Възстановяване на Амфибия

Отговори
Потребителски аватар
malandro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 126
Регистриран: 21 фев 2021 21:26
Местоположение: Варна

Възстановяване на Амфибия

Мнение от malandro » 08 апр 2021 10:43

Откакто започнах да се интересувам от механични часовници ми е мерак да имам Амфибия. От много отдавна залитам по diver-ите... Ежедневно нося Casio MDV-300, имам по-представителен Orient Mako II, нямаше как да не ми се прииска и Амфибия. Първо мислех да си купя нова, не се е минало, но засега остава на пауза, тъй като се сдобих със следната СССР-ска, кал. 2209:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мисля, че е почти автентична, като изключим секундната стрелка.
Изображение

В момента е разглобена за почистване...

Моля да ми помогнете с намирането на някои части.

На първо време ми се иска да ѝ намеря нов ремонтоар с коронка, но се оказва трудна работа. Повечето, които намирам са по-дълги...
Изображение

Търся и стоманен безел, тъй като часовника ще го правя за ежедневно носене.

Уплътнения уж са ми обещали, да видим...

Секундна стрелка или всичките? Май са различни диаметрите...

Потребителски аватар
malandro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 126
Регистриран: 21 фев 2021 21:26
Местоположение: Варна

Re: Възстановяване на Амфибия

Мнение от malandro » 08 апр 2021 14:14

Или да й слагам 2409, така няма да имам проблеми с ремонтоар, стрелки и т.н. ...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Възстановяване на Амфибия

Мнение от atanweb » 08 апр 2021 17:37

"Подкарай" часовника така както е с този външен вид. Поноси го, порадвай му се.
През това време със сигурност ще изкочат следващите които ще ти замотаят главата.
Смяна на безела със стоманен те праща в графа кюфтета, а ако толкова искаш.. по добре купувай нова амфибия която да носиш ежедневно. Но ежедневно носене е трудно, след като се инстересуваш от много часовници, ще имаш много избор и всеки следващ ще е любим. След време (дълго или кратко) ще изкочи друга амфибия за донор и ще имаш шанс да подновиш тази. Мисля, че това не е оригиналната му коронка която би трябвало да е стоманена и да не се протърква. *това по спомен тук колегите да помагат.
Преди 7 години поръчвахме разни нови части и си бях взел две коронки за 2209 които употребих, но са стоманени, както и тези на 24ХХ.
Тази е като от командирски или кадетски какъвто показа ти по рано, но интересно е, че те са с 2409 затова, че озадачава, тази изтъркана коронка на амфибия бочка.
Съве
Не се опитвай да чистиш циферблата по никакъв начин. Той така си е добре. Дори е супер! Промяната на цвета е често срещана при сините циферблати на Восток от този период, но не би трябвал ода те смущава. Това е част от историята му.
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”