Как да извадим счупената ос от баланса, без да го повредим

Отговори
nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Как да извадим счупената ос от баланса, без да го повредим

Мнение от nevenbekriev » 13 яну 2020 12:24

Правя тази тема, защото има нужда... Не е нормално, ако имаш струг, да използваш "инструмента" Platax или аналогичните му приспособления - допълнения към замбалъка за ИЗБИВАНЕ n_sad n_sad n_sad на занитена ос. Въобще, препоръчвам този инструмент да го подарите на някой, който Ви е особено неприятен... Е, може да го ползвате за сваляне на ролката примерно.
Понеже е по-лесно, по нагледно и надявам се, по-убедително, направих едно малко видео...


ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Как да извадим счупената ос от баланса, без да го повредим

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 яну 2020 14:57

Да , тука си много прав ! Но единствено грешиш че ще тръгна да си подарявам- Платакса- на някой друг или на който и да било . :lol: -И в моя защита трябва да кажа че все още не съм се оборудвал с работилница и нещата са ми прибрани по разни чекмеджетата . То ако бях извадил и струга на масата със сигурност щеше да ми се стъжни !- -Съгласен съм с теб че точно това е начина на вадене на ос от баланс. Когато оста се вади с платкса ,ринга винаги леко се деформира дори и когато се притисне и със специалните за тази цел тръбички .И това си личи когато го завъртях с осморката .-получи се леко биене . :b

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”