Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 13 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Epson VR42A
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2019 21:28 

Здравейте,

За този модел VR42A
http://okta.ua/files/pdf/1481298227VR42A.pdf
следва да сменям батерията. Дотук е супер, но не успявам да разбера каква следва да е точната батерия.
По това което намирам сейковската я дават да е 3023.34R, и аналози TS920E и Panasonic MT920, но колкото и да ги сравнявам, всички тези имат изводи на различни места отзад, поне от снимките който намирам. Отделно Сейковската има хиляди разновидности: 3023.24X, 24Y,24R, 26....и за всички пише че са като MT920..
Някой сблъсквал ли се с такива батерии, за да удари едно рамо, кое точно да поръчам :)

Мерси и Хубава вечер!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Epson VR42A
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2019 07:10 

Всъщност май намерих отговора, но все пак няма да откажа да чуя и други мнения :) явно си е точно 3023.34R :)
Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2019 21:15 
Специалист

Защо не направиш следното,поняога и аз така действам като имам съмнения. Написвам на търсачката едно movement xxxxx caliber xxxx и ми излизат много снимки на механизма и съответно при някои от тях я има батерията вътре и се вижда каква е маркировката. Опитай. :)

П.П. На много места излиза с маркировка TS920E = 3023 , а може би тази на Panasonic MT 920 пак да е същата. При търсене на най-ниска цена ,може да ти помогне.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2019 11:35 

Ами аз, винаги така правя при някакъв механизъм, който не зная..., обаче...явно за тези батерии е малко друго яче, та затова и тръгнах да питам.
Ако съм успял да разбера правилно, наистина батерията си 3023 по Сейко, и МТ920 по Панасоник и това TS920E. От тука нататък обаче има производни спрямо контакторите или както се казват, който най-вероятно са за соларната част и се почват всички вариации, като разликата са само разположението на контакторчетата (отгоре, отдолу, отсрани и т.н.)
Та това дава и различните продължения:
.24X, 24Y,24R, 26, 34Т и т.н.
Иначе от снимките горе който намерих, където не се вижда баш 3023.34R, има поне няколко варианта на Панасониковата MT920 но пак с различни конекторчета, предполагам и там има такова удължение, макар да не намерих какво точно е.
Тази конкретната я намерих на 2-3 места и май от алито е най-евтина...около 19 $ така че май ще я вземам от там.
Ако все пак някой има други предложения за сайтове, ще изчакам 2-3 дни преди поръчка :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2019 12:14 
Moderator
Аватар

От братовчедите излиза 6 лири без доставката. Говоря за cousinsuk.com

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2019 14:30 

дам, но добавяме ДДС (което е незначително) и 16,41 Лири за UPS, защото я водят Hazardous :D
Е доставката е 2-3 дни, но пък, аз бърза работа по този часовник нямам, особено с таз цена на доставка :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2019 14:35 
Специалист
Аватар

roca написа:
Ами аз, винаги така правя при някакъв механизъм, който не зная..., обаче...явно за тези батерии е малко друго яче, та затова и тръгнах да питам.
Ако съм успял да разбера правилно, наистина батерията си 3023 по Сейко, и МТ920 по Панасоник и това TS920E. От тука нататък обаче има производни спрямо контакторите или както се казват, който най-вероятно са за соларната част и се почват всички вариации, като разликата са само разположението на контакторчетата (отгоре, отдолу, отсрани и т.н.)
Та това дава и различните продължения:
.24X, 24Y,24R, 26, 34Т и т.н.
Иначе от снимките горе който намерих, където не се вижда баш 3023.34R, има поне няколко варианта на Панасониковата MT920 но пак с различни конекторчета, предполагам и там има такова удължение, макар да не намерих какво точно е.
Тази конкретната я намерих на 2-3 места и май от алито е най-евтина...около 19 $ така че май ще я вземам от там.
Ако все пак някой има други предложения за сайтове, ще изчакам 2-3 дни преди поръчка :)

Много правилно си разбрал че акумулатора е един и същ но за да могат да го продават на различни цени за различни марки запояват минуса на различни места .
Първо трябва да извадиш старата и добре да я снимаш , така ще се разбере дали отговаря на картинката от украинския пдф.
После с едно остро ножче сваляш старите минусови пластинки и си ги запояваш на новата , която е без значение кой модел е , вземаш най евтината .
А два минуса са сложили за да не може всеки часовникар да я заменя с обикновенна .
Проблема е че трябва да пуснеш минуса на две места , как ще го решиш , ти си решаваш .
Препоръчвам все пак точкова заварка на някакви пластинки , а най добре оригиналната и то докато батерията е в часовника за да е сигурно че ще контактува.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2019 16:53 

Дам, така би било лесно ако старата беше тук :D Ама часовника е тип "Биташки", т.е. купен като не работещ, и естествено без батерия. Всъщност аз предполагам че работи, и едва ли някой си е играл да търси батерия предвид цената, най-вероятно е пробвано с някоя AG6,7 или което му е размера и готово, ама то с него няма да тръгне, ясно е. Даже и да не работи, съм го взел на цена която е под тази на механизма, тъй че ще му дойде ред за донор, но първо батерията.
Тъй като със запояването съм доста далеч, ще взема тази която дават по гугълските регистри и се надяваме да стане

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2019 00:23 
Специалист
Аватар

Преди да купуваш батерия за часовник който може и да не тръгне , че после да си търсиш друг часовник който да става на батерията lol2 , вземи две пинсети сложи една обикновенна с плюса надолу и с пинсетите дай контакт от минуса до двете пластинки в часовника , на схемата се вижда къде са . трябва да тръгне , ако не ти си решаваш дали ти трябва акумулатор за бъдещите ти кинетици солари автокварцове и подобни.
трябва ти батерия 9мм и 2 мм дебела .
Абе що се мъчиш щом си го взел за 2 лева дай да ти дам 4 :D , на 100% печалба всеки бизнес се надява ама не става nono .
:b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2019 19:48 

При тестовете с мултицета, понеже ми е по-удобно от пинцетите и едно AG6 (9.5mm на 2,1) изглежда че да има живот в механизма. Секундната направи няколко хода, макар и на слабичко AG.. Тъй че надявам се че всичко ще е наред с батерията. Вече я поръчах, ама ще има да си я чакам от китайците, все пак там цената идваше най-добра, а и нямам бърза работа :)
Иначе малко повече от 2 лв беше...ама тъй де, не е нещо сериозно, за да е за оплакване. Иначе нямам навик да вкарвам бизнес в хобитата ми. Най-вероятно е грешно, ама така си :) А и иначе нямаше да стигна до такъв соларен екземпляр сигурно.
Иначе часовничето е близко до този Pulsar (те май основно те ползват и този VR42), но е без бранд. Ще го снимам ако/като го закрепя :)
Благодаря на всички за помощта!
https://www.hsjewellers.com.au/products ... trap-watch

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2019 20:25 
Специалист
Аватар

Шегувах се разбира се , как ще дам 4 лева за часовник :o аз си имам лимит 1 евро за биташки , то затова само пластмасови Касио без батерия и със скъсана верижка намирам :mrgreen: напоследък .
А и аз така само си купувам , после по лесно подарявам отколкото да продам нещо.
Сега ми хрумна и друга проба , дай накъсо двете пластинки за минус от двете страни на батерията и го обърни към слънцето , трябва да тръгне само от панела , все едно е с напълно умрял акумулатор.
Имам един два подобни дето вече работят само на слънце .
Успех и чакаме видео как се сменя акумулатора .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2019 21:10 

Само да кажа че батерията от китайците дойде...в крайна сметка я взех от Али-то (знам че не е най-часовникарският сайт), ама идваше просто на най-добри парички, предвид риска да не улуча батерията....та от Алито дойде на 18 $...и за около 9 дни. Та все пак не е толкова зле, и наистина си струваше риска.
Естествено както и предполагах...а и теста със AG6 показа същото, часовничето си бачка. Улучили сме батерията, някакви свръх снимки, няма да качвам, ама колкото да има, а и обещах.

Предполагам че е някакъв тестов дизайн, тъй като никъде няма инфо за производител, а и самият механизъм не е от най-евтинджосите, поизпипан сякаш, а на капака отзад се мърди със ситни буквички R617-PR10 Sample 058
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2019 01:20 
Специалист
Аватар

Честито!

Върнете се в началото