Buler Stop Направа на стопиращ връх!?!

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Buler Stop Направа на стопиращ връх!?!

Мнение от atanweb » 07 дек 2019 11:18

Привет, не съм сигурен как се казва дадената част и вероятно ще се наложи да променя заглавието на темата след като разбера.
Та при мен се озова един Buler Stop BF670 в много добро външно състояние, като предишният собственик отк ойто купих няколко чаосвника всеки с някакъв бих казъл дребен проблем, та той сподели, че няма достатъчно време и умения за да ги поправи, а аз ги взех изгодно. Механизмът вече работи. Имаше проблем и с ремонтуара, липсва стъкло като ще поставя ново, но липсват и бутоните за старт и стоп. Системата е видна и на снимките, това е един обикновен "хак", жаргон който ползваме за системата която стопира (опира в) баланса. Та върхът на този хак е счупен и не достига до баланса. На снимката се вижда каква форма има. Сега търся съвет за това как да подходя за да стане добре.
Моите предположения са.
Избиване на тази част със замбалъка и изработването на нова. Но толкова тънка и дълга ос не съм правил до сега. Струва ми се, че трябва да е закалена за да е като пружинка която да поема опирането в баланса и след това да се връща към първоначалната си позиция.
Това ли е правилният подход или има алтернатива? Като втори вариант ми идва на ум да отрежа част от някоя скъсана пружина от барабан и да я заклиня там с малък конусовиден нит подобен на тези които се ползват за заклинване на пружина на баланс при по старите джобни часовници.
Също имам въпрос за бутоните които липсват. Ако някой разполага с такъв часовник ще помоля за снимка на бутоните. Ще си изработя такива, но ми трябват размери и начин на захващане към корпуса. Също ако някой е виждал някъде снимки в нета на профилактика или разгблобен такъв часовник също ще ми бъде в помощ.

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Buler Stop Направа на стопиращ връх!?!

Мнение от atanweb » 10 дек 2019 14:08

Готово! Работи. Изработена пластина за стоп функцията, изработени бутони, ново стъкло.

Изображение

Изображение

Изображение

:banana
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Buler Stop Направа на стопиращ връх!?!

Мнение от Seikosha » 10 дек 2019 16:37

Бравоооо :clap: Голям кеф си е като подкараш нещо със собствените си ръце, че и редкаж от началото на 50-те Бюлер са най- вече за белгийският пазар, бюджетна марка, работят най вече с машини на Баумгартнер от ниският клас, ма те нямат и други, но като цяло са винаги със стилен дизайн.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Buler Stop Направа на стопиращ връх!?!

Мнение от atanweb » 10 дек 2019 16:51

Мерси, мерси...
ето още една фотка.
Много удобен часовник. А тиктака като будилниче. То и хода му е такъв.

Изображение
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Buler Stop Направа на стопиращ връх!?!

Мнение от ivan_p_uzunov » 11 дек 2019 07:29

Браво , ама не трябваше ли бутоните да са вкарани на обратно ? От вътрешна страна да са с каналче за зегерка с която да ги задържаш да не излизат и от вънка да са с по - голяма периферия ? - Те и така са си готини ,но все пак .... :b -Материал от двата щекера на щепсъл са най добри за изработката им. :thumbup:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Buler Stop Направа на стопиращ връх!?!

Мнение от atanweb » 11 дек 2019 09:47

Търсих снимки на разглобен такъв, но не видях отделно бутоните с каква форма са. Единствено от тези снимки се опитах да се ориентирам. Но вътре как е не знам. В моя случай бутоните стоят стабилно. Стената на корпуса е дебела и е като тунелче което държи бутона да не се отклонява от оста си.

Изображение

Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”