Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Ilchev82
Reactions:
Мнения: 26
Регистриран: 03 апр 2023 11:30
Местоположение: София

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от Ilchev82 » 30 апр 2023 10:57

Така ,просвирих каквото успях с мултиметъра!Имаше прекъсване там ,където предполагах !Взех лака и съвсем внимателно лакирах ,след което изчаках да стегне и замерих ,ами даде резултат !Какво се случи след сглобяване имам работещ дисплей ,но една част от цифрата на минутите не се вижда!Не работят и стрелките и два от бутоните не реагират!Май ,май ще се отказвам 🙄!Повторих спойките и на кондензаторите,ама това е положението!От тук нататък незнам какво да правя!Никой часовникар няма да се занимава с този часовник на тридесет години!Мисля да си излея мъката в полиране на касата и стъклото !
Изображение

Ilchev82
Reactions:
Мнения: 26
Регистриран: 03 апр 2023 11:30
Местоположение: София

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от Ilchev82 » 01 май 2023 10:58

Някой с мнение ,какво друго да гледам ?Напредъка е ,че вече имам работещ дисплей ,но до там не мога да сверя час и дата !Задържам централният бутон ,започват да мигат минути ,но не мога да настроя !Стрелките също не са активни !

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от nevenbekriev » 01 май 2023 16:52

Трябва да проследиш връзката от всеки неработещ бутон до чипа. Тръгваш от мястото, до което се допира пластинката и по пистата, по пистата, през вички проходни отвори, чак докато пистата стигне до капката, с която е замазан чипът. Точно там трябва да поостържеш зеления лак, докато видиш мед, и да прозвъниш с уреда. Щом индикацията е налична, вероятно чипът си е здрав, просто връзката до бутоните някъде се е затрила. Традиционният начин за възстановяване на прекъсвания с помощта на поялник, тинол и медна жица работи много по добре от всеки лак, каквото и да ти показват в Ютюб.
Трябва да провериш намотката на стъпковия двигател дали не е прекъсната и ако не е, да провериш връзката й до чипа, точно както и при бутоните.
Тази работа все пак се върши по-добре с основни познания по електротехника и електроника...

Ilchev82
Reactions:
Мнения: 26
Регистриран: 03 апр 2023 11:30
Местоположение: София

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от Ilchev82 » 01 май 2023 17:13

Мдааа !Добре ,може ли да препоръчате някой часовникар ,който няма да ме върне и може да се справи с тая работа тук в София ?Явно аз няма да успея да се справя сам!

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от nevenbekriev » 01 май 2023 17:36

Не е работа за часовникар, а по-скоро за тези, които поправят компютри, телефони и всякаква електроника. Не познавам никого в София, но влез в някой от тези сервизи и питай.

Ilchev82
Reactions:
Мнения: 26
Регистриран: 03 апр 2023 11:30
Местоположение: София

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от Ilchev82 » 01 май 2023 17:46

Ок ,ще видя какво мога да направя !Благодаря ви!

Ilchev82
Reactions:
Мнения: 26
Регистриран: 03 апр 2023 11:30
Местоположение: София

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от Ilchev82 » 03 май 2023 08:50

Ето някоя снимка ,ако забелязвате нещо нередно някъде моля отбележете !Също и пистите на двата бутона горен и долен от ляво не мога да ги разпозная!
Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от atanweb » 03 май 2023 15:15

Не знам, защо но при мен снимките в момента не се отварят в голям размер.
Изображение

Ilchev82
Reactions:
Мнения: 26
Регистриран: 03 апр 2023 11:30
Местоположение: София

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от Ilchev82 » 03 май 2023 17:29

Незнам !Друго да питам ,бобината също няма индикации ,значи е прекъсната!Меря с мултицета 0,а трябва да е от 1,2 до 1,6к.ом!Тва не го и виждам толко е ситно! Аналога не работи точно ,заради това ! Възстанових някои писти с пастата ,бяха прекъснати!

Ilchev82
Reactions:
Мнения: 26
Регистриран: 03 апр 2023 11:30
Местоположение: София

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от Ilchev82 » 08 юни 2023 09:51

Проекта ми е завършен !На лице имам работещ часовник ,който ме радва доста !Закупих на добра цена друг модел със същото движение ,който ми послужи за донор !Беше също не работещ със счупен дисплей свърши ми чудесна работа ,и при него имаше проблеми ,но ги отстраних !Ползвах платката и аналоговия механизъм с бубинката!Справих се апсолютно сам с всичко не съм ползвал услугите на часовникар!Благодаря на всички за помощта и съветите !Пожелавам успех на всички ,които са се захванали с подобни ремонти ,връщайки към живот такива страхотни часовници!
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от atanweb » 08 юни 2023 10:53

Наистина добра новина!
Вероятно си положил доста усилия за да издириш донор който да има това от което се нуждаеш.
Това до някъде е и късмет. Но когато силно желаеш нещо то в крайна сметка се случва.
Мнго се радвам, че си успял и че се радваш вече на своя часовник.
Изглежда страхотно!
Не се учидвай ако съвсем скоро пак почва да ти жужи главата от подобни проекти. Нормално е вече си преминал карантинния период и навлизаш в заболяването в различни форми, ремонт, колекция, любуване на часовници.
Поздрави!
Изображение

Ilchev82
Reactions:
Мнения: 26
Регистриран: 03 апр 2023 11:30
Местоположение: София

Re: Помощ за поправка на Citizen Wingman Promaster!

Мнение от Ilchev82 » 08 юни 2023 11:34

Благодаря !Да ,трябва желание и упоритост ,за да стигнеш до края и успеха!Ами излизат рядко стари модели на ниски цени,много рядко!Радвам се ,че попаднах на модел със същото движение за донор!Ако му трябва на някой останали части от Ситизен робот фейс 8943 да свирка имам каса с бутони и здраво стъкло + оригинална верижка в златист цвят !Модула го разглобих и си взех тва онова,както споменах!Е,имам и довършителна работа смяна на 0пръстенчета на бутони ,полиране на стъклото и малко светомаса на стрелките ,но това по-натам!🙂

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”