазина и не се опитваш да "композираш" вкусове за "народа" в къщи ?! :wink:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Гавра с Ракета кварц

Мнение от atanweb » 06 сеп 2017 19:41

Да, съгласен!
Но за да отговоря ще кажа това;
СтиймПънк
Rad Style car.
Потърси с гугъла за последното и ще ми схванеш идеята.
Сега не мога да пиша, че съм на работа и се крия ;-)
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”