Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 17 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2017 16:07 

Това е танков часовник с предна въртяща се гривна .най -новото ми попадение по темата военни часовници.
Изображение
За нещастие иска нова ос на баланса .-И разбира се пълна профилактика . Като за начало е добре да се знае как и кое първо да се свали .
Изображение
Най -напред може да свалите баланса и анкерната котва ,разбира се след като се обедите и освободите пружината от натяг. После е добре да се свалят стрелките -внимателно и циферблата -те са почти най важните неща на един часовник.-Ако той няма визия ....
Изображение
самата гривна има една зегерка -изваждането става на напред -внимателно с една здрава отверка ползвайки се като лост.
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2017 16:14 

Изображение
Правете си снимки -добре ще ви дойдат при сглобяването .
Изображение

Изображение
най бързо стана боядисването на гривната -облепяне и един спрей-и работата стана като нова .
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2017 07:57 

Този ремонт смятам да го направя като разпробия оста на баланса и се помъча да набия тънка ос която да замени счупената цапфа !
Изображение
-Вижда се колко трябва да е цапфата 12-стотни.
Изображение
Това е дебелината на оста която ще се пробива .Абе поръчах си свредла от Китай и отделно и от Германия ,ама докато дойдат -ще се пробвам с наличните неща!
Изображение
Избраното свредло е 2 -десети от милиметъра .
Изображение

Изображение
така изглеждат мойте свредла -не съм сигурен дали ще станат -вижда се че върхът им е по дебел от опашката и е възможна да почнат да бият при подаване ! Тука Невен може да каже дали е пробивал с такова нещо ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2017 08:27 

Ето толкова ще е пробиването
Изображение
около 2-3 мм в дълбочина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2017 20:59 
Напреднал

Абре как ще пробиваш 2-3мм? Най-много 3х диаметъра на отвора - значи 0.5 - 0.6мм!!! Да, използвал съм такива свредла. HSS. Няма гаранция че ще стане лесно, дори след отпусканне на оста. Можеш ли да ги заточваш?

Сега видях голямото свредло. Не са каквито си помислих. И другите ли са такива? Може да са истински! Пробвай без да отпускаш, после ако трябва, отпусни...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2017 21:47 

А не ,първо смятам да отпусна пък после да пробивам . тия свредла са на около 100 год . и са ми по ценни от самата ос.Пише че са и за златари -за меки метали и за стомана .Като правих оная верига на шпиндела ,стоманената пластина я пробивах със тия -много лесно !
Изображение

Изображение

Изображение
поръчах и от Китай и от Германия -Германските май ще пристигнат по -скоро !- и би трябвало да са по добри от Китайските .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2017 22:21 
Напреднал

Виждам какво пише. Островърхите са за меки метали, а с облите глави са за закалена стомана.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2017 16:54 
Moderator
Аватар

Научна фантастика - кефя ви се на инструмните и уменията да ги ипзолзвате.... м/у другото и при мен се подмятат някакви такива свредла, но съ сигурен, че дори и да опитам да пробивам нещо.. ще ги унищожа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 18:34 

Свредлата ми пристигнаха! Но преди да се пробвам да разпробия оста се наложи да я направя на ново за да не унищожа оригинала.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
готовата ос се получи леко по висока но ще подложа латунена вложка и смятам че всичко ще си пасне!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 19:10 

Това са новите свредла -едните са Германски а цветните Китайски -мисля да се пробвам направо с Германските !
Изображение

А с тези Бергеонските въобще не смятам да работя! :b
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2017 10:14 

https://www.youtube.com/watch?v=rlEcS3J ... =youtu.be-И накрая още един стар военен прибавен към колекцията ! :yahoo
Изображение

Изображение
Да , сега спокойно мога да продължа с пробиването на оста !Но все пак си мисля че трябва леко да я разкаля .За целта си направих малка медна щипка ,с която да откаля само върховете .
Изображение

Изображение
:b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2018 14:11 

-То бая време мина май, но да продължа !Ще се пробвам да пробия оста на тоя баланс-
Изображение
Както се вижда едната цапфа е счупена .Дори ще се наложи да я поизпиля за да е по лесно на свредлото да пробие по плоско лице.
Изображение
Цапфата е 16 десети от мм. така че избирам свредло 15 десети .
Изображение
тука се вижда с какво смятам да извърша тая операция -
Изображение

Изображение
За съжалени няма да успея да пробвам тия нови свредла по простата причина ча отвора за подаването е по- малък с цял мм в диаметър и не ми се разваля уредчето .Така че ще пробвам по стария метод с неговите накрайници .След като хората навремето са успявали смятам че и аз ще успея .-Но ще сваля импулсната ролка и ще откаля края на оста за по лесно ! Въртенето е ставало явно със лъкче или колело с манивела .
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2018 14:18 

https://www.youtube.com/watch?v=PqmwJkI8oQ4&feature=youtu.be -Даа ,трябва да помисля как малко да намаля оборотите ! Май са високи и има вероятност да закалят отново оста при въртене! :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018 15:41 

След като монтирах машинката се заех и с пробиването !
Изображение

Изображение
Махнах първо ролката с импулсния камък и последва откаляването на оста . За да сте сигурни че оста е достатъчно откалена при върха и ,трябва да забележите нейното посиняването.-Е аз откалявах два пъти ! :redface
Изображение

Изображение

Изображение
Според мен влязох на вътре в оста с около 1,5 мм . А свредлото бе 2 десети от мм . А това е и видео с готовата пробита ос -https://www.youtube.com/watch?v=p0D3uCPYrfA&feature=youtu.be

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018 15:49 

Ха -опитах се да кача видеото с картинка ама уви не стана ! :redface

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018 17:45 
Напреднал

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Яну 2018 11:33 
Moderator
Аватар

Отвора се е получил много добре, поне това разбрах от видеото. Чакам следващият епизод с нетърпение. Взел съм и пуканки.
п.п.
ИИИ да видео с вградена картинка не може да се прави от няколко месеца. Аз също преди време ползвах тази опция на Тубата, но са я спрели. Вече може само видео. Т.е. трябва предварителна да си направиш видео файла с желани от теб сники и пояснения на други програмки - софтуер. А да и поясненията са спрели. т.е. това което слагахме като балончета в точно определен момент на клипа на точно определено място. Пише, че не било излизало на повечето мобилни телефони и затова са го спрели. Ще трябва да инсталирам някакъв елементарен видео редактор в убунтутоп.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 17 мнения ]