направа на ремонтоар

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: направа на ремонтоар

Мнение от ivan_p_uzunov » 05 яну 2019 11:08

Да, видях го . ама в последствие -по горе съм написал че Пламен го е правил години преди мен . И да си кажа честно- на Пламен начина съвсем не е лесен . Първо ти трябват майсторските ръце на Пламен и упоритостта и натрупването на опит по ремонтите . А що се отнася до лесна направа на ремонтоара-то мисля че всеки със струг като мен би се справил с тази задача . :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: направа на ремонтоар

Мнение от atanweb » 30 яну 2019 19:26

Нямам търпение да започна работа по следният механизъм
Купих го с голям мерак, че рядко излизат с ремонтуар на 3 часа.
За да не е толкова лесно разбира се трябва да се потрудя т.е. да осигуря ремонтуар.
Как е по добре да процедирам? Да търся кой е този механизъм и след това размерите на ремонтуара или да предприема направа на ремонтуар чрез снемане на размери от механизма?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

То и друга работа ще падне, но сега това ме вълнува, а въпросът е всеобщ, тъй като често излизат изгодни механизми обаче без ремонтуари.
Изображение

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: направа на ремонтоар

Мнение от mulniq » 30 яну 2019 19:55

За направата на ремонтуар, не са ти нужни размери. Трябва да измериш следните разстояния:
1 квадратния разрез в платото, където стои буренцет( там трябва да направиш квадрат)
2 отвора в който влиза най - тънката част на ремонтуара (първо нея трябва да направиш)
3 трябва да премериш по дължина отворя за другото колело( не знам как се казва, но това е колелото, което предава силата от ремонтуара към салонното колело. Трябва и да направиш ремонтуара в тази част така, че колелото да влиза плътно, но и да се върти свободно. Много е важно!)
4 вдлъбнатината в която влиза тиражния лост!
5 дължината на целия ремонтуар спрямо касата!
Дано съм бил полезен!

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: направа на ремонтоар

Мнение от Lyubo_sr » 30 яну 2019 20:00

atanweb написа:...Купих го с голям мерак, че рядко излизат с ремонтуар на 3 часа.
Хм, някакъв тренч ли ще се заформи? :D
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: направа на ремонтоар

Мнение от ivan_p_uzunov » 30 яну 2019 21:31

atanweb написа:То и друга работа ще падне, но сега това ме вълнува, а въпросът е всеобщ, тъй като често излизат изгодни механизми обаче без ремонтуари.
- Това че си се хванал с направата на липсващия ремонтоар е добре ! Тъкмо ще видим и стугчето в действие . За направата му не са ти необходими много точни инструменти - но като начинаещ все пак ще ти трябва поне шублер . С какво разполагаш? :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: направа на ремонтоар

Мнение от atanweb » 30 яну 2019 22:06

Явно, ще се подходи по начина на снемане на размери от механизма.
Да наясно съм с това какво да измервам. Списъка на Дани е точен.
Измервам освен с шублер и с някой други часовникарски инструмента. Но да споделя, че и на око много добре ми се отдава в комбинация в изпробване в случая към механизма. Преди 3 години преработих ремонтуар от Победа за Молния. Така, че имам първоначална представа от къде да започна. Ако все пак някой познае механизма може да сподели.
Мдаа от доста време ми се върти в главата един проект който набира много детайли през последните седмици.
За тази цел е механизма. Дори още един пътува насам. отново с ремонтуар на 3 часа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: направа на ремонтоар

Мнение от mulniq » 31 яну 2019 02:04

Election e механизма!

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: направа на ремонтоар

Мнение от nevenbekriev » 01 фев 2019 21:10

atanweb написа:Нямам търпение да започна работа по следният механизъм
Купих го с голям мерак, че рядко излизат с ремонтуар на 3 часа.
За да не е толкова лесно разбира се трябва да се потрудя т.е. да осигуря ремонтуар.
Как е по добре да процедирам? Да търся кой е този механизъм и след това размерите на ремонтуара или да предприема направа на ремонтуар чрез снемане на размери от механизма?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

То и друга работа ще падне, но сега това ме вълнува, а въпросът е всеобщ, тъй като често излизат изгодни механизми обаче без ремонтуари.
Сашо, този механизъм е FHF 19'''. Имат много вариации, и по принцип всички са с допълнителен бутон за сверяване

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: направа на ремонтоар

Мнение от atanweb » 01 фев 2019 22:26

Аз търсих посоченит по горе Election, но не попаднах на съвпадение.
Сега по новият ориентир ще потърся повече информация. Този механизъм ми харесва. Балансът е биметален.
Да с бутон за сверяване е. Но това е просто един детайл в проекта които си представям.
До сега стигнах до избиване оста на баланса. Единият връх беше така подбит, че сочеще почти на 90 градуса в страни. Още един повод да се уча на стругчето. Другият механизъм е с нормално ремонтуарно сверяване, и е малко по компактен. Също кандидат за проекта ми, но отново с счупен баланс. Всичко зависи от това как ще се справя с ремонтите. И най вече време да има. Аз ще споделям тук във форума.
Изображение

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: направа на ремонтоар

Мнение от nevenbekriev » 01 фев 2019 23:20

Другият е такъв, но оупън-фейс,а твоят е хънтър. Има с различни дебелини на механизма, но мостовете винаги са такива.
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... nvilier_26" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”