Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 11 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2017 19:23 

Някой от вас пробвал ли е да почиства механизмите и частите им в ултразвукова ваничка?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2017 16:40 
Напреднал
Аватар

Да сипваш бензин в едно бурканче , малко от горчица или подобно частите вътре , ако имаш няква малка кошничка частите в нея , можеш да я пораздрусваш няколко пъти , да падат боклуците.
Бурканчето слагаш във ваната пълна с вода до макс.
Ако мислиш да я прежалваш само за механизми всичко това отпада , но е по удобно ако имаш само една , докато в безнина се чисти механизма , отстрани слагаш верижката , касата и ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2017 16:56 
Moderator
Аватар

Да! и така пестиш от бензина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2017 17:16 

stepona555 написа:
Да сипваш бензин в едно бурканче , малко от горчица или подобно частите вътре , ако имаш няква малка кошничка частите в нея , можеш да я пораздрусваш няколко пъти , да падат боклуците.
Бурканчето слагаш във ваната пълна с вода до макс.
Ако мислиш да я прежалваш само за механизми всичко това отпада , но е по удобно ако имаш само една , докато в безнина се чисти механизма , отстрани слагаш верижката , касата и ...

Не знам защо, но не успях да схвана технологията! Кое точно отпада ако съм я прежалил само за механизми?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2017 18:11 
Аватар

Става въпрос за това, че като използваш бурканче, самата вана няма да се цапа, в случая от бензина и мърсотията която ще падне от механизма.
Отделно, както написа Сашо, ще пестиш бензин или друг препарат за почистване.
Аз не пълня ваната с вода до макс, а изравнявам водата с препарата в бурканчето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2017 20:12 
Напреднал
Аватар

Тоя май говори за изопропилов алкохол , ама с бензин става също .
по важното е да измислиш някаква решетка вътре в бурканчето за да падат под нея откъртените от ултразвука мръсотии или малка кошничка , например има такива за чай
Изображение
А нивото сигурно е по добре да е минимално възможно за да достига повече енергия до детайлите както казва Лиани , не знам не съм пробвал .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2017 21:49 

А според вас по-добре ли се почистват частите с ултразвук или да разчитаме на бензина повече? Смисъл....как се справя ваничката с този метод за който вие говорите?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2017 22:26 
Аватар

Само с бензин и без търкане, няма да изчистиш силно замърсен елемент. Ултразвуковата вана е много добър вариант, но съчетана с препарат за чистене.

Аз съм си харесал тези почистващи препарати на Elma:

Изображение

Elma WF Pro е за чистене на механизмите
Elma Suprol Pro е за изплакване след WF Pro.
Слагат се две бурканчета с Elma WF Pro, като всичко се измива в първото с ултразвуковата вана, после се местят частите в по-чистото бурканче.
Същата процедура се прилага и с изплакващия препарат Elma Suprol Pro, отново през две бурканчета.
Точно този препарат се препоръчва за ултразвукови вани и професионални машини за почистване.
Разбира се има и други марки.
L&R е много ползвана химия за чистене на часовници.

Тези препарати са доста скъпи! Но това е професионалното почистване.

Ако използваш нещо подобно на тази капсула
Изображение
нещата стават много бързо и без да се търка на ръка. Само местиш частите от съд в друг съд и пускаш ултразвуковата ваничка. На финала всичко излиза супер чисто и сухо, готово за сглобяване.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2017 00:40 
Специалист

Вариантите са безкрайно много и важното е да има краен ефект. Какво значи бавно почистване за един любител? или ,ако промиваш един механизъм епизодично? Трябва да вземеш от скъпите препарати ли? Че те какво толкова повече могат от другите, освен да спестят време,не забравяйте ,че всичко после плаща клиента :D Аз си ползвам чаената мрежичка ,както е нарекоха по-горе
Изображение
с обезмаслител в във ваната за многократна употреба,после плакна с вода,оставям да се изцеди и разбърквам накрая в бурканче с дестилиран аптекарски бензин,нищо не остава накрая,дори и части. :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2017 01:18 
Аватар

Така е, вариантите са доста, но ако водата след обезмасляването не се премахне на 100%, бензина не я премахва. Мои наблюдения!
Иначе за любителско почистване е излишно да се дават много пари, въпреки, че разликата е двойна, което пак не е малко.
Всеки сам си преценява.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2017 02:06 
Специалист

Аз като казвам "изцеди" значи да изсъхнат, тя и ваната ми е току под климатика,само подпирам цедката, а има и сешуари , духалки (особенно една от третият етаж,майко мила :D ) Бензина ми е по-скоро за застраховка ,че водата във Варна си е кенеф, а след плакнене в хептан и илюзиите дори изчезват. lol2

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 11 мнения ]