Английски кухненски хронограф Смит

Отговори
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Английски кухненски хронограф Смит

Мнение от stepona555 » 23 мар 2019 00:44

Да , не е грешка , не съм объркал раздела , днес по случай празника на Търново , като разбрах че моите съученици са се събрали на по едно , седнах и аз сипах си и един англичанин стана на парчета.
качвам снимките които направих като помагало ако дойде ден за сглобяване.
нямаше нищо счупено преди и след моите действия , сега бензин ултразвук , четки за зъби , чистене на ръжда , полиране , ако се получи , и ще остане само ново стъкло и боядисване.
Снимките говорят по добре и по смислено , както казват в обявите за продажба
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
поздрави на всички които са успели успешно да сглобят нещо обратно и то е заработило
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Английски кухненски хронограф Смит

Мнение от atanweb » 23 мар 2019 09:37

Питието ти е свършило и снимките показват, че си стигнал до под кривата круша. Ставай и продължавай!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Английски кухненски хронограф Смит

Мнение от stepona555 » 23 мар 2019 11:56

Каква круша , това са сърцата за нулиране на стрелките.
Всичко е разглобено , само снимките се наредиха наобратно.
Забравил съм да сложа снимка как изглеждаше преди да го подхвана.
Изображение
Изображение
Поздрави и удари една :b няколко пъти да се събудиш.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Английски кухненски хронограф Смит

Мнение от stepona555 » 25 мар 2019 17:38

Здравейте,
Един въпрос на който може и да е давано отговор .
Намерих буркана с бензина празен или се е изпарил или котката го е изпила , имам керосин и нафта , за нафта имам някакви спомени че се миеха мръсни омаслени железа в автосервизите , някой пробвал ли е керосин като обезмаслител , иначе остава амоняк и ПАВ т.е. веро.
На основателния въпрос защо не си купиш бензин , по аптеките не съм виждал , а за бензиностанцията трябва специална туба за гориво , която в момента е заета с дизел .
Абе с една дума напекло е на терасата и си търся повод за по :b вместо да се мажа с дизел.
Поздрави.

ПП тук на керосина (газ за лампи) викат парафин , а на дизела газолео .
А на бензина естествено викат газолина
https://www.youtube.com/watch?v=kgAQie-9lb4" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Английски кухненски хронограф Смит

Мнение от atanweb » 25 мар 2019 19:06

Във всеки супермаркет има течност за пълнене на бензинови запалки. Керосина при теб от такива ли е?
по 125мл. метална тубичка? Не е скъпо и е чисто. Това се вижда и когато гори запалката. Няма дим.
Почистените части с тази течност излизаха толкова чисти колкото и когато Върбан ми пращаше Н-хептан. (последва тежка въздишка - приятелю) Та много време съм мил механизми с такъв бензин. Перфектен е. При изсъхнала капка на стъкло - нищо не остава. С нафтата можеш да промиеш веригата на колелото което не караш. В тоя ред на мисли, на големият механизъм също ще подейства добре. Но все си мисля, че трябва да го изплакнеш после, щото ще остане някакъв слой от примесите в нафтата. което пък в последствие може да навреди на работата на механизма, а и в кухнята където ще ползваш таймера ще мерише на нафта.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Английски кухненски хронограф Смит

Мнение от stepona555 » 26 мар 2019 01:33

Керосина е гориво за самолети основно и за газени ламби ако спре тока , бензина за коли на баровци които могат да си позволят такъв разход и за запалки Зипо , пак баровци.
Аз като не пуша и колите ми са дизел , проблем с бензина .

Керосина ми е за печката , ако падне температурата под 17 гр
http://www.leroymerlin.es/fp/11397645/c ... ro-kristal" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.leroymerlin.es/fp/19113906/e ... ibro-lc-30" onclick="window.open(this.href);return false;

В нета излиза някакъв бял бензин ама май е забранен в еспана не го виждам да се продава , само в латинска америка , ама те там и алигатор ще ти продадат.
НА английски на бутилките пише бял спирт , добре че не го внасят в Русия или при нас.

Ще пробвам тия дни и ще докладвам .
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”