Orient Quartz 100m От кристал към плексиглас.

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Orient Quartz 100m От кристал към плексиглас.

Мнение от atanweb » 17 май 2019 20:17

Здравейте, Закупих преди време един хубав и рядък кварц на Ориент с изцяло метален механизъм и коронка на винт.
Часовникът беше с много издрано стъкло и корпус. Понеже съм полирал вече кристално стъкло аз уверен започнах с едно на ум, че един път спуках едно кристално защото мисля, че го прегрях. Е това последва същата участ. Може би е имало дълбоки наранявания и се предава по лесно, може да е било монтирано под напрежение, а може и аз да правя една и съща глупост и да прегрявам стъклото. Та при едно от поглежданията се вбесих на появилите се пукнатини. Захвърлих часовника и ми мина мерака за много време напред въобще да правя каквото и да било. Е обаче мира не ми дава и се опитвам да не оставям нещата опропастени. Търсих няколко дни в интернет оригинално или неоригинално стъкло, но въобще този модел се оказа много рядък. Дори не попаднях въобще на такъв корпус. Намерих фабричния номер на стъклото, но интернет показва 0 резултата.
Та за да не е банално и да сложа просто някакво плоско плексигласче което да имитира стъкло, ми хрумна да го направя по привлекателен и да си поиграя с ефекти на пречупване на светлината и т.н. Впрочем циферблата е изключително детайлно перфектен! Та 4мм дебел плексиглас ми се стори добра идея. Ето какво направих в история с картинки.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Мога малко да подобря страничното полиране, но ръцете ми омаляха и бях нетърпелив. Много държах днешния ден да го започна с настроение.
Поздрави на всички!
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Orient Quartz 100m От кристал към плексиглас.

Мнение от Lyubo_sr » 18 май 2019 07:19

Получило се е много добре- харесва ми. :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Orient Quartz 100m От кристал към плексиглас.

Мнение от ivan_p_uzunov » 18 май 2019 07:53

Браво и от мен , ето за какво още може да се ползва струга ! :b Добре си се сетил че на ръка няма как да постигнеш заводски елипси странично по канта на стъклото ! :clap:

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”