Смяна на балансова ос

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Смяна на балансова ос

Мнение от mulniq » 22 окт 2017 12:17

Нещо не мога да го намеря.

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Смяна на балансова ос

Мнение от mulniq » 22 окт 2017 12:20

От името "шеллачен" съдя, че се работи с шеллак, ако правилно разсъждавам.От къде мога да се снабдя с такъв?

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Смяна на балансова ос

Мнение от mulniq » 22 окт 2017 12:28

Намерих го, но има вкарани много термини които са ми неясни! Има ли книга на български или да пробвам с преводача?

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Смяна на балансова ос

Мнение от nevenbekriev » 22 окт 2017 12:33

Няма на български, и на руски не съм срещал. Пробвай с преводача, опитай да разбереш каквото можеш...

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Смяна на балансова ос

Мнение от mulniq » 22 окт 2017 12:38

На кратко можеш ли да ми кажеш каква е идеята на този патронник? В смисъл, как точно работи?

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Смяна на балансова ос

Мнение от mulniq » 22 окт 2017 12:41

Някъде из Ибей бях гледал патронник за часовникарски струг, като патронника на дрелка. Дали не може да се направи нещо подобно или когато се обстъргва, детайла ще превърта? Или нещо като универсала на големите стругове, дали няма да стане?

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Смяна на балансова ос

Мнение от nevenbekriev » 22 окт 2017 22:13

mulniq написа:На кратко можеш ли да ми кажеш каква е идеята на този патронник? В смисъл, как точно работи?
Ще опитам накратко.
Ако за материал ще ползваш 2мм ролки от ролков лагер, ще ти трябва поне една цанга - 2мм. Може тази, която имаш да се разшири.
Оста се стругова в цангата -горната половина окончателно, а долната половина - грубо и без цапфа. Отрязва се и се закрепва в шеллачния патрон обратно, за да се довърши долната половина.
Шеллачният патрон е тръбичка с конусно дъно. Има форма на цанга, закрепва се на струга като цанга. Тръбичката се запълва с шеллак. Нагрява се и се поставя в нея оста, трябва да влиза долу-горе до средата. Монтира се на струга. Нагрява се на място за да се размекне шеллака, завърта се струга и необработеният край се подпира с върха на пръста или с дървена пръчица. Въртенето продължава докато лакът стегне и в резултат се получава идеално центриране на детайла. Вече може да се обработи долната половина...
В статията всичко е обяснено с безценни указания и съвети...
Напиши термините, които не разбираш за да ти ги преведа
Последна промяна 2 на nevenbekriev, променена общо 23 пъти

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Смяна на балансова ос

Мнение от mulniq » 22 окт 2017 22:41

Много точно и ясно те разбрах! Много ти благодаря! Сега остава да намеря цанги, шеллачен патронник и да си купя ремък маслоустойчив и мога да започвам да стържа!

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”