Смяна на стъкло на Командирски/Амфибия

Отговори
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Смяна на стъкло на Командирски/Амфибия

Мнение от miroman » 11 яну 2019 11:12

Здравейте,

Има ли някой, който може да сменя такива стъкла?
Купих си оригинални, но с пресичка или паяк посмъртно не става.
Вътрешният ринг не може да се "стесни", явно трябва нещо по-"силно".
Пък имам няколко запазени каси с пукнати стъкла, и ми се искаше да ги използвам...

Или пък да кажете как да се справя сам? Например ако сложа стъклата във фризера, дали ще се свият достатъчно, че да влезнат? А пък може корпусите да ги нагрея леко с топла вода?

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Смяна на стъкло на Командирски/Амфибия

Мнение от sharky1973 » 11 яну 2019 13:48

Аз съм вкарвал стъкло с ринг в часовник с преса, вярно не на амфибия, но стана. Първо избери за отгоре пул, който да е с малко по-малък диаметър от външния на стъклото, а за отдолу гумената подложка или малък пул, с поставена в чашката гумичка за триене /по-дебела/ след това с много лек натиск и завъртане на касата трябва да стане. Ако не, малко по-драстично - отнеми малко от външния диаметър на стъклото с фина шкурка :thumbup:

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Смяна на стъкло на Командирски/Амфибия

Мнение от Liani » 11 яну 2019 16:09

Ако е като на старите Seiko 5, демек акрилно стъкло с вътрешен метален ринг, намазваш по ръба на стъклото със смазка за уплътненията и после с пресата.
Аз за такива акрили ползвам винтова преса, по-удобна ми е.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Смяна на стъкло на Командирски/Амфибия

Мнение от atanweb » 11 яну 2019 20:54

Аз съм сменял такива стъкла с ринг, но нямах затруднения. Нямам преса и до днес. Със силен натиск на ръка. Много плътно и дълбоко. Беше добре уплътнено. Стъклата ги бях купувал от една от поръчките които правех от Украйна. Бяха си за Амфибия, но не знам дали са били оригинални... малко вероятно, но бяха сполучливи.
Когато аз имам затруднение с някое стъкло което влиза трудно го нагрявам под течаща гореща вода. То става много по пластично и влиза там където трябва. Трябва да внимаваш обаче през това време докато е топъвл плексигласа да не го докосваш от вътрешната страна дори с с памучен парцал. Защото докато е топъл и най лекият допир остава следи, а от вътрешната страна после много се виждат и никога не можеж да полираш тази повърхност. Само с пръсти!!! и накрая след монтажа обезмасляване.
Успех!
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”