Силиконова грес, маз, мазило. Вакуумна смазка. Поддръжка на гумените уплътнения.

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Силиконова грес, маз, мазило. Вакуумна смазка. Поддръжка на гумените уплътнения.

Мнение от atanweb » 11 дек 2020 17:59

Здравейте.
Преди около 8 години обичаният и уважаван наш ментор Върбан ми даде да ползвам вакуумна смазка за поддръжка на гумените уплътнения на капаците и бутоните. Обясни ми тогава, че не съхне и е много добра за гумите. Не ги разгражда за разлика от други като например обикновенният възелин. Да но количеството постепенно взе да привършва колкото и пестеливо да го ползвах. 2-3 грама в една капачка. Вакуумната смазка ми вършеше отлична работа и никога не ме е предавала.
Наскоро обаче открих един продукт на марката LIQUI MOLY Sillicone Fett за поддръжка на гумени уплътнения.
Описанието е, че силиконовата мазнина възстановява еластичността на гумата и удължава нейният живот.
Това подхожда идеално и за уплътненията на часовниците.
От около 3 месеца ползвам тази мазнина. Една тубичка вероятно ще стигне за поне 10 000 уплътнения и ботони. При желание може да се комбинира закупуването на една тубичка и да се раздели между приятели във форума. С нея намазвам и резбата на ремонтуарите за защита от корозия на евтините незащитени от влага кварцета които ми ги дават за смяна на батерия.

https://www.ebay.de/i/382736521381
Изображение

С тази тема силно препоръчвам тази смазка и дано информацията да ви бъде полезна. :thumbup:
Изображение

a_andreew
Reactions:
Мнения: 4
Регистриран: 05 яну 2015 11:56

Re: Силиконова грес, маз, мазило. Вакуумна смазка. Поддръжка на гумените уплътнения.

Мнение от a_andreew » 31 мар 2021 12:07

Здравейте, тази силиконова грес също е вариант - ползвам я при канистерите и от време на време при часовниците не разгражда гумата:

Glidex силиконова смазка 50g
ОПИСАНИЕ НА ПРОДУКТА
GLIDEX е концентрирана силиконова паста, произведена от 100% чистo високо качествено силиконово масло. Кремообразна консистенция с бял цвят, без мирис. При монтаж на О-пръстени няма да има проблеми с помоща на новата силиконова смазка GLIDEX на датския производител UNIPAK.
ТЕХНИЧЕСКИ СВОЙСТВА
GLIDEX се нанася върху гумени уплътнения, където има постоянна циркулация на вода. Специфичните за тази смазка съставки не позволяват отмиването и. Отговаря на немските KTW изисквания за използване в инсталации за питейна вода. GLIDEX се предлага в малки удобни пластмасови туби по 50 гр.
НАЧИН НА УПОТРЕБА
Почиствате гуменото уплътнение от замърсявания, или го подменяте. Нанасяте подходящо количество GLIDEX и осъществете съединението.
Производител: Unipak

Отговори

Върни се в “Консумативи и резервни части.”