Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Мнение от atanweb » 24 дек 2012 18:19

Имам следното питане. Дано ме разберете.
В положение на ремонтуара навиване на пружината се въртят и стрелките и добавката за датата. Пружината не се навива.
Когато издърпам ремонтуара се въртят само стрелките. Погледнаг 100 пъти ремонтуарните пластини и колела, всичко превключва идеално. Започнах да сменям на ред от други механизми:
пружина
мост над пружина.
ремонтуарните колела
Все едно и също, горепосочените части на другите механизми навиват добре пружините си. и добре превклчват.
Нещо не е наред, не мога да видя нищо липсващо.
Забелязах, че когато се опитвам да навивам и двете големи зъбни колела на пружината (под моста и над него се въртят. Докато при работещ нормално механизъм се навива само горното. След като ми се върти долното колело то превърта и стрелките и всичко останало.
Защо се върти това колело?
Извинявам се ако не се изразявам терминологично правилно, но имам голям мерак да се науча и отделям много часове ставам все по сръчен.
Благодаря предварително за отговорите.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Мнение от Pavlin » 24 дек 2012 21:11

Нещо от ремонтоарните колела ще да е...

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Мнение от nevenbekriev » 24 дек 2012 22:06

Много е просто. Ремонтуарът си работи съвсем нормално и пружината се навива нормално. Има проблем с трансмисията - може да липсва посредното колело или е сглобена грешно и средното колело не е зацепено с нищо и затова се върти без нищо да го спира, пружината се развива веднага в момента на навиването.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Мнение от atanweb » 24 дек 2012 22:55

Има логика сигурно това ще да е. Ще проверя, все още ми се опъва да разглабям моста с многото колела (не знам как се казва) защото после напасването ми е малко трудно. Първият път дори не знаех, че трябва да се махне и анкера и все пак успях да ги наместя без да счупя нищо, но след като видях как го прави часовникарката, и тя не повярва в това което съм направил ;)
Искам да кажа, че анкера ми е най-труден заради малките габарите. трябва си опит за това.
Но ще пробвам, не се отказвам.
Благодаря Невен.


Ех да имах и хубави масла, и си правя цялостна профилактика, но това в по късен етап, малк ода се поусъвършенствам. (ако ми издържат нервите.
Весела коледа!
Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Мнение от sheretudis » 25 дек 2012 10:41

анкъра или палетите

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Мнение от atanweb » 25 дек 2012 12:18

Честита коледа, живи и здрави всичко в този форум и техните близки и приятели.
Оправих го :D
Оказа се ,че централното колело което върти и минутите превърта т.е. превърта голямото му зъбно с кухата ос. Смених го, за целта разглобих всичко, за мое щастие успях да го сглобя лесно дори и това от което се страхувах.
Остава да подготвя циферблата и да напълня стрелките на Амфибията, и сглабям.
До скоро и благодаря за помоща и подкрепата.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Мнение от omegaqq » 25 дек 2012 16:03

Дано тази страница ти помогне да си решиш проблема:

Изображение
Предполагам, че проблема идва от неправилното зацепване на лоста отбелязан на картинката с 5. Той трябва да се намира в канала на ремонтоарното колело 4.

П.П. Весели празници и успешна Нова Година и от мен!!

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Мнение от nevenbekriev » 25 дек 2012 23:31

atanweb написа:Честита коледа, живи и здрави всичко в този форум и техните близки и приятели.
Оправих го :D
Оказа се ,че централното колело което върти и минутите превърта т.е. превърта голямото му зъбно с кухата ос. Смених го, за целта разглобих всичко, за мое щастие успях да го сглобя лесно дори и това от което се страхувах.
Остава да подготвя циферблата и да напълня стрелките на Амфибията, и сглабям.
До скоро и благодаря за помоща и подкрепата.
Честита коледа,
Радвам се че си се справил, както виждаш не е трудно да се разглоби и сглоби един часовник. Още малко практика и може да си отвориш ателие :D

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Помощ за механизъм Восток 2414 навиване

Мнение от atanweb » 26 дек 2012 11:00

omegaqq написа:Дано тази страница ти помогне да си решиш проблема...
Благодаря за инструкцията, оказа се ,че проблема не е в пластините или ремонтуарните колела, те бяха първото научено от мен нещо в механизма, защото преди време най-често ми се случваше да имам проблеми с ремонтуара и се наложи да се науча сам да си напасвам всичко. :)
nevenbekriev написа: Радвам се че си се справил, както виждаш не е трудно да се разглоби и сглоби един часовник. Още малко практика и може да си отвориш ателие :D
Далеч съм от тази идея но пък бързо се доближавам до целта. Интересно ми е да се занимавам с малогабаритни части, защото в работата си контрастирам с другата крайност. Понякога се стига и до болтове с глава номер 54 или друг тип сложни механизми с много силни пружини които се навиват с мощни електродвигатели и тътена от освобождаването им те кара да подскочиш. Благодаря, че споделяте опита и давате съвети, смело ще ви питам ако се запъна в друг проблем при механизмите.
Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”