Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018 20:32 
Moderator
Аватар

Ремонт на оста на секундната стрелка.

Изображение

Изображение
снимката е примерна, че сглобих обратно механизма, но върхът на пиньона го няма. (дългата част- тази на която се поставя секундната стрелка)

Чудно как понякога часовникът работи, но всъщност дори не се вижда остатък от тази ос.
Може би колелото се насочва от другият камък от другата страна на колелото.
Та бих искал да пробвам да го ремонтирам. От какво имам нужда?
Имам китайски свредла от 0,1-1,0мм.
Мисля, че трябва да пробия отвор? и в него да се постави.... ама какво? Как се казва този консуматив. Къде да го търся. Явно, че ще ми трябва и занапред. Ако въобще съм на правилна посока

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018 21:09 

А можеш ли да кажеш нещо повече за размерите например ?- тоест колко дебел трябва да е този връх . И колко е диаметъра на основния вал в който трябва да се пробива отвора . Трябва да имаш в предвид и колко високо ще стой секундната стрелка .- Можеш да измериш при сложен циферблат колко трябва да стърчи тази ос . Виж дали двата лагера са еднакви по отвори и замери останалата здрава част от оста за да ти кажа от какво ще ти е най лесно да я направиш . Когато тръгнеш да я струговаш вече набитата нова ос - хубаво ще е да я поставиш на център в задното седло на стругчето . :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018 21:34 

Сашо, първо според мен измери точното разстояние на което трябва да стърчи оста от лагера. След това изпили оста до дебелата част, преди мястото на което е занитена. След това с върха на ножа направи център в който след това ще пробиваш /ще ти бъде по-лесно/ . След пробиването на отвор взимаш струна от китара и режеш парче малко по-дълго от дължината на оста. От долната страна стругова и парчето под конус и го набиваш в отвора. След това стругова оста така, че да влиза свободно в лагера. Полираш на пивотера и си ти!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]