Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 8 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 11:03 
Специалист

полиране на кристално стъкло,става,пробвано

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 12:13 
Напреднал

това го правя отдавна Първо на електромотор с фин шмиргелов камък и вода изравнявам повърхностт от големи драскотини После има едни дискове с шкурка и накрая с кечетата на валовете и с паста Един проблем има само Стъклото трябва да стърчи над касата :) И накрая ще кажа че за стандартни стъкла усилията не си струват Забравих да пиша че шмиргеля странично на камъка и него държа само с тази цел

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 12:22 
Специалист

аз си направих плоча за шкурки(на водно) с мотор от шевна машина,две колела с ремък и една тава :D проблем са профилираните стъкла,много играчка :( а за сверичните намерих меко кече 2.5см и лепя шкурката на него ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2013 17:06 
Напреднал

по темата
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
няма време да чакам

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2013 17:11 
Moderator
Аватар

Браво за снимките,ако споделиш и тайната рецепта в "гърнето" ще ни зарадваш много.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2013 17:43 
Напреднал

Изображение
от счупен домакински стана перфектна отварачка за часовнициСтоманата на ножа беше невероятна до момента в който жената реши че е лост от първи род Малко леко го модифицирах според моите мерки и разбирания Време ми беше да пусна нещо ножарско понеже Капкан - задочния ми приятел заподозря всички съ форумци в ножарство а мен - не

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2013 21:36 
Специалист

Аз за теб знам,защо да те подозирам :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2016 22:32 
Moderator
Аватар

Ще продължа тази стара тема с нещо което може да даде кураж на хората да се справят сами с проблема на надраскано минерално стъкло.
Ето тук показвам в какво състояние взех дадения часовник.
Снимките са необработени
Изображение
Един лист А4 шкурка 400 и търкане докато не остане никакво празно място по шкурката. Трябва да се заличат всички плитки и дълбоки прорязвания. Ако те са още по дълбоки от тези показани на снимката можете да ползвате и шкурка 240 например, след това 400 и нагоре по познатия метод както на акрилните стъкла.
Хубавото на тези стъкла и часовници е, че повърхнината е плоска тоест няма да има изкривяване и неравни участъци.
Търкането е енергично с натискане към листа който е поставен на равна повърхност например маса. С едната ръка придържайте листа шкурка.
След това стъклото изглежда матирано както на снимката отдолу:
Изображение
Използвам въможността от цапането и шкуренето да оправя и касата.
Така и така съм матирал стъклото та не ми пречи да се намеся и по касата без да се притеснявам, че ще надера стъклото. Работя едновременно с еднакъв номер шкурка по стъклото и касата.
Много се старая да запазя геометрията и се опитвам да държа шкурката в една равнина с повърхността на полиране.
Изображение
това е същият лъг на 11 часа който е най-горе на снимката - надран яко.
Сега продължавам с по фина шкурка до 1200 - само такава има под ръка, но не е проблем. Става. След като мина на сухо процедурата вкарвам като втори шлайв същия лист шкурка но намокрена хубаво на кухненския плот с обилно количество вода върху нея. И отново шкурене.
Неее няма как да ме хванат по отпечатъци... те вече са заличени. Възглавничките на пръстите ми са гладки като бебешка буза.
Изображение
Не вадя нарочно механизма. Така виждам състоянието на стъклото по добре. И все пак това е Seiko SQ 100 т.е. яка защита.
При касата също съм достигнал до ниво 1200 шкурка. - същия лъг.
Да ама се стъмни, не стават снимки и за да ви е интересно да следите темата ще пусна следващите снимки скоро. Остава да покажа и резултата след финалното полиране. Всъщност часовника вече е на ръката ми и ме кефи със своята малогабаритна каса и колко красота има в толкова малък часовник. 33мм е.
:b

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 8 мнения ]