Ремонт на стар руски военен часовник

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на стар руски военен часовник

Мнение от nevenbekriev » 26 яну 2018 17:45


Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ремонт на стар руски военен часовник

Мнение от atanweb » 27 яну 2018 11:33

Отвора се е получил много добре, поне това разбрах от видеото. Чакам следващият епизод с нетърпение. Взел съм и пуканки.
п.п.
ИИИ да видео с вградена картинка не може да се прави от няколко месеца. Аз също преди време ползвах тази опция на Тубата, но са я спрели. Вече може само видео. Т.е. трябва предварителна да си направиш видео файла с желани от теб сники и пояснения на други програмки - софтуер. А да и поясненията са спрели. т.е. това което слагахме като балончета в точно определен момент на клипа на точно определено място. Пише, че не било излизало на повечето мобилни телефони и затова са го спрели. Ще трябва да инсталирам някакъв елементарен видео редактор в убунтутоп.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Ремонт на стар руски военен часовник

Мнение от stepona555 » 30 мар 2019 21:22

Пиша в темата ти , не всички четат темата за битака .
Днес си купих останки от подобен часовник , няма циферблат и секундна стрелка , и баланса доста се клати , все едно е счупена горната цапфа , но си работи и хоризонтално и вертикално.

Има обаче още една стрелка и един мост с едно зацепено колело , което стои като излишно :o
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ако имаш някаква документация да го открия тоя модел с повече стрелки и да видим как ще се комплектова.
Поздрави и :b
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Ремонт на стар руски военен часовник

Мнение от ivan_p_uzunov » 30 мар 2019 23:45

Доста търсих но не открих нищо . Първо мислех че това е колело с което се докарва даден часовник да звъни в определено от нагласата му за него време .- От това което виждам -мисля че това е колело което върти стрелка показваща деня . - Все пак , ако подкараш танка в понеделник към сряда или четвъртък ще трябва да го заредиш с още гориво .- :redface - Надявам се все пак може някой да е ремонтирал такова чудо и да даде повече яснота от мен! :b


stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Ремонт на стар руски военен часовник

Мнение от stepona555 » 31 мар 2019 02:10

Е браво , сега се проясняват малко облаците , поне няма да търся секундна стрелка , не всички са имали.
http://www.measurement.ru/gk/vremya/04/03.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youla.ru/dzerzhinsk/hobbi-razvl ... 92b367c704" onclick="window.open(this.href);return false;
http://rzia.ru/topic9649-kto-pomnit-n13chs.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”