Минутна Стрелка

Отговори
lamer4o
Reactions:
Мнения: 99
Регистриран: 31 мар 2022 12:32

Минутна Стрелка

Мнение от lamer4o » 28 май 2022 18:49

Здравейте отново , ремонтирах си един часовник Poljot de lixe 23 jewels, но имам проблем с минутната стрелка (хлабава е и пада) .

Въпроса ми е , какъв е правилния начин за ремонт или да търся друга ?

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Минутна Стрелка

Мнение от nevenbekriev » 30 май 2022 07:21

Обикновено стрелката може да се 'стегне', но първо я покажи за да видим каква е, от какъв материал и с каква форма...

lamer4o
Reactions:
Мнения: 99
Регистриран: 31 мар 2022 12:32

Re: Минутна Стрелка

Мнение от lamer4o » 30 май 2022 08:53

Стрелката е направена от някаквъв мек материал , и аз я стегнах като намерих замбичка (тръбичка ) с малко по-голям отвор от този на стрелката ,поставих стрелката на равна повърхност и леко с чукче почуках отгоре на замбичката . Стрелката се поразплеска леко и отвора се стегна достатъчно за да не излиза и да не приплъзва в оста . Сега стрелката влезе плътно и вече 2 дена часовника върви без проблеми.

Надявам се да съм уцелил правилния начин !!!

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Минутна Стрелка

Мнение от nevenbekriev » 31 май 2022 07:18

Щом се е получило, значи всичко е наред. Просто стратегията за стягането трябва да се избере така, че възможно най-малко да се повреди външния вид на стрелката...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6222
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Минутна Стрелка

Мнение от atanweb » 31 май 2022 12:50

Аз понякога използвам обратен конус.
Конусът обваща странично цилиндъра на стрелката . Почуквайки конуса и слизайки надолу става все по тесен и прибира все повече диаметъра на цилиндърчето на стрелката.
Такива кухи конисни замби има в замбалъците тип boley.
Предимството е, че свивайки цилиндъра на стрелката в по-голяма площ се постига по-голяма стабилност. Връщаш стрелката почти до ново състояние.
При плоско т.е челно удряне на цилиндъра се постига само малък участък на свиване на диаметъра по вътрешният ръб. И скоро стрелката се охлабва и превърта.
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”