Реставрация на механизъм за джобен часовник

Отговори
mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Реставрация на механизъм за джобен часовник

Мнение от mulniq » 31 дек 2018 16:01

Линк към другия форум!
https://strelki.info/viewtopic.php?f=53&t=43208" onclick="window.open(this.href);return false;

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Реставрация на механизъм за джобен часовник

Мнение от stepona555 » 31 дек 2018 20:16

Браво и честита нова година.
Снимки тук и линк там ми изглежда по логично , ама ти си знаеш по добре.
За стари и заети хора като мен , един линк не говори нищо , няма ли картинки в някой пост , не го и чета докрай.
:b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Реставрация на механизъм за джобен часовник

Мнение от atanweb » 01 яну 2019 15:45

Браво на Дани, поредният чудесно направен ремонт. Професионално няма спор. Там в другият форум жалко, че не всички разбират какво си направил, а от там само цъкане с език и "брей брей.." хубаво е, че тук поне запознатите с процесите гледат макар и само линк. Някой се учат, някой ще помогнат ако има въпроси които изникват. Но ти си знаеш най-добре. Честита Нова Година и много здраве и късмет!
Изображение

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Реставрация на механизъм за джобен часовник

Мнение от mulniq » 01 яну 2019 16:12

Благодаря! Честита Нова Година, живи и здрави! Ще гледам да качвам ремонти, но идеята е да става някаква дискусия! Може би ще се ориентирам към руския форум!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Реставрация на механизъм за джобен часовник

Мнение от atanweb » 01 яну 2019 16:34

Когато си направил нещата както трябва не очаквай някой да допълва нещо. Четем разглеждаме радваме се на нашата малка общност. До колкото разбирам търсиш аудитория и затова тук не получаваш очакваните лайкове. Но например публикуваш своята работа във форум за гоблени ще получиш също толкова качествени коментари колкото и ако не си публикувал нищо там. Идеята ми е, че дискусия се заформя когато има база за дискусия. Ти си показал твоята работа и там поне за момента не се вижда как да се доразвие тази тема. Работата е завършена часовникът работещ и ти си успял да върнеш още една значима находка в ход. Разбира се паралелно можеш да показваш и в други подобни форуми. Там може да задават въпроси по вече завършената тема може и да научиш някого на нещо. Това е страхотно!
И още нещо. Живот и здраве когато работиш нещо в колектив с други хора. Всеки си работи това което може и го прави както може. В повечето случай не се очакват поток от хвалби помежду колегите, тъй като те са на друго ниво Това са приятели колеги. те се разбират само с поглед. Вече няма учител и ученик. Но когато някой иска да попита нещо другите като един отбор се включват и допринасят с каквото могат. Твоите теми са като уроци. Показно. Не ти ли се иска да има последователи. т.е. да не оставаш сам в това хоби и евентуално занаят. с постовете си намираш последователи. Те може да се появят по късно. Темата може да бъде прочетена през ноември или догодина от желаещ да мине по твоя път и да стане твой колега. Тогава дискусия може да потръгне, да обясниш за своите тънкости. Да се заформи ново приятелство. Защото във форума с гоблените или търгашите дискусия няма да има, дори и след време.... Надявам се, че успявам да пресъздам и напиша емоцията си и да ти смигна с широка приятелска усмивка. Да... всичко е значимо ти си майстор. Възхищението ще идва от стотиците клиенти. А разбирането от малкото колеги които знаят как си го постигнал.
Изображение

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Реставрация на механизъм за джобен часовник

Мнение от mulniq » 01 яну 2019 17:08

Аз обичам да гледам и чета за проблемите на часовниците на редица хора! Обичам да помагам колкото мога. В никакъв случай не търся хора, които да ми ръкопляскат! Просто работата е да се заформя някаква дискусия. За това вече ще правя темите ми като въпросник! Или по - точно ще питам кое как да се направи и ще го правя и показвам, както учителя Бекриев ме е учил!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Реставрация на механизъм за джобен часовник

Мнение от atanweb » 01 яну 2019 17:40

Ахааа. приветствам идеята ти. Това е чудесна новина. Определено ще бъде много интересно и полезно. Аз например отварям някой от твоите стари теми и там препрочитам това което ме интересува, чета твоите въпроси и отговорите например на Иван и Невен и други. От това се и уча.
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”