Часовник с кукувичка

Отговори
a199
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 29 юли 2019 19:09
Местоположение: Варна

Часовник с кукувичка

Мнение от a199 » 29 юли 2019 19:10

Добър ден.Имам стар часовник с кукувичка на който му липсва махало.Скъсани са и мембраните на меховете за кукане.От даните в друг форум, успях да си направя махало, но не намирам информация от какъв материал са мембраните (които се згъват за да издава звук) на меховете.Бихте ли ме насочили какво да търся за да го възстановя?

Благодаря предварително!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник с кукувичка

Мнение от Seikosha » 02 авг 2019 21:23

Най-сигурният вариант е, да купиш от някой от продавалниците цял ,неработещ такъв часовник за части. Така ще имаш под ръка и ,ако нещо друго се развали да можеш да подмениш.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

a199
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 29 юли 2019 19:09
Местоположение: Варна

Re: Часовник с кукувичка

Мнение от a199 » 04 авг 2019 20:00

Благодаря за съвета.От такива покупки, кой без махало(направих си), кой без тежести(купих си), си събрах два.Този който ми е останал е точно такъв(третия).Без махало, но ще си направя второ, без тежести за неги купи.Останали са ми само тези скъсани мехове.Материалът им е като нещо изкуствено.Предполагам трябва да е някаква импрегнирана хартия.Мислих дори за едни пакети в които слагаха едно време светлочувствителната хартия, но не намирам .
Затова питам тук.

ПП:Правя си ги за мен, а не за продаване.Първият работи много точно.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Часовник с кукувичка

Мнение от omegaqq » 05 авг 2019 19:19

Не съм пробвал, но защо не опиташ с хартия от кутия от натурален сок или прясно мляко, те са импрегнирани и със сигурност не пропускат въздух.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Часовник с кукувичка

Мнение от nevenbekriev » 05 авг 2019 23:25

В руския форум казват, че използвали хартия от някакви техни стари банкноти, други пък плат от чадър, някакъв промазан вероятно. Аз лично съм правил тези мехове от много тънка кожа, която си изпросих от едно обущарско ателие. Използват я за обличане на обувките отвътре...

a199
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 29 юли 2019 19:09
Местоположение: Варна

Re: Часовник с кукувичка

Мнение от a199 » 16 авг 2019 17:03

nevenbekriev написа: Аз лично съм правил тези мехове от много тънка кожа, която си изпросих от едно обущарско ателие. Използват я за обличане на обувките отвътре...
Благодаря за отговорите и идеите.Аз доскъсах единият и според мен е нещо като кожа.

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”