Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 6 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2017 19:34 

Здравейте ! Та докато си чакам да пристигнат борчетата за малки отвори -ми се наложи да поправя този красив френски часовник.-Дали е френски или швейцарски не мота да кажа със сигурност .
Изображение
Часовника пристигна при мен за да се опитам да му преправя и поставя барабан със пружина и оста и !
Изображение
Явно някой преди мен се е пробвал да монтира някакъв барабан но дотам .
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2017 19:43 

Тука вече мога да се похваля че тези два инструмента -по принцип стоящи за украса ми потрябваха !
Изображение

Изображение

Изображение
Някой може би е забелязал че показвания механизъм няма нищо общо с горепосочения и с право . -просто по време на ремонта не се сетих да поснимам.-Но начина и принципа на пробването е един и същ .
Изображение
Самия барабан стана от два различни часовника ,от единия взех само барабана със зъбния венец а от друг взех капачката на барабана заедно със оста и пружината към нея . За голямо съжаление нищо руско не можа да пасне . На снимката се вижда че съм ползвал и различни размери райбери -без тях работата просто нямаше как да стане!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2017 19:55 

След малко пристъргване на оста и райбероване на отвора -работата стана ! Самата ос си беше и със болчето което стяга горната навиваща зъбчатка на която е контрата
Изображение
ще кача и видео със работещия механизъм - https://www.youtube.com/watch?v=yeydTGQe-nY ...... Тази зъбчатка която подава движението на секундната стрелка ми докара много големи главоболия .https://www.youtube.com/watch?v=L48G7j0 ... e=youtu.be Има я в повечето хронографи.-Ама нали го бях започнал ,трябваше да го направя до край! Някой се беше майсторял по оста и преди мен ,та се наложи да по -разширя ремонтните работи. когато тръгнах да я поставям взе че се счупи долният и лагер -Ужас! ..
Изображение

Изображение Та наложи се да потърся такъв лагер -разбира се нямах и се спрях на лагер с по голяма външна периферия
Изображение

Изображение Ясно е после какво последва -раибероване и набиване на новия лагер .Последва и поправяне на опашката на тая ос и напасването и преди да я монтирам в механизма .След като сглобката на набиване бе постигната -ос към зъбно колело -монтирах всичко -пробвах -почистих -смазах и сглобих !

Изображение

Изображение
И така още един спасен часовник от претопяване ! А за мен остана удовлетворението от постигнатия резултат и натрупания опит в ремонтите ! :yahoo - На всички други като мен казвам да не се предават ,а да продължават да ремонтират ! :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2017 20:46 
Moderator
Аватар

От мен кратко и ясно. Браво!!!
Каквото и друно да кажа рискувам да се изложа.
Поздравявам те и за това, че показваш!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2017 22:02 
Аватар

Хубав часовник с прекрасен майсторски финал! Браво и за показаното! icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2017 11:09 
Специалист

Иване, страхотен си icon_clap

Върнете се в началото